Darkangelhome

Saranghae KAT-TUN!


KAT-TUN grubu bilindiği üzere Ağustos ayında Güney Kore’de 2 gün 2 ayrı konser verecekti ve verdi de. Ağustos’un 7 ve 8. de konserlerini verdiler. Ancak oraya gelmeden önce bizimkilerin Dünya Turu! macerasını kısaca bir özetleyeyim. Dünya turu dediğime bakmayın Asya Turu deseler çok daha iyi olacakmış. Zira konser verecekleri ülkeler Japonya, Kore, Tayvan, Çin ve Tayland. Yani tüm Asya 😀 Hayranların grup içindeki ajanı Kame’nin çıtlattığına göre belki bir Hawaii konseri sıralamaya eklenebilirmiş ama bu official olarak teyit edilmedi.

Neyse efem çocuklar tüm Asya’da fırtına gibi esiyorlar. Tayvan konseri çıkan siyasi olaylar yüzünden neredeyse iptal edilmenin eşiğine gelmişti ama yakında konserlerini verecekler. Güney Kore konserine gelince… Biletleri satışa çıktığı ilk 20 dakikada satılınca bir anda dikkatleri üzerlerine çektiler. Hatta daha sonradan 800 bilet daha yoğun istek üzerine satışa çıktı ve onlar da kapış kapış gitti. Biletlerin tükenişinden sonra bizim grup o kadar sevindi ki bir video hazırladılar. Bildikleri Korece cümleleri de söylüyorlar. Bizim Kame ne derse beğenirsiniz?

– Oppaa!

Bu video dönmeye başladıktan sonra Kame’nin bu hareketi o kadar çok seviliyor ki bir anda kendisine duyulan ilgi tavan yapıyor. Hal böyle olunca sonunda da konserler öncesinde bir tanıtım amaçlı tur düzenlenmesine karar veriliyor. Bir basın toplantısı, ardından da bir müzik programında bir şarkı söyleyerek yapacakları bir gösteri şeklinde. Bu devamlı suretle Japonya’da fan meetler düzenleyen Kore’li oyuncu ve şarkıcılardan sonra bu uzun süredir gerçekleşen en dikkat çekici Japon bir grubun Kore’li hayranlarıyla buluşması olduğunu söylemek yersiz olmaz.

Şu videolarda Fan buluşması için hazırlanmış bir nevi interwiew eşliğinde gezilerinin detaylarını öğrenebiliriz. Video başında Kame’nin duraklayıp eline yazdığı şeyi okuyuşu çok tatlı. Bizimkilerin havaalanına gelişini görüyoruz. Hayranlar çoktan pankartları hazırlamışlar, çığlıklar dudaklarda bekliyorlar onları. Grup çıkınca da basıyorlar çığlıkları zaten. Bizimkiler önce bi şaşırıyorlar ama ilgiye de seviniyorlar.

Sonra hayran oldukları kişileri söylüyorlar. (Bilen Kame’nin bahsettiği kızın kim olduğunu söylesin yaa çıkaramadım bir türlü adı dilimin ucunda ama?) Sonra karıncıklarını doyuruyorlar. Korece yemeğin güzel olduğunu söylemeye çalışıyorlar. Kame’nin her sözünden sonra dönüp Nakamaru’dan onay alması da çok komik. Nakamaru uzun süredir Korece öğrenmek için dersler alıyordu ve bu gezı sırasında bunun meyvelerini topladı diyebiliriz. Nakamaru Kame’den sonra Kore’de en sevilen grup üyesi konumunda şu anda. Ama Junno’nun şerefe yaptıktan sonra içkiyi içememesi adamı koparıyor vallahi 😀

Sonra yine en sevdikleri korece kelimeyi söylemelerini istiyorlar. Kame’nin oppasından bahsediliyor. Sonra konuk olacakları müzik programının çekimlerine gidiyorlar. Orada programın sunucularından biri olan aynı zamanda MblaQ grubunda olan Mir bizimkilerin soyunma odasına sürpriz bir ziyarette bulunuyor. Kendisi çok severmiş KAT-TUN u. Oldukça heyecanlı ve gergin görünüyor. Kame yine sıcaklığını gösteren kişi elbette. Onun elini sıkıyor ve ardından Junno ile onu değiş tokuş yapmayı teklif ediyor. 😀 Mir hem girişte hem de çıkışta defalarca japon usulü eğilerek onlara selam veriyor.

Sahneye çıktıklarında Kame’nin eğilip seyircilere kendini yelpazeletmesi de bir harika hani kolaycı seniiiii 😀 Seyirciler de Kame’ye ” OPPA OPPA ” diyerek tezerruhat yapıyorlar hehehehee o da “NO! NO! ” diyerek Oppa demeyi ret ediyor ama seyirciler yine de ona Oppa diye bağırmaya devam ediyorlar.

VİDEO PART 1

VİDEO PART 2

Bu da programın sunucularından ve C N Blue grubunun üyelerinden biri olan Minhyuk ile rop yaptıkları video. Kame yine OPPA diyor. Kame öyle zeki bir adam ki hem kadınların sevdikleri için kullandıkları bu cümleyi bir erkeğe bakarak söylüyor hem de kadınlardan en fazla duyduğu cümlenin bu olduğunu göstermiş oluyor. Her iki tarafa da yeşil ışık anlayacağınız 😀 O Oppa der demez Minhyuk kopuyor zaten, stüdyodaki seyirciler de öyle.

VİDEO BURADA

Sahneye çıktıklarında D-Motion’u seslendirdiler. Şahsen ben N.M.P isterdim ama belki o sırada dansları prova etmemiş olabilirler ve D-Motion her ne kadar boş bir şarkı olsa da hoş. 😀 Kame gözlükleri çıkarırken salon çığlıktan yıkılıyor.

VİDEO BURADA

Onlar Kore’ye gelir gelmez tabii karşılaştırmalar da başladı. Kimileri DBSK, kimileri SS501, kimileri de Bing Bang ile KAT-TUN u kıyasladılar. Bu moda programı da Big Bang ile KAT-TUN u kıyaslıyor. Bizim üyelerle rop yaparken özellikle Kame’nin odakta olduğunu görüyoruz. Çünkü Kame uzun süredir hem sahnede hem de özel hayatında sergilediği şıklıkla Kore’de de yakından takip ediliyormuş. (Dipnot düşeyim Kame geçtiğimiz üç yıl üst üste Japonya’da Best Jeanist seçildi) Kame ve grup üyeleri buna çok şaşırıyorlar, Kame teşekkür ediyor ilgi için.

VİDEO BURADA

Ancak bir olay var ki grubun birden bire basının ve hayranlarının gözünde yükselmesine neden oldu. Grubunun katıldığı basın toplantısında meydana geldi olay. Kapının önünde kamp kurmuş yüzlerce hayranlarının destekleri ve çığlıkları eşliğinde yapıyorlar roplarını. Derken gazetecilerden birinin, bir bayan gazetecinin soru sormak istediğinde mikrofonu çalışmıyor. İlk önce harekete geçen Kame oluyor. Kendi mikrofonunu kadına vermek istiyor. Elemanlar mikrofon arayışına girince oturuyor ama bulunamayınca hem o hem de Koki aynı anda kalkıp mikrofonlarını bayana uzatıyorlar. Sonra Kame kadını yanlarına çağırıp kendi koltuğuna oturmasını rica ediyor. Gazeteci utancından ne yapacağını bilemiyor. Yanında oturan bütün bayanlar kadına imrenerek gülerken o utangan bir şekilde başını iki yana sallıyor. O sırada Nakamaru dayanamayarak sahneden iniyor ve mikrofonunu kadına tutarak sorusunu sormasını sağlıyor. Herkes hem gülüyor, hem onları alkışlıyor hem de hayranlarının gözünde bir kere daha değer kazanıyorlar. Ama maalesef bu toplantının bütün videoları silinmiş bulamadım.

Bu çıkartmadan sonra ülkelerine dönüp Tokio Dome konserlerini aradan çıkaran grup bu hafta içinde de Kore konserlerini verdi. Yine havaalanında çılgınlar gibi karşılandılar ve uğurlandılar. Konserler çok başarılı geçti. Birkaç fancam vereyim.

Bu Kame’nin solosunun fancamı. Kame normalde konserlerde ” Lost My Way ” parçasını vampir mizanseni eşliğinde söylüyor ama kendi ülkesinde bu tür soloları playback söylemek neredeyse bir gelenek gibi. Bütün büyük konserlerinde Jin ve Kame gibi aslar hep playback yapmayı tercih ediyorlar. Hem dans show hem de şarkıyı bir arada yürütmeleri zor olduğu için olabilir. Ancak Kame belli ki Kore’li hayranlar üzerinde iyi bir izlenim bırakmak istediği için şarkısını playback söylemedi. Hatta değişik bir kombinasyon denedi.

Uzun zamandır ilk kez bir konserde Kizuna’yı söyledi. Gördük ki Koreli hayranları şarkıyı ezbere biliyorlar. Eee çok özel ve önemli bir parça sonuçta, çok da seviliyor. Sonra Lost My Way’in showu ile Kizuna’nın bir karışımını ortaya koyuyor. Sanki hem vampir olmuş hem de insanlığı arasında kalmış birini canlandırıyor gibi. Tabii show çok seksi Kame özellikle de bütün Kiss My Ft2 grubunu elden geçirirken stad çığlıktan yıkılıyor.

VİDEO BURADA

VİDEOYU BURADAN İNDİRİN

Ardından sahneye Nakamaru çıkıyor ve başlıyorlar meeeeşhur clinik skitlerini yapmaya. Kame vampir ya, uzun uzun dişleri var sözde Nakamaru da dişçiymiş 😀 Skitlerinin bir örneğini vereyim ki Kore’de yaptıklarının farkını anlayın. Aslında her seferinde ufak tefek farklılıklar yapıyorlar ama Kore’de iyice coşmuşlar çünkü.

Kame / Nakamaru skit

VİDEO BURADA

Kame bizin Junno’nun İriguchi Deguchi Taguchi imnida şeklindeki tanıtımını kendine uyarlıyor. ” Kamenashi Kamenashi Kamenashi İmnida ” diyor 😀 Sonra skit boyunca kendisini Kore’de gündeme taşıyan ” Oppaaaaa” sözcüğünü bol bol söylüyor. Nakamaru’yu ısırıyormuş gibi yapıyor. Bütün stadı hem gülmekten kırıp geçiriyor hem de kopan çığlıklardan yer yerinden oynuyor 😀 Ama en güzeli sonda sahneden giderken ” Arashi Arashi for dreaaammm ” esprisi yapması euheueeu 😀

VİDEOYU BURADAN İNDİRİN

Son olarak konserlerdeki en güzel an gruptan değil hayranlarından gelen bir sürpriz dolayısıyla yaşanıyor. Konserin bir anında bütün stad aynı anda aşağıdaki kartları havaya kaldırıyor.

Kartta “I will follow you my whole life(一生ついて行くよ)” yazıyormuş. ” Seni hayatım boyunca takip edeceğim “

Üyeler çok şaşırmışlar. Kame ağlayarak ” “I’m happy to be KAT-TUN (KAT-TUNで幸せ) ” demiş. Junno da aynı şekilde ağlayarak “It’s great to come to Korea!(韓国来てよかった)” demiş. Nakamaru kartlardan birini hatıra olarak almış. Harikalar tek kelimeyle Suggeeee!

Ancak benzer bir sürpriz planlayan Tayvan hayranları bu olay sonrasında bunu iptal etmişler. Belki de bir başka sürpriz planlamasına girişebilecekleri veya yapmayacakları düşünülüyor şu anda. Kore’lileri kopya etmiş gibi olmamak için sanırım vazgeçtiler.

Sonuç itibariyle gittiler, gördüler ve feth ettiler. Ben her bir olayı zevkle takip ettim sırada Tayvan konserleri var. Bakalım orada neler olacak 😀 Hem onların dilini konuşmak Korece kadar kolay değil 😀

Reklamlar

9 Yorum

 1. La Fea

  Bir şey soracağım Japonca mı konuşuyorlar? Fanlar nasıl anlıyor ne dediklerini alt yazı falan göremedim ekranda.

 2. Kame ve Nakamaru’nun skitinde ikisi de oldukça fazla korece konuştular. Diğer cümleleri de zor kelimelerden değil de bilinen kelimelerden oluşuyordu. Ama sanıyorum Koreliler de japoncaya aşinalar çünkü hemen bütün şarkılara bir ağızdan eşlik ettiler. Bir de skitte onları güldüren konuşulanlardan çok Kame’nin hal, hareket ve mimikleri oldu. Geniş ekrana verilen görüntülerin bazılarında ben Korece çeviriler olduğunu gördüm ama her şeyde yapılıyor muydu yoksa sadece şarkılara mı yapılmıştı bilemiyorum. Zaten büyük ihtimalle bu konser turunun bir DVD si çıkacak o zaman daha net anlayacağız diye düşünüyorum.

  Bu arada basın toplantısının videosunu da buldum izlemek isterseniz buyrun 😀

  http://v.youku.com/v_show/id_XMTg3MzczMjI0.html

 3. Lee

  Koredeki konserler de süper geçmiştir eminim.
  Emin adımlarla çok iyi bir şekilde ilerliyorlar.
  Birgün onları İstanbul’da da seyrederiz umarım.
  Hep beraber gideriz izlemeye.. 😀

 4. @ Lee : Geçti geçti süper geçti. Fancamları izlediysen görmüşsündür harikalardı. İstanbul’a gelseler de konser verirler mi bilemem zira ne kadar hayranları var ki? Ama gönül ister ki gelsinler, izleyelim, dinleyelim onları. Yavaş yavaş Avrupa’nın dikkatini çekmeye başladılar zaten. Geçenlerde bir İngiliz dergisine haber oldular. Fransa, Almanya, İspanya ve Rusya’da çok hayranları var. Avrupa da ne kadar çok tanınırlarsa sanırım konser olasılığı da o kadar artacaktır 🙂

 5. kesinlikle 3d lik bir film değil, filmin 3d olması ayrı bir yoruculuk kattı.animesini arattı malesef berbattı çok eksik ve yanlış anlatılmıştı.başta hava bükücümüzün asyalı bir çocuk seçilmeyişi ilk fiyaskoydu 11 yaşındaki avatar hastası kuzenim afişi gördüğü an bu film 1-0 yenik başlar kuzen dedi ve öleydi. benim avatar yolculuğum 3 yıl önce mtv ile başladı sonradan nikelodionla devam etti baktım sezonlar yetişmiyor netten takibimle son buldu diğer fimlere bu vasatlığa rağmen gidicek miyim? evet gidicem çünkü avatar ruhu sardı beni fakat gereken kitleye hitap edebilicek mi hayır vasat bir yapım olarak kendi yağında kavrulucak..vazık oldu belki ilerleyen yıllarda yine yenidne çekilebilir.

 6. yanlış bir başlığa yorum yapmakta benim rezilliğim…sorry:( kattun a gelince sadece ortadaki yakışıklıyı bilirim onu da dizilerden baya sempatimi kazanmış bir ikemedir:)

 7. Kame yavaş yavaş ülkemizde de kendine hayranlar edinmeye başladı. İnternet sağolsun şoğu da onu diziler sayesinde keşfetti 🙂

 8. **Aki**

  Tayvan veya diğer yerlerdeki konserlerinide çok merak ediyorum.Keşke istanbulda konser verseler.Her ne kadar İstanbulda yaşamasamda valla sırf KAT-TUN için atlar gelirim oraya.Kuzenimde aynı şekilde.Görmek için çıldırıyorum fakat en azından şu 2 3 ssene içinde gelmesi ihtimalleri yok.Bu sene Japonya yılıydı ya bir umut o zaman gelselerdi keşke 😀

 9. Zaten bu japon yılında bir müzik grubu Türkiye’ye gelmedi ya içime oturdu açma hiç o konuyu off ki off 😦

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: