Darkangelhome

Cartoon KAT-TUN


Cartoon KAT-TUN KAT-TUN grubunun televizyon programıdır. Daha doğrusu bu yıla kadar öyleydi. 2007 de başlayan eğlence programı bu yılın mart ayında bitmiştir. Bu programda KAT-TUN üyeleri konuklar ağırlarlar, onlara 100 adet soru sorarlar, onlarla oyunlar oynar veya sahte buluşmalar düzenlerler. Bazen de onlara bir görev verilir. Bu görevlerde en az iki kişilik timler halinde veya bazen de grupça görevlere giderler. Programın ilk üç bölümünde Akanishi Jin yoktur. Amerika’dan döndükten sonra o bölümden itibaren programa katılmaya başlamıştır. Ancak en az programa katılan ve en az göreve giden eleman Jin’dir. En çok Kame, Nakamaru, Koki ve Ueda görev almışlardır.

Bunun bir nedeni Jin ve Kame’nin özellikle 2008 sonlarında meydana gelen bozuşmaları nedeniyle birlikte görev almamaları ve programda bu yüzden elemanlar arasında soğukluklar yaşanmasıdır. Jin’in özellikle 2010 da tamamen formalite icabı orada bulunması gibi nedenlerle program oldukça düzey kaybettiyse de bitiş nedeni bu değildir. Johnnys’in sahibi Johnny-san daha önce Kanjani8 ve Arashi’nin de tv programlarını bitirme emrini vermişti. Bu yıldan itibaren müzikal kariyerlerine biraz daha ağırlık vermelerini istediği, özellikle gruplara bu yıl Asya’da pek çok konser turu ayarladığı bilinmekte. Ama o bitirmelerini istemeseydi de Kame ve Jin bu haldeyken program daha fazla yürür müydü bilinmez.

Bu yazımda programın en sevdiğim bölümlerinden bir TOP 10 oluşturacağım. Eğer program hoşunuza giderse Youtube’da veya benzer sitelerde pek çok bölümü ingilizce alt yazılı olarak bulup izleyebilirsiniz 😉

1 ) Cartoon KAT-TUN 090218

Bu bölümde üyeler programın komedyenleriyle bir mizansen canlandırıyorlar. Sözde bir cinayet işlenmiş ve iki dedektif grup üyelerinden hangisinin cinayeti işlediğini çözmeye çalışıyor. Bu arada cesette arada kendini tutamayıp gülüyor ehehe. Önce zavallı korkak Nakamaru’cuğumuza bilmediği bir hayvana dokunma işkencesi yaptırıyorlar. Kesinlikle birşeyler yiyip içerken izlememeniz tavsiye olunur 😀 Sonra Kame ve Jin’i yalan makinasına bağlıyorlar. İşte bazı sorular soruyorlar, Nakamaru’nun cool olduğunu düşünüyor musun? News’e katılmak ister miydin? Arashi’ye katılmak ister miydin? İlk Kame’ye uygulandığında Kame Arashi’ye hayır dediğinde makine birden harekete geçiyor. Bunun üzerine Koki ” Henüz geç değil Kame Johnny-sam’a söyle seni Arashi’ye alsın ” diye ona takılıyor. Ama aynısı Jin’e de olunca işin iç yüzü ortaya çıkıyor. Meğersem makinayı kontrol eden dedemiz Arashi hayranıymış. 😀 Ama Kame anlamıştı he 😀 Bu arada Kame ve Jin’in program boyunca etkileşimlerine dikkat. Birbirleriyle konuşmasalar da hep birbirlerini izleyişleri, Jin’in Kame otururken bir ara kendini tutamayıp Kameee demesi, sonra balon oyununda Kame yerini ona verirken kaçamak bir cesaret dokunuşunda bulunuşu dikkatinizden kaçmasın. Bunu burada yazayım ki AKAME bölümünden bir video eksilmiş olsun 😀 Tabii bunları izlerken Koki’nin Jin hemen Kame’nin dibindeyken ellerini onun omuzlarına koyup bir süre öyle kalması da dikkatinizden kaçmasın 🙂

BÖLÜMÜ BURADAN SEYREDEBİLİRSİNİZ

2 ) Cartoon KAT-TUN 20070613

Bu bölümün konuk sanatçısı japonların komedi sanatçılarından Becky. Kendisini cidden çok seviyorum çok şirin bir kız. Ayrıca Jin’e değil Kame’ye hayran olduğunu da söyleyebilirim. Becky programda Kame ve Jin’in birlikte rol aldıkları Gokusen dizisinin başrolündeki Yankumi’nin taklidini yapıyor. Yanlız *dayanamıyorum AKAME* burada dikkat edin. Becky Kame ve Jin’den kendisine seslenerek yardım etmelerini istediğinde Koki ayağa kalkarak sanki ondan istemişler gibi Kame’nin yerini almak istiyor. Jin tabii hemen müdahele ediyor Kame de bu arada kalkıyor. Sonra ikisi birbirlerine bakıp aynı anda ” Yankumi! ” diye sesleniyorlar. Becky zaten oldum olsası bu hatunun taklidini iyi yapar yine mükemmel bir taklid yapıyor. Sonracığıma kendisinin çantasınaki envai çeşit zımbırtıyı inceliyoruz. Özellikle bir tanesi grup üyelerince pek seviliyor. Kapağını açtığınızda mesaj veren bir çanta bu. Becky gelmeden önce çantaya ” Kat-tun Fantastic ” diye bir mesaj kaydetmiş. Bunu istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz deyince Kame hemen denemek istiyor ve ” Becky fantastic! ” diyor. Becky’nin surat ifadesine dikkat 😀 Ardından hemen ” Bunu çok iyi saklamalıyım! ” diye kaçırıyor çantayı zaten 😀 Sonra sizin de biz cdnin var deyip bir cd çıkarıyor ama meğersem bu Jin yokken çıkan singlelarıymış. Jin ben yokum deyip epey bir bozuluyor 😀 Sonracığıma burunlarına bendil sokarak hapşurmaya çalıştıkları bir bölüm varki sormayın gitsin sadece izleyin 😀

PART 1

PART 2

PART 3

3 ) Cartoon KAT-TUN 6. 3. 09

Tokio Dome konserlerinden önce Nakamaru’yu yapacağı atlayışlarda yüksekliğe alıştırmak için yapılan türlü şebeklikler efem. Özellikle de havuzdaki atlayışlarda gülmekten karnınıza ağrılar girecek benden söylemesi. Bir de tabii AKAME momenti hemen belirtmeden geçemeyeceğim Nakamaru’nun atlayabileceği yükseliği tahmin ederken Kame kalkıp Nakamaru’nun taklidini ve bu arada Jin’in de ne diyeceğini tahmin ediyor. Bilin bakalım gerçekleşiyor mu? Ve o anda Jin ve Kame’nin surat ifadeleri ne oluyor? 😀

PART 1

PART 2

4 ) Cartoon KAT-TUN 090422

Efem bu bölümde yine sürpriz bir mizansenin oyuncuları oluyor bizimkiler. Komedyen ekipten iki kişi sözde evleniyorlarmış ve yıldırım bir düğün yapılıyor. Elemanlarımızdan da çifti eğlendirmeleri isteniyor ama en zayıf oldukları şeyleri istiyorlar. Mesela Nakamaru’dan yine kutu içindeki bir hayvana dokunmasını istiyorlar. Kame’den çift için bir resim çizmesini istiyorlar. (Kame’nin çizimleri pek çok kere alay konusu olmuştur programda çok komik bir çizim tarzı var) Koki’den bir çocuk dansına eşlik etmesini istiyorlar. Hepsi birbirinden komik. AKAME anları yok mu diyeceksiniz elbette var. Nakamaru’nun ellerini kutuya itmeye çalışan Kame ve Jin arasındaki bakışma, Kame resmini çizerken Jin’in one bakışı, o arada Kame başını kaldırınca bakışı yakalanan Jin’in kahretsin dercesine önüne dönüşü, Kame resmini açarken en meraklı kişinin Jin oluşu gibi.

BÖLÜMÜ BURADAN İZLEYEBİLİRSİNİZ

5 ) Cartoon KAT-TUN 090805

Bu bölümün şöyle bir güzelliği var efem Koki, Ueda ve Kame üçlüsü tenis öğrenmeye çalışıyorlar. Ülkenin ünlü tenisçilerinden biri öğretmenleri de. Sıfırdan teniz öğrenen elemanlarımızın düştüğü haller ve pratik teniz bilgileri, Kame’ciğimin her şeyde olduğu gibi bunda da ne kadar yetenekli oluşu bir bölümde. Öğretmen de Kame’ye hayran herhalde onu epey övüyor. Hatta bir ara ondan kameraya rakibe göz dağı veren veya etkilemeyi amaçlayan bir bakış atmasını istiyor. Kame bunu önce bir bayanda sonra kameraya bakarak deniyor. Salonda bulunan bütün dişi nüfusunun çığlıkları eşliğinde elbette 😀 Koki de bunun üzerine bu bakışları umarım dvdye kayd etmişsinizdir deyiveriyor 😀 Bölüm başında Kame ve Koki’nin düşman *bkz Jin* çatlatırcasına çıkışları da görülmeye değer hani 😀

BÖLÜM 121

PART 1

PART 2

PART 3

BÖLÜM 122

PART 1

PART 2

PART 3

6 ) Cartton KAT-TUN Smile Athlete

Bu bölümde grup üyelerini yarıştırıyorlar ama bir gülümseme uzmanı gözetmininde. Yarışırken devamlı gülümsemek zorundalar. Eğer gülümsemeleri bozulursa gıdıklanma tahtasına bağlanıp cezalandırılıyorlar. Akanishi gıdıklanmaktan nefret ettiği için elinden geleni yapıyor. Koki zaten bir alem. Jin ve Kame’nin yarışırken hem birbirlerine destek olmaları hem de rekabet etmeleri çok şeker.

PART 1

PART 2

PART 3

7 ) Cartoon KAT-TUN (06/01/2010)

Bu bölümde Kame odaklıyız zira kendisinin hem hulahop konusundaki müthiş yeteneğine hem de aşçılık konusundaki yeteneğine şahit oluyoruz. Konuğu Huysuz Virjin tarzı bi eleman ama oldukça kilolu. Kame ile bisikler taksiye bindiklerinde hallerini göreceksiniz. Kaldırımdaki insanlar onlardan hızlı yürüyorlar. Ay gülmekten yazamıyorum ehehe.

PART 1

PART 2

8 ) Cartoon KAT-TUN Chrismas Special 2010

Bu bölümde uzun zamandır ilk kez grupça göreve çıktıklarını görüyoruz. Hepsini iki katlı bir otobüse alıp şehir tutu attırdıktan sonra parti için alışveriş yaptırıyorlar. Bu bölümün güzelliği AKAME 🙂 Otobüste kendilerine veriler maskeleri taktıklarında Jin’in ilk ne yaptığına dikkat edin. O genellikle Kame’ye bakarken yakalanan bi eleman olduğu için maskeyi takında bakacım herhalde baktığım yer belli olmaz diye düşünerek dönip direkt Kame’ye bakıyor. Şampanya kadehlerini kaldırdıklarında Kame ve Jin’in birbirlerinin kadehini tokuşturmak isteyip de yapamayışlarını izlemek çok acı. Ama Jin’in ışıklı yolu görünce göstermek için hızla Kame’ye dönmesine bayıldım. Sonra markette Kame üç koli yeşil zeytin alınca komedyen soruyor neden bu kadar çok alıyorsun diye. Kame sadece gülüyor. Ama biz fanlar biliyoruz ki Jin’in en sevdiği yiyeceklerden biridir yeşil zeytin. Zaten hemen akabinde komedyen sepeti gösterince Jin’in tatlı ve utangaç gülümsemesi, Kame’nin vurdumduymaz davranmaya çalışması çok şeker. Sonunda ekibimiz alışverişi tamamlıyor ama meğersem para sınırını aşmışlar. Komedyen Kame’yi şikayet ediyor. Ama haklı da Kame ne bulursa doldurmuş sepete. Kağıt havlular, temizlik ürünleri hatta tuvalet dezenfektanı 😀 Olum partiye mi gidiyorsun yıllık temizliğe mi? 😀 Koki’ye göre çözüm basit poşetlerin yarısını bırakmaları gerekiyor. 😀 Neyse ekip adama ödetiyorlar parayı.

PART 1

PART 2

9 ) Cartoon KAT-TUN 7.15.09

Cartoon KAT-TUN a pek çok yabancı konuk katıldı. Hepsi de birbirinden güzeldi. Ama biri var ki kendini rezil etti. Will Smith katıldığı programda resmen kudurmuş gibiydi. Sushileri bütün bütün ağza tıkmalar, öküzler gibi böğürmeler, aşırı derece yüksek sesle tepkiler vermeler. Bizimkiler iyi bunu alttan almayı başardılar.

PART 1

PART 2

10 ) Cartoon KAT-TUN Special Quest

Ama Will Smith bir istisna elbette. Çok güzel konuklar da ağırladılar. Mesela Alicia Keys ile olan buluşmaları çok şekerdi.

CARTOON KAT-TUN – ALİCİA KEYS

Ne-Yo ile buluşmalarında nasıl ter ter terlediklerini görünce kopacaksınız.

CARTOON KAT-TUN – NE-YO

Onlarla hemen hemen aynı yaşta olan Avril ile dart oynayışları

CARTOON KAT-TUN – Avril Lavigne

Heroes dizisinden tanıdığımız Masi Oka kendi ülkesinde bizimkilere konuk oluyor.

CARTOON KAT-TUN – Masi Oka PART 1

PART 2

Reklamlar

5 Yorum

 1. 3-4 bölümü izlemişim bunların arasında. diğerlerini de hemen izlicem:)
  becky iki kez geldi sanırım. benim izlediğim bölümde mario oynuyoardı becky, taguchi, kame ve maru. baya komikti. sonra iki komedyen daha geliyodu, jin kame falan bir odada muhabbet ediyorlardı. bir “akame” anı vardı hemen açıklayayım. kame ve jin odada yalnız kalınca kame pat diye el ele tutuşalım mı? diyodu, jin’in tepkisi müthiş 🙂 bu da linki :

  http://www.dramacrazy.net/japanese-variety/cartoon-kat-tun-episode-102

  ben bir hyde ve ken hayranı olarak l’arc en ciel’in geldiği bölüme de hastayım. kame ve hyde’ın oyunda arka arkaya batırmaları ve tepkileri süperdi. maki’nin geldiği bölümde de jin’in bir kame’ye bir taguchi’ye saldırması süperdi, çok gülmüştüm. hepsi süper ya. valla böyle bir o bölümden bir bundan değil de, oturup adam gibi baştan izlemek gibi bir amacım var uzun zamandır, umarım gerçekleştirebilirim 🙂 herkes de izlemeli 🙂 eklediğin bölümleri izleyince bir yorum daha yaparım sanırım 🙂

 2. O AKAME bölümünü AKAME yazısına sakladığım için yazıya almadım ama nasıl dııııııı? O iki komedyenin geldiği sırada adamlardan biri diyor ki kız arkadaşının ilk kez elini tutmak istediğinde kız ellerini arkasına saklayarak olmaz demiş. Adam şaşırmış tabi. Sonra kız ellerini uzatıp tutmuş. Yani aslında tutmak istiyormuş ama kendini naza çekmek için oyun yapmış adama. İşte bölüm sonunda da Kame Jin’e dönüp ” Hadi el ele tutuşalım. ” dediğinde Jin2in ellerini arkaya saklamasını bekliyor. Ama neeeeerrde bizim bakada o akıl. Öyle bir şok oluyor ki. Kamera zum yaptığında o gözlere çok dikkat etmeli çünkü hem çok şaşkın hem de inanılmaz heyecanlı görünüyor. Sanki gerçekten Kame’nin bunu demiş olduğuna inanamıyor gibi. Kame amacını açıklayı odadan çıkarken Jin önce bir heeeeeeee *anladı ya* liyor, Kame’nin arkasından bakarken hala heyecanlı. Çok merak ediyorum eğer Kame orada ısrar etseydi Jin ne yapardı *Akameeee*

  Becky 3-4 kez geldi programa seviyorum bu bıcırık kızı ya. Maki’nin geldiği bölümdeki AKAME anları da çok güzel. Aynı çubukları kullanmaları üzerine Koki’nin ” Ayyy indirekt kisss ” demesi, Jin’in Kame’nin yemeğini daha ağzına atar atmaz çiğnemeden ” Lezzetli harika ” demesi 😀 Ben herhalde bi 100 bölümünü seyredebildim. Hepsini bir yerde bulmak zor.

 3. hyde ile ken’in konuk olduğu proğram da süperdi. özellikle resim çizme yarışmasına koptum. bir önceki kişinin çizdiği resimdeki şeyin son hecesini kullanarak yeniden resim çiziyorlar.. kame inanılmaz komik.. hyde-san çok ama çok sempatik… 28.11. 2007 tarihli program. izlemediyseniz tavsiye ederim

 4. buldum ingilizce sub..

  hyde nin 42 yaşında olduğuna kim inanır. maaşallah…

Trackbacks

 1. AKAME LAST PART – AYRILIK… « Darkangelhome

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: