Darkangelhome

Bambino – Tutkuyu keşfetmek üzerine bir dizi…


Oyuncular:

* Matsumoto Jun as Ban Shogo
* Karina as Hibino Asuka
* Sato Ryuta as Katori Nozomi
* Uchida Yuki as Shishido Miyuki
* Sasaki Kuranosuke as Kuwabara Atsushi
* Kitamura Kazuki as Yonamine Tsukasa
* Ichimura Masachika as Shishido Tekkan
* Hosshan as Oda Toshio
* Mukai Osamu as Senoo Masashi
* Komatsu Ayaka as Minakawa Kozue
* Yamamoto Kei as Endo Susumu
* Fukiishi Kazue as Takahashi Eri
* Sasaki Takao as Nagai Hirokazu
* Sato Yusuke as Takanashi Hiroshi
* Aso Kosuke as Shibata Kenichiro
* Toda Keiko as Nogami Kyoko (eps. 5-7)
* Ikeuchi Hiroyuki as Hayama Yasuhide (ep. 7)

Hana Yori Dango’ya düzdüğüm methiyelerden sonra Matsujun’un oynadığı dizilerden pek tanıtım yapmadığımı fark ettim. Ben aslında gerçekten onun oyunculuğunu beğeniyorum. Hemen her türlü tuhaf role kolaylıkla uyum sağlayabilen bir yapısı var. Üstelik sadece kendisinin ilgisini çeken rolleri kabul etmesi de seçtiği yapımları özel kılıyor. Bu dizi de ilk başta sadece bünyesinde Matsumoto’yu barındırdığı için dikkatimi çekti ama izledikten sonra iyi ki izlemişim dediğim dizilerden biri oldu.

Konusu,

Kendi küçük kasabasında bir italyan restoranında çalışan ve bir üniversite öğrencisi olan Ban Shogo (Matsumoto Jun), pişirme yeteneklerini geliştirmek için ustasının ayarladığı görüşmeler sayesinde Fukuoka’dan Tokyo’ya gider ve ordaki bir İtalyan restoranında yardımcı olarak çalışmaya başlar. Arkasında sevgilisini ve ustasını bırakan Ban, Tokyo’da sudan çıkmış balık gibidir. Kendi küçük şehrindeyken yemekleri çok beğenilen Ban, Tokyo’da profösyonellerin arasında çalışmaya başladığında aslında düşündüğü kadar iyi pişiremediğini, aşçılığı hafife aldığını farkeder. Profösyoneller tarafından başlarda ezilmekte, dışlanmakta olsa da, zamanla herkes onun ne kadar istekli olduğunu, yemek yapmayı ne kadar sevdiğini görür ve belli etmeseler de kendini geliştirmesi için ona ellerinden geldiğince yardım ederler. İtalyan restoranında çalıştığı için Ban adını çaylaklığını vurgulamak için Bambino olarak değiştirirler, kendi aralarında da ona kısaca Bambi derler. Bambi pişirmeyi çok seviyordur ve daha yemek yapabilmek için elinden geleni ardına koymaz.

KİŞİSEL YORUM : İlk başta sığ bir konusu var gibi görünse de aslında çok sıcak bir dizi. Bambi’nin tıpkı bir soğan gibi kibrinden, egosundan, burnu büyük tavırlarından, bencilliğinden yavaş yavaş, katman katman sıyrılmasını ve gerçek bir aşçı olma yolundaki adımlarını izlemek çok zevkliydi. ” Sana doğruyu gösteremem bunu sen öğreneceksin. “ dizimizin felsefesi. Kendisine ip ucu verecek herkesin ağzının içine düşmeye hazır Bambino zaman geçtikçe hatalarının farkına kendi varmaya başlayacak yani büyümeye başlayacaktır. Yani Ban’ın önce biraz olgunlaşması, başka insanları düşünmeyi, onların hislerini anlayabilmeyi öğrenmesi, kendi dünyasından çıkıp etrafta yine kendi dünyaları ve arzuları, hayalleri ile başka insanların yaşadığını öğrenmesi gerekmektedir.

Restoranın baş garsonunun vurguladığı ” tutku ” yu keşfetmesi gerekmektedir önce. Tutku ” ben ” halinden ” sen ” haline ” biz ” haline geçiştir. Tutku karşındaki kişiyi anlayabilme, gerektiğinde onun için geri çekilmeyi bilmektir.

Matsujun’un o sıska vücuduna garson ve aşçı kıyafetleri pek yakışıyordu. Zaman zaman içine düştüğü hallere acındıracak kadar iyi zaman zaman yanaklarını sıkmak isteyeceğiniz kadar sevimli 😀 Hele devamlı suratle Gomennesay dediği bölümler sayesinde japonca özür dilemeyi kafamda iyice yerleştirebildim 😀 Hazır şu dönemde aşçılık dizileri moda olmuşken bu diziyi de aradan çıkarabilirsiniz 😉

Açılış parçasını baş rolünde bir şarkıcı varsa onun grubu veya kendisi söyleme geleneği bu dizide de bozulmuyor. Arashi’nin benim de pek sevdiğim bir parçası olan ” WE CAN MAKE IT ” dizimizin açılış parçası.

VİDEO BURADA

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: