Darkangelhome

My Boss My Hero – Puding sen nelere kadirsin…


ADI : MY BOSS MY HERO

Yıl: 2006

Bölüm Sayısı: 10

Yayınlandığı Kanal: NTV (Japonya)

Türü: Okul hayatı, Komedi, Yakuza

Tema Şarkısı: Sorafune by TOKIO

Oyuncular:

Nagase Tomoya – Sakaki Makio

Tegoshi Yuya – Sakurakoji Jun

Tanaka Koki – Manabe Kazuya

Aragaki Yui – Umemura Hikari

Murakawa Eri – Hagiwara Saki

Wakaba Ryuya

Kikawada Masaya – Sakaki Mikio

Osugi Ren – Kuroi Teruyuki

Ichimura Masachika – Sakaki Kiichi

Iwaki Koichi – Minami Takayuki

Kashii Yu – Minami Yuriko

Konusu:

Sakaki Makio, ” Tornado ” olarak bilinen 27 yaşında, güçlü, sert bir karaktere sahip ama aynı zamanda bir o kadar da aptal birisidir. Ailesi yakuzadır ve sonraki yakuza başı da kendisidir; ancak babası ona bir şart koşar. Şartı liseyi bitirmesidir. Makio, derslerden her zaman kaçmış ve liseye gitmemiştir bu yüzden babası da lise diplomasını görmeden onu yakuza başı olarak kabul etmeyeceğini söyler. Ve yerine geçecek olan kişinin Makio’nun küçük kardeşi Mikio olacağını söyler.

Makio başka çaresinin kalmadığını biliyordur ve bu yüzden babasının dediğini yapar. Babası, Makio’nun gideceği okulda müdür olan arkadaşı sayesinde Makio’yu liseye yazdırır. Makio artık kendinden 10 yaş küçük biri yani 17 yaşında biri olarak görünmeli ve ona göre davranmalıdır. Kendisinin bir yakuza olduğunu hiç kimse bilmemelidir. Bu durum öğrenildiği an hem liseden kovulacaktır hem de yakuzaların başı olma şansı bitecektir.

Manabe Kazuya, yani kısaca Kazu, yakuza ailesine katılmış ve Makio’yu abisi olarak görmüştür. Makio’yu abisi olarak gördüğü için de onun daima çevresinde dolaşır ve ona okulda yardım eder. Makio okulda ilk başlarda sıkıntı çeker ama zamanla her şeye alışmaya başlar. Sınıf başkanı seçilir daha sonra da sınıfla daha yakın olmaya başlar. Sakurakoji Jun adındaki genç Makio’yu çok sever ve onun en yakın arkadaşı olur. Jun ona Makky lakabını takar ve sınıfta ki herkes bu isimle hitap eder ona.

Umemura Hikari ise onun lise aşkı olur. Bir de Demir Surat lakabını taktığı sınıf öğretmeni Minami Yuriko vardır. Yuriko, Makio’yu anlamaya çalışırken fark etmeden ona karşı başka hisler de duymaya başlar. Makio, dersleri, arkadaşlığı, sınıf ortamını ve en önemlisi aşkı da okulda öğrenmiş olur. Tabii her şey bu kadar basit değildir. Makio’yu sevmeyen kişiler de vardır elbette…

Dizi pek çok online asya dizileri sitesinde mevcuttur türkçe alt yazılı olarak izleyebilirsiniz. 😉

Dizi 2001 yılında Kore’de yayınlanmış aynı konulu bir filmden uyarlanmıştır. Genellikle Kore yapımları japon yapımlarından uyarlanır ( Boys Over Flowers, Kimi Wa Petto vs ) ama bu kez tam tersi olmuş. Ben de ilk defa Kore’Den uyarlanmış bir dizi izlemiş oldum. En kısa sürede Kore filmini de izlemeyi kendime not ettim.

Dizinin kapanış jeneriğinde çalan parça olan ” Sorafune ” Tokio grubunun dizi için yaptığı parçadır ve o yıl oldukça tutmuş, Johnnys’in kült listesine girmiştir. Oldukça güzel bir parça olan şarkı şimdiden ipodumda yerini aldı. İnsan bu adamdan nasıl böyle bir ses çıkıyor diye merak etmeden duramıyor 😀 Klibini izlemek için tıklayın.

Bölümler:

1: The young master becomes a high school student!

2: The young master becomes the class leader!

3: The young master sets his eyes on the test?!

4: It’s summer vacation, young master!

5: “Screw this!” …The young master’s rebellious age

6: Stand up, class leader! Class A’s internal conflict

7: “I’m really a…” …The young master flees in tears

8: Cultural festival: A happy day of love and adolescence!

9: The young master locks horns on Valentine’s Day!!

10: Bon voyage, young master… Arise, ship!

Aldığı ödüller:

50. Televizyon Drama Akademi Ödülü: En iyi Yardımcı Aktör = Tanaka Koki

50. Televizyon Drama Akademi Ödülü: En iyi Titleback

KİŞİSEL YORUM : Arada sırada japonlar da tam anlamıyla komedi olan diziler yapıyorlar. One Pound Gospel gibi bu dizi de başından sonuna kadar komedi. Sıkılmadan kahkahalar eşliğinde izleyebileceğiniz bir dizi. Bir kere en başında başroldeki Nagase Tomoya gerçekten çok başarılı. Fazlasıyla abartılı yüz mimikleri bazen can sıksa da aslında bunu güldürme amaçlı yaptığını bildiğimiz için fazla kafaya takmıyoruz. Özellikle de öğretmenini bakışlarıyla korkutmaya çalıştığı sahneler kopmalık.

Çok orjinal sahneler var mesela puding savaşı. Makio’nun en sevdiği yiyecek pudingtir. Okulunda da puding satılmaktadır ancak bu pudingler ev yapımıdır ve günde sadece 10 adet satılmaktadır, üstelik okulda bu pudinglerin hastası olan sadece o değildir. Bu yüzden de zil çalar çalmaz bir puding savaşı başlar. Allam o kadar komik ki çeneniz yanaklarınız ağrıyacak o sahneleri izlerken. 😀

Makio’nun hemen her bölüm arkadaşlık, insan ilişkileri, dostluk, güç ve lider olmak hakkında edindiği güzel bilgilerle dizi sadece komediyle de sınırlı kalmıyor elbette. Böylece güzel bir denge yakalanmış oluyor.

News grubundan Tegoshi, Kat-Tun grubundan Koki ve başrolde de Johnnys’in yetişkin gruplarının en sevilenlerinden biri olan Tokio’nun solisti olan Nagase var. Daha ne olsun? Eğer benim gibi jpop gruplarını yakından takip ediyorsanız bu üçlünün epey iyi bir birleşim olduğunu zaten biliyorsunuzdur. Üçü de komedi yönleri ağırlıklı olan kişiler ve tam rollerine verilmişler. Johnnys sadece albümlerle değil grupların en sevilen üyelerini böyle yapımlarda kullanarak da para kırmasını biliyor doğrusu. Zaten Nagase Johnnys içinde en fazla film ve dizi de oynayan kişilerden biridir.

Ben diziye 10/8 veririm çünkü sonu açık bırakılmış, hani bir sezon daha sürecekmiş ve Makio’nun başka maceralarını da izleyecekmişizi gibi bir hava yaratılmış. İnsan ister istemez hevesleniyor 😀

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: