Darkangelhome

Benim tatlı Tospaaammm…


Sevgili Lafea ‘nın sürpriz yaparak blogumu tanıttığı yazısında Kamenashi Kazuya’dan bahsedince artık bana bu yazıyı yazmak farz oldu. Bu kadar hayranım, seviyorum nasıl olur da onun hakkında bir yazı yazmam di mi? 😀 Aslında KAT-TUN yazımdan sonra grup üyeleri hakkında bir yazı yazmak istiyordum ama Lafea’nın iteklemesiyle artık Kame ve Jin için özel birer yazı kalan dört üye için de ortak bir yazı yazmayı planlıyorum. Evet efemm Kamenashi Kazuya kimdir, nedir başlayayım.

İsim: Kamenashi Kazuya (japoncada soy isim önde yazılır)
Takma isim: Kame, Kame-chan, Kazuya, Ka-kun
Meslekler: Aktör ve Şarkıcı
Doğum Tarihi: 23 Şubat 1986
Doğum Yeri: Edogawa Tokyo Japonya
Boy: 171 cm
Burç: Balık
Kan grubu: B
Aile: 2 abi, 1 erkek kardeş ve köpeği Ran
Sevdiği Yemek: Sushi
Yetenek Ajansı: Johnny’s Entertainment

Kamenashi KAT-TUN ‘ un iki popüler üyesinden (diğeri Jin) biridir. Onu pek çok dramada izlemiş olmanız büyük ihtimal çünkü içlerinde oyunculuk yönünden en güçlü ve en yeteneklisi Kame’dir. Aceyip derecede kızımsı – ki o kaşlara sahip bir kız bile ben hayatımda görmedim – ama bir o kadar da çekicidir. Biblo gibidir adeta. İlk izlemeye başladığınızda bu yüzden itici gelebilir. Onun şu anda hayranı olan hemen herkes bunu söylemekte. Ama bir kere onu izlemeye, dinlemeye başladıktan sonra her şeyiyle bir bütün olarak ona hayran olmadan duramıyorsunuz. Grup içinde neşeli ama biraz içine dönük bir tablo sergiler, ulaşılmaz bir görüntü çizerken herkesin ulaşabileceği biri gibi de görünmeyi becerir. Grubu Jin’in yokluğunda ayakta tutabileceğini kanıtlamış, o olmadan da KAT-TUN’un varlığının devam edebileceğini göstermiştir.

Grupta bir lider olmadığı söylense de Kame KAT-TUN’un gayrı resmi lideridir. Bu arada Kame diyorum, Kamenashi’nin kısaltması olan Kame aynı zamanda kaplumbağa/tosbağa anlamına gelmektedir. Herkes bu lakabın Kamenashi’ye çok yakıştığını düşünmektedir. 😀 Kamenashi grubun kesinlikle en arabulucu kişisidir. Pek çok grupla arkadaşlığı vardır. Oynadığı hatta konuk oyuncu olarak katıldığı programlardan sonra bile insanları feth eder. Bir keresinde arabasıyla ölümcül bir kaza geçirdiğinde o kadar çok kişi onu aramış ki oturup hüngür hüngür ağlamış. Bunu ne zaman bir programda anlatmaya başlasa gözleri dolar. Bağlı oldukları şirket Johnnys’nin sahibi Johnny ona ” Ne var yani Kame sana bir tane daha araba alırım. Attan düşen yeniden ata binmezse korkak olur. ” demiş ona yeni bir araba almıştır. Kame eğer Johnny bunu yapmamış olmasa bir daha sürücülük yapıp yapmayacağından emin olmadığını söylemiştir. Şimdi gayet iyi ve dikkatli bir şöför.

Kame grubun en genç üyesi ve genellikle de en güveniliri olarak gösterilir. Beysbolda çok yeteneklidir. Kendi tv programları olan Cartoon KAT-TUN’da bunu pek çok kez kanıtlamıştır. Bir keresinde çocuklar liginde Japonya’yı dünya turnuvasında temsil etmiştir. Buna rağmen J.E’ a (KAT-TUN’ un Ajansı) katılmasıyla beysbolu bırakmıştır. Ancak hala Beysbolla ilgilenmekte o kadar ki şu anda bir spor programının hem yardımcı yapımcısı hem de sunucularından biri. Şu sıra çıkardıkları ” GOİNG! ” singleıyla aynı adı taşıyan bir program bu. Onu hayran olduğu oyuncularla tanışırken izlemek çok eğlenceli çünkü o kadar heyecanlı oluyor ki tıpkı şeker dükkanının önündeki bir çocuk gibi tatlı.

Gruptan ayrı olarak gerçekleştirdiği en büyük çıkış, kendisine olan hayranlığı birden katlayan dizi Nobuta Wo Produce ve bu dizi için Yamapi ile birlikte kurdukları iki kişilik Shuji to Akira grubuyla yaptığı çıkıştır. Grubun adını dizide oynadıkları karakterlerden gelmektedir. Birlikte seslendirdikleri parça olan Seishun Amigo 1.6 milyon satarak 2005’in en çok satan singleı olmuştur. Hala japonyanın en sevilen parçalarından biri olarak gösterilmekte, ne zaman Yamapi ile bir programa katılsalar söylemeleri istenmektedir. Aslında bir süre Yamapi ile kavgalı kalmışlar. Yamapi kendisinin biraz popülaritesi dolayısıyla aptalca sözler sarf etmesinden dolayı kavga ettiklerini söylemiştir. Sonra birlikte dramada oynamadan önce yemeğe gitmişler. Önce Yamapi Kame’den özür dilemiş sonra da Kame ondan. Şimdi araları iyi.

Kame kaybetmekten nefret eden biri. Yaptığı işte her zaman en iyisi olmak ister ve kendisini tamamen işine verir. Oyuncu olduğu hemen tüm dizi ve filmlerden ödül toplamasının nedeni de budur. Arashi grubundan Matsujun ile Jin arasındaki gerginlik ve kıskançlık çok bilinir ama genel kanı bunun tam tersi olduğu yönündedir. Yani Matsujun her ne kadar Jin’den hoşlanmasa da aslında Kat-Tun da kıskandığı kişi Kame’dir. Ancak bunu dışa vurmamaya çalışır. Çünkü kıskansa bile Kame’yi çok takdir de etmektedir. Kamenashi Matsujun için düşünülen birkaç dizinin başrolünü kapmıştır. Ayrıca Gokusen Movie de Matsujun yoğunluğu dolayısıyla rol alamayınca ondan sonraki en popüler karakteri olan Odagiri’yi canlandıran Kame rol almıştır.

Bir keresinde Matsujun’un sunuculuk yaptığı programda Seushin Amigo’yu canlı olarak söyleyen Kame şarkısını bitirdikten sonra Matsujun onun dans hareketlerinden biriyle dalga geçmeye çalışır. Bunun üzerine seyircilerden biri mikrofonu eline alıp ” Matsujun bu hareketi yaptığında taklit yapan bir çocuğa benziyor ama Kame çok seksi görünüyor. ” diyerek lafı yapıştırmış ve Matsujun’u utandırmıştır. Ondan beridir Matsu pek takılmaz Kame’ye. 😀 Yani Jin’le kavga eden Matsujun’u eğlenerek seyreden seyirci iş Kame’ye gelince dur demiştir. Bu da onun seyircinin göz bebeği olduğunu bir kere daha kanıtlar.

Kame normalde gözlük kullanan biri aslında grup üyelerinin çoğu gözlük kullanıyor ama bilindiği üzere her zaman gözlük takmazlar. Kame’nin sesi oldukça öne çıkan bir tonda. Jin’in gür sesine eşlik ederek onu tamamlayan ince bir güzelliğe sahip. Aynı zamanda konserlerde en güzel showları her zaman Kame yapar. Jin’le birlikte grubun önde gelenleri olmalarının bir nedeni de bu. Show konusunda ikisinin de iyi olmaları. KAT-TUN’u bir bütün yapan ikisinin varlığıdır diyebilirim. Kame’nin özelliklerinden biri çok iyi aşçı olmasıdır. Çok lezzetli ve güzel yemekler yapar. Özellikle oynadığı dramalarda bütün set ekibine teşekkür mahiyetinde yemek yapması çok meşhurdur.

Aynı zamanda fotoğraf çekmeyi de çok sever. Çekim aralarında onu elinde makinasıyla onun bunun fotoğrafını çekerken görebilirsiniz. Kame’nin set ekiplerine nezaketi efsane olmuştur. Kaprisli oyunculardan olmayan Kame’ye göre herkesin işinde zorluk vardır, başka bir zorluk olmaktansa yardımcı olmayı tercih eder. Kame hayvanlara bayılan bir insandır. Köpeği Ran’ı Jin’le birlikte almışlardır. Her türlü hayvana korkmadan dokunup sevebilir. Ayrıca taklit konusunda da çok başarılıdır. Bazı programlarda ondan özellikle taklit yapması istenir.

Gelelim Kame’nin aşk hayatına… 😀 Kame’nin şu ana kadar yaşadığı en ciddi ilişki kendisinden 20 yaş büyük bir aktristle olan birlikteliğidir. Tam iki yıl sürmüş bu ilişki sırasında hayranlarından çok büyük tepkiler almıştır. Jin’le arasının bozulmasının nedenlerinden biri olarak da bu kadın (adını anmak istemiyorum da) gösterilmektedir. Neyse ki sonra ayrıldılar. Kame’nin şu anda bilinen bir birlikteliği yok. Ama zaten oldum olası özel hayatı gizemli biri olmuştur.

Johnns içinde onun kadar çelişkili, onun kadar değişik dedikodulara neden olan biri daha yoktur. Zira Kame’nin dillere destan yakışıklılığı ve güzelliği, kızlar kadar erkekleri de kendine çekmektedir. Her yıl kızlar arasında yapılan en çok istenilen erkekler anketlerinde Jin birinci Kame hep ikinci olur. Gerçi bu yıl DBSK nın Hero’su birinci olunca birer sıra düştüler 😀 Ama gelin görün ki Kame’nin oynadığı tüm dizilerde hep birileriyle adı çıkar. Yamapi, Tegoshi, Akanishi… Kızlarla anıldığı kadar erkeklerle de adı çıkan bir üye daha yok Kat-Tun’da. Mesela Jin tam bir çapkın olmasına ve onlarca kızla adının çıkmasına rağmen on yıldan fazladır süregelen bir Akame efsanesi vardır ki sormayın gitsin. Benim bunu burada anlatmaya kelimelerim yetmez. En iyisimi buraya göz atın 😉

Neyse ki kanıtlanmış hiçbir şey yok hepsi sadece dedikodu her ne kadar çok ikna edici olsalar da 😀 Bu Kame’nin Tiger yılı yani oldukça şanslı geçmesi beklenen bir yıl. Zaten çok iyi başladı ve devam ediyor. Şu sıralar son oynadığı traş reklamıyla gündemde. Zira yarı çıplak oynadığı reklam sonrası kendisine olan ilgi zıplamış durumda 😀 Aynı zamanda Jin Amerika’da olacağı için KAT-TUN’un Asya turunda tüm yük onun omuzlarında olacak. KAT-TUN’u daha önce bir kere sırtlamış ve Jin’in yokluğunda zirvede kalmasını sağlamıştı. Ama bu çok daha büyük bir sınav olacak. Kame’nin tüm Asya’daki popülaritesinin sınanacağı bir sınav bu, KAT-TUN’u kaldırıp kaldıramayacağını göreceğiz. Ben ona inanıyorum.

Dizileri

Yamato Nadeshiko Shichi Henge (2010)
MR. BRAIN (TBS, 2009, ep3)
Kami no Shizuku as Kanzaki Shizuku (NTV, 2009)
1 Pound no Fukuin as Hatanaka Kosaku (NTV, 2008)
Tokkyu Tanaka San Go as Shibahara Toru (TBS, 2007, ep9)
Tatta Hitotsu no Koi as Kanzaki Hiroto (NTV, 2006)
Kuitan (NTV, 2006, SP, cameo)
Yuuki as Yuuki (NTV, 2006)
Suppli as Ishida Yuya (Fuji TV, 2006)
Nobuta wo Produce as Kiritani Shuji (NTV, 2005)
Kindaichi Shonen no Jikenbo 2005 as Kindaichi Hajime (NTV, 2005)
Gokusen 2 as Odagiri Ryu (NTV, 2005)
3 nen B gumi Kinpachi Sensei 5 as Fukagawa Akihiko (TBS, 1999)

Film

Gokusen: The Movie as Odagiri Ryu (2009

Ödüller

12. Nikkan Sports Drama Grand Prix: En İyi Kami no Shizuku (2009) Oyuncu
En iyi Jeans Ödülü 25’i: En İyi Erkek Jeanist (2008)
1 Astar TV Drama Ödülleri: En İyi Yeni Asya Star 2007 Japonya (2007)
En iyi 24 Jeans Ödülü: En İyi Erkek Jeanist (2007)
23 En İyi Jeans Ödülü: En İyi Erkek Jeanist (2006)
1st Annual 2.006 NTV Ticari Ödülü (2006)
47 Televizyon Drama Akademisi Ödülleri: En İyi Nobuta (2005) Ürün wo Erkek Oyuncu
44 Televizyon Drama Akademisi Ödülleri: Gokusen 2 (2004) En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
8 Nikkan Sports Drama Grand Prix: Gokusen 2 (2004-05) En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Kame’nin sahne performanslarını o kadar övdükten sonra bunları koymamak olmas, konserlerden canlı performaslar olacağı için videoları açınca büyük ekrana almanız tavsiye olunur 😀

‘REAL FACE konser turundan

00’00’16 Kazuya Kamenashi solo

Tour 2007 Cartoon KAT-TUN II you

Someday for somebody Kazuya Kamenashi Solo

Queen of Pirates Tour

Kamenashi Kazuya W/o Notice?

Break The Records Tour (2009) – showda zirve –

Kamenashi Kazuya solo – 1582

Dream Boys’dan Seishun Amigo performansı

SEİSHUN AMİGO

Kame’ciğimin hayvanlarla ilişkisini gösteren tatlı bir klip

KAT-TUN’un tv programları olan Cartoon KAT-TUN’dan Kame görüntüleri.

Dünya şekeri bi insan ya yirim 1

Dünya şekeri bi insan yirim 2

Şu gülüşü beni bi gün öldürcek ama bakalım…

KAME-CHANN!!!

Reklamlar

8 Yorum

 1. La Fea

  Cidden secerisini dökmüşsün çocuğun oku oku bitmedid 🙂 Eline sağlık. GO Kame diyoruz o zaman 🙂

 2. oyşş yazı gelmiş pek güzel olmuş, kame’ye doyduk-aslında doymak ne mümkün:P
  senin gibi büyük bi hayran değilim ama çok severim kendisini. bu kadar sevmemin nedeni ise nedense hep çok iyi yürekli biri olduğunu düşünmem. bi şekilde onun şöhreti bulunca şımarmayanlardan olduğunu düşünüyorum.
  ben jin’in amerika’ya gideceğini duyunca hiç telaşlanmadım kat-tun’a ne olur diye çünkü kame yeter, tek başına da olsa idare eder. bir de şu 20 yaş büyük ablayı çoook merak ettim ve kıskandım:P
  akame konusuna gelirseeek, japonlarda genel bir yaoi-boys love merakı var. hele böyle güzel iki adam varsa aynı ortamda hemen yakıştırmalar başlar. mesela jrock dünyasında da hyde ve gackt yakıştırılır, hatta bu konuda youtube’da yarıcı videolar mevcut, aklıma geldi bir ara ekleyeyim bloga. sonra news’ta yamapi ve ryo yakıştırılır. yine rock aleminde miyavi ve maya vardır. gerçi orda miyavi’nin öpücük hastalığının da etkisi var, evli çocuklu ama sahneye çıkınca milletin dudaklarına saldırıyor:P örnekler çoğaltılabilir tabi. akame de bunlardan biri olmuş gerçek oldunu sanmıyorum 🙂

  son olarak şunu diyeyim, lips klibinin başını izleyip kame’yi beğenmeyenin alnını karışlarım 🙂

 3. Nassı olmuş ama Lafea’cım beklentileri karşıladı umarım 😀 Kame hakkında bir sürü bilgi edinmiş olmalısın. Şimdi onun hakkında ne düşündüğünü merak ediyorum 🙂

  Sushicim (Kame’ciğimin de en sevdiği yemek bu arada) yazıyı beğenmene sevindim. Cidden Kame şöhret olduktan sonra bozulan insanlardan değil. Onun Yamanade ekibine yemek yapışını seyrederken çok eğlenmiştim. Üstelik sunucu koca yemek tenceresinin yanında neden bir de küçük tencere var diye sorunca Kame küçük oyuncu acılı yiyemediği için ona acısız yaptığını söyleyince bütün stüdyo gibi ben de onun bu düşünceli hareketinden müthiş etkilenmiştim. O set çalışanlarına çok saygı duyan biri, yazımda da dediğim gibi zorluklardan biri olmayı hiç istemiyor. İnsanlar onun her zaman çok ciddi olduğunu söylerler. Kamera çalıştığında bakışları bile değişiyormuş. İşini çok ciddiye alır. Sırf bu yüzden günde 3-4 saat uykuyla yaşıyor bu mahlukat nasıl dayanıyor allah bilir.

  Akame konusunda bütün grubu tanıttıktan sonra değineceğim. Ama evet japon kızları boys lovea cidden çok düşkünler. En önde çıkan ikili de Akame oluyor. Oysa Kore gruplarındaki yakıştırmalar hep çok daha fazladır, üstelik rahatlardır da mesela Süperjunior’da bi Heechul var dudaklarından kaçan bir grup elemanı kalmamıştır. Üstelik 13 kişilik bir erkek grubular düşün 😀

  Ama Akame çok başka bir mesele cidden ben böyle fazla takılıp inanmam bu yakıştırmalara ama beni bile ikna ettiler sonunda 😀 Şu anda tek söyleyeceğim hiçbir yakıştırma, hiçbir dedikodu, hiçbir söylenti 10 yıldan fazla sürmez. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz derler ama Akame resmen dumanı bırakmış tutuşmuş gitmiş 😀

 4. bu güzel agbiye (agbi diyorum ama kardeşimle aynı yaşta, çok acıklı:) Nobuta wo Produce i seyredip bayılmıştım. hele o evin içindeyken kahkullerini baglayıp dolaşması süper sevimliydi.(eskiden evde kimse yokken ben de yapardım ordan bi yakınlık hissettim kendisine:p)

 5. Di mi çok tatlıydı o sahnelerde. Kame normalde de saçları uzunken arkadan toplamayı ya da Nobutadaki gibi tepesinde toplamayı seviyor. Çok sevimli ve çekici oluyor bence böyle yaptığında. Onun kısa saçlarını da beğenmekle birlikte bence uzun saç daha yakışıyor 🙂

 6. mavi

  ay bu 86lı mııı
  Akira shock şu an 😀
  vay be. Küçücükmüş daha.

 7. Grubun en genç üyesidir Kame. Bir ay sonra 25 ine girecek 😀

Trackbacks

 1. AKAME PART 1 – Chibi Times « Darkangelhome

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: