Darkangelhome

KAT-TUN ın TAİWAN


KAT-TUN yaz konserlerinin ve aynı zamanda Dünya turlarının da son ayağı olan Tayvan konserlerinden de tüm aksiliklere rağmen alınlarının aklarıyla çıkmayı başardırlar. KAT-TUN Tayland ve Tayvan’da inanılmaz derecede seviliyor. Kore’deki havalanı karşılamasında sadece fanclubun organize ettiği 300 küsurluk bir kalabalık vardı. Oysa Tayvan’daki karşılamada kalabalığın 1000 kişiden fazla olduğu söyleniyor. Sadece havaalanı güvenliği değil, konser için özel olarak tutulmuş güvenlikler ve polis de orada onları korumalarına rağmen müthiş bir karmaşa hakimdi ortama. Üstelik sadece Tayvan’lı fanlar değil Tayland’dan gelen fanlar da orada olduklarından beklenenden faha fazla fan oraya toplanmıştı.

Videoları izlediğiniz zaman korumanın o kadar da iyi olmadığını göreceksiniz. Etrafları resmen bir cümbüşle çevrili, kimin kim olduğu hiç belli değil. Çekip gösteri amaçlı olarak birini vursalar kimse engel olamazdı. Çok kötü bir güvenlik vardı. Fanlar havaalanına ciddi zararda vermişler gördüğüm kadarıyla. Nerelerden sarkıyorlardı eheueh 😀 Onlarla birlikte uçaktan inip çıkanlar öyle şaşkındı ki nooluyo diye etraflarına bakınıp durdular. Hele turistlerin hali görülmeye değerdi. Meraklı meraklı bizim grubu incelemelerine koptum. 😀

Tayvan bilindiği üzere birkaç ay önce oldukça kritik bir iç çatışmaya sahne oldu. Neredeyse ülke güvenli olmadığı gerekçesiyle konser iptal edilecekti. Ama bir süre beklenilmeye, durum düzelmez ise en son çare olarak iptale karar verildi. Zira satışa çıkan 18.000 bilet ve sonradan eklenen 1000 bilet rekor sayılabilecek bir sürede satılmıştı. Dakikada 150 biletin satıldığı ve bunun bir rekor olduğu söyleniyor.

Sonunda da durum biraz düzelince konser iptal edilmedi ve bu fanları çok mutlu etti. Daha bunlar 14-15 yaşında veletlerken yaptıkları gezilerde bastıkları toprağa tapıyorlardı. Shouen Club gibi gösterileri buralarda da çok büyük ilgi görüyor ve seyrediliyor. Bu sayede daha bizimkiler chibi hallerindeyken bile Tayvan ve Tayland’da idol muamelesi görüyorlardı. Bizimkiler yine çok normal ve tatlılar. Kame cool takılırken, Nakamaru üzerindeki mickey mouse tişörtüyle bu bir idol mü diye sorduruyor 😀 Aslında bu onun doğallığı ve tatlılığı. Junno ve özellikle Koki’yi pek beğendim. Ueda zaten bildiğiniz gibi sevimli.

Karşılamayla ilgili videolar efem

VİDEO 1

VİDEO 2

VİDEO 3

VİDEO 4

Tayvan’lı hayranlardan AKAME ye destek 😀 Aşağıdaki resimde soldan en son boardda ” Jin Kame Marry ” yazıyormuş puhahahee. Ayrıca pek çok pankartta Kame ve Jin’in resimleri, adları veya chibi resimleri bir arada sergilenmiş.

Uçaktan indikten sonra Kore’deki gibi bir restorana gidip yemek yemişler. Girişte ve çıkıştaki halleri. Koki bilem hayranların resimlerini çekip videoya alıyor. 🙂

VİDEO GİRİŞLERİ

VİDEO ÇIKIŞLARI

KONSERLERDEN NOTLAR

* 1. gün maalesef solosu esnasında üç metre yükseklikteki platformdan atlamaya çalışan ama bu sırada ayağı burkulan Ueda’nın ayak bileği inciniyor ve bir de ayak parmaklarından biri çıkıyor. Bu yüzden solosundan sonra hastaneye kaldırıldığı için grup konseri 4 kişi olarak bitiriyor. Ancak durumunun o kadar da kötü olmadığı konser bitene kadar gelen haberlerle seyircilere iletiliyor.

* Ertesi gün Ueda otellerindeki fan buluşmasına tekerlekli sandalye ile katılıyor ve eğer çok mecbur kalırsa 2. geceye de bu şekilde çıkacağını söylüyor ama kendini iyi hissettiği için 2. gece sadece sargılı bir şekilde konsere çıkıyor.

* Ueda’nın ilk gün konser boyunca hiç konuşmayıp rahatsızlığı sonrasında gördüğü ilgiden çok etkilenerek ikinci gün konserde konuşması hayranlarını mutlu etmiş. Çevirmen yardımıyla konuşmuş.

* Koki’nin hayranlarından biri 2. günkü konserde Winne the Pooh kostümüyle konsere gelerek onu şaşırtmış ve sevindirmiş. Koki onun elini sıkmış.

* Beşi sahneden konuşurlarken erkek hayranlardan biri kalkarak ” I LOVE YOU KAME! ” diye bağırmış. Seyirciler ona bakarak alkışlamışlar ve üyeler de adama şaşkınlıkla bakmışlar. Çok fazla zorlanmamışlar çünkü adam kızların hepsi otururken ayakta duran tek kişiymiş. Koki adamı işaret ettikten sonra konser alanına dönüp ” Tayvan’lı erkek hayranlar da müthişler! ” diye bağırmış efem. Zira hem havaalanındaki karşılamada, restoranların önünde, konserlerde cidden de fanboyların çokluğu dikkat çekiciymiş.

* Tayvan’lı hayranlar da Kore’deki hayranlara benzer bir destek gösterisi yapmışlar efem. Birinci gün sarı rekten KAT-TUN u temsil eden tacı ve siyah karton üzerine sarı renkle yazılmış destek mesajlarını aynı anda kaldırarak desteklerini göstermişler. İkinci gün Smile şarkısı esnasında ışıkların hafifletildiği bir anda herkes ellerindeki mavi renkli ışıklı kalemleri yakarak harika bir görüntü oluşturmuşlar.

* Konser sonunda seyirciler Smile şarkısının La la la bölümünü söyleyerek bis istemişler ve sonunda üyeler bis için sahneye çıktıklarında Kame’nin önderliğinde Maru’nun beatboxuyla müziksiz olarak hayranlarla şarkının bu bölümünü bir kere daha söylemişler. Sonra bise başlamışlar. Bisten sonra sahnedeyken Kame birden Happy Birthday Maruuuuu diye şarkı söylemeye başlamış. Maru hemen elini iki yana sallayarak itiraz etmiş tabii ” doğum günüm değil ” diye ama bir hafta kaldığı için Kame burada kutlamak istemiş. Maru’nun itiraz etmesinin nedeni de ortaya çıkıyor zaten ” Ben hala 27 yim ” diyor 😀 Sonra WE ARE KAT-TUN diye bağırmışlar ele ele tutuşarak ama onlarla birlikte bütün seyirciler de el ele tutuşarak aynı anda ellerini kaldırarak onlarla birlikte bağırmışlar.

VİDEO BURADA

KONSERDEN Bİ BAŞKA VİDEO

* SONRADAN EDİT : KAMEMARU TAİWAN CLİNİK SKİT

Kame’nin ard arda söylediği Çince kelimeler (beni seviyor musunuz? Ne kadar? Gerçekten mi? ) Kamu’yu ısırdıktan sonra onun da vampire dönüşmesi sonucunda ikisinin Michael Jackson’un meşhur vampirli zombili video klibi Thriller’e gönderme yapmaları, Kame’nin sahneden çıkarken attığı o son baktışşşş. Resmen yarıldım gülmekten vallahi 😀

KAMEMARU TAİWAN CLİNİK SKİT

* Konserden sonra gittikleri restoranda bile hayran ilgisi olukça yoğunmuş hem de gecenin o saatinde

VİDEO 1

VİDEO 2

* Gazetelerde bol bol haberleri yapılmış, adeta gündem olmuşlar.

* Konserde Smile parçalarının bir kısmını Tayvan’da konuluşan Çince’den söylemişler. Özellikle Kame çok alkış almış. Hem şarkılarında hem de konuşmalarında oldukça çok denemiş konuşmayı. Maru&Kame clinik skit her zamanki gibi hayranları çok güldürmüş. Özellikle Kame’nin vampir dişleriyle çince özür dilerim diyememesi sonucunda bu kez ingilizce ” Sorry berry berry berry sorry ” demesi milleti yarmış. 😀

Ve bugün sabah itibariyle ülkelerine dönen uçağa bindiler. Elbette havalanında yine büyük bir kalabalık onları uğurlamak için toplanmıştı. Ama en güzeli sanırım onlar o koridorda yürürken bekleyen herkesin aynı anda konserlere damgasını vuran Smile parçasının La La La kısmını söylemeleriydi.

VİDEO 1

VİDEO 2

VİDEO 3

TV den KAT-TUN hakkında haberler

VİDEO 1

VİDEO 2

Böylelikle çok ses getiren konser turlarını tamamlayarak Akanishi Jin olmadan da ayakta kalabileceklerini hem kendilerine hem de cümle aleme göstermiş oldular. Meydana gelen tüm aksiliklere rağmen başarıları su götürmez bir şekilde belli. O kadar ki daha şimdiden, henüz bu konser serileri yeni bitmişken önümüzdeki senenin ilkbahar/yaz sezonu konser listesi açıklandı bile. Ve bu kez biraz daha geniş bir yelpazeye konser verecekler. İlk kez HAWAİİ ye gidecekler. Bu sene çok fazla ilgi olmasına rağmen konser listesine alınmamıştı ama gelecek sene eklendiği kesinleşti. O zamana kadar başka ülkeler de eklenir mi göreceğiz. Ben takipteyim efem, siz de beni takip etmeye devam edin 😉

Reklamlar

2 Yorum

  1. noelhayaleti

    KAT-TUN bir harika ..grup giderek daha da güzelleşiyor..evet jin in ayrılışına üzülmüştük ama grup bu haliyle çok çok iyi işler başardı ve devamı gelecek bence.özellikle koki de büyük değişim var gibi ya da en azından bana öyle geliyor.buralardaki ilgiyi görünce kıskandım Türkiye’de de bir o kadar olmasını isterdim hem böylelikle buraya da gelmiş olurlardı 😀 kame buraya gelse türkçe ne der bize merak ettim :D:D

  2. DBSK elemanları gibi Güre güre desin o bile yeter bea 😀 Koki Jin’in yokluğunda gerçekten de öne çıkan bir eleman oldu. Zaten D-Motion’la birlikte başlamıştı bu çıkış. Artık kendini Kame ve Jin’in gerisinde tutmaya çalışmıyor. Kame’nin yanında istediği gibi durabildiği için esprili karakterini olduğu gibi ortaya dökebiliyor. Dolayısıyla kendisine yönelen ilgi de artmış durumda. Kame zaten kime özel ilgi gösterse iyi sonuç alıyor. Jin ayrıldıktan sonra özel olarak elemanlarla ilgilendi. Mesela Nakamaru’ya yaptığı takılmalar ve konserlerindeki skitler sayesinde Maru bu yıl hiç olmadığı kadar popüler. Neden? Çünkü Kame insanların onun hiç görmedikleri yüzünü görmelerini sağladı. Onu fark etmelerini sağladı. Umarım bu birbirlerine kenetlenmeleri onları daha da yukarıya taşıyacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: