Darkangelhome

Biraz Oradan Biraz Buradan…


Derleme haberlerle karşınızdayım efem sadece KAT-TUN değil bir sürü haber birikti çantamda bari bazılarını aradan çıkarıp rahatlıyayım.

Johnnys sonunda deniz aşırı ülkelerdeki hayranlarının sesini duydu. Ya da en azından duymaya çalışıyor. Sonunda kendi bünyesindeki sanatçıların tüm dünyadaki hayranlarına yönelik bir site açtılar. Buraya üye olmak ücretsiz ve çok önemli. Çünkü Johnnys’in amacı bu site sayesinde Avrupa’daki ve diğer kıtalardaki hayran kapasitesini ölçmeyi planlıyor. Böylelikle Johnnys sanatçılarına Avrupa’nın taşlı yolları görünebilir. Eğer yeterli seviyede hayran olduğu ve ilgi olacağı anlaşılırsa ileride böyle projelerin gündeme gelme umudu bile bir şeydir. Ben üye oldum. Eğer ki Johnnys’e bağlı herhangi bir grubun veya sanarçının hayranıysanız siz de üye olun ve ülkenizin sayımatiğini arttırın. Hem böylece mailinize gelecek olan en yeni gelişmelerden de haberdar olun.

Üye olacağınız sayfa ise BURADA

Hatta geçenlerde Yamapi bu yolla başvuran hayranların listesini bir yerlere sızdırmıştı ve listede son sıralarda da olsa 800 kadar türk hayran görmek beni aceyip sevindirdi. Bu sayı umarım ilerleyen zamanlarda haber yayıldıkça daha da yükselir.

Yamapi demişken hemen onun hakkındaki son gelişmelerden bahsedeyim. Zira 2011 Yamapi’nin yılı olacakmış gibi görünüyor. 2011 in Şubat ayında ilk sinema filmi olan Ashita no Joe gösterime girecek. Japonya’da yüksek bir hasılat elde edeceğine kesin gözüyla bakılan film aynı zamanda tüm Asya’da ilgi göreceği şüphe götürmüyor. Bu da filmin denişaşırı ülkelere pazarlanma olasılığını arttırabilir. Eğer ki bu film Amerika’da gösterime girerse siz görün o zaman cümbüşü. Amerika’yı feth etmek üzere yola çıkıp nalları toplayan Akanishi Jin’in aksine Yamapi böyle bir reklamla istediğini daha kolay elde edebilir. Çok gaz bir film ve antikahraman hikayesi olması da cabası.

FİLMİN TRAİLERİ

FİLMİN RESMİ SİTESİ

Bundan sonra Yamapi üç solo singledan sonra ilk solo albümünü çıkarmaya hazırlanıyor. News’den ayrılmayı planladığı yönündeki sorulara da Akanishi’yi feci derecede anımsatan cevaplarla ret ediyor ve ayrılmayacağını söylüyor. Albümün adı ve ön kapakları geçenlerde açıklandı. ” SUPERGOOD, SUPERBAD ” isimli albüm + single Ocak ayının sonlarına doğru piyasada olacak.

Albümü takiben Yamapi ilk solo konser turunu da bu sene içinde yapacak. Böylelikle Johnnys bünyesinde deniz aşırı ülkelerde konser turu yapan üçüncü solo sanatçı olacak. Konser programı şöyle,

Tomohisa Yamashita WORLD TOUR 2011

Hong Kong @ HITEC Star Hall

>>Sat, Jan29, 2011, 8pm
>>Sun, Jan30, 2011, 8pm

Taiwan @ Taipei, National Taiwan University Sports Center

>>Sat, Mar 26, 2011, 7:30pm
>>Sun, Mar 27, 2011, 7:30pm

Korea @ Busan, KBS Hall

>>Sat, Apr 16, 2011,
>>Sun, Apr 17, 2011,

Thailand @ Bangkok, Thunder Dome

>>Sat, Apr 23, 2011, 7pm
>>Sun, Apr 24, 2011, 7pm

Yamapi dünya turunun promo gezilerine Hong Kong ile başlamış durumda. Tur öncesi birkaç dergiye poz vermek ve birkaç tv görüşmesi için Yamapi Hong Kong’a gitti. Havaalanında yaşanan izdiham ve yetersiz güvenlik önlemleri yüzünden ezilme tehlikesi geçiren Yamapi yine de insanlara bağırıp çağırmayarak Kore’de yaptığı gibi ne kadar alçak gönüllü bir insan olduğunu göstermiş oldu. Eğer o etrafa gülümesemeyip telaşa kapılsaydı işte o zaman kaos kopardı ancak o sakinliği ve soğukkanlılığıyla daha fazla insanın zarar görmesine engel oldu. Kafasının tasının attığı anları bile anlayabiliyorsunuz ama zavallıcık yine de kendini tutmaya çabalamış durmuş. Yaklaşık 300 hayran ve onlarca gazetecei için sadece 20 güvenlik görevlisi ayarlanınca Yamapi herkes üzerine çullandığında bu güvenlik görevlilerinin ördüğü etten duvarda sıkışıp kalmış ama yine de yeterli olmamış. 30 kadar hayran yaralanmış ve bir muhabirin de eteği koşuşturma esnasında çekiştirmelerden yırtılmış. 😀

VİDEO1

VİDEO2

VİDEO3

Yamapi Ocak ayının 14-15 inde de Bangkok’da tanıtım turu yapacak. Umarım oradaki güvenlik Hongkok’dan daha iyi olur. Yamapi almış başını giderken Amerika macerası hakkında da birşeyler yazayım. Turu başarısızlık ile başarılı olmanın sınırlarında gezindi. Bazı konserlerine 400 kişi bile toplamazken bazıları ful doluydu. Son konserinden önce bir de MTV Iggy programından kendisine destek gelince keyfine diyecek yoktu doğrusu.

Şahsen ben Jin’i tanıyamadım resmen. Sanki ilk defa sahneye çıkmış gibi kaskatı bir duruş, heyecandan elini kolunu nereye koyacağını bilemeyen biri. Dans bile edemedi, sesi arada sırada gitti. Adeta performansı yüzüme gözüme bulaştırmadan bitireyim havasındaydı. Çok sevindi bitince de zaten 😀 Ah Jin ahh ulen sen bir super idolsün kendine biraz daha güven be canım.

Bir de olay yaşandı ki anlatmadan geçemeyeceğim performans sonrasında poz verirken dansçılarından biri şapkasına su şişesi koymuş fark etmemiş baka 😀 Canlı yayında izleyenler anında fark etmişler ama Jin uzun süre şapkasındaki şişeyi fark etmeden konuşmaya devam etmiş. O anda net üzerinde, twitterde ” Hala fark etmedi ” ” Hala konuşuyor ” ” Baka ” vs gibi şeylerin konuşmasının geçtiğini söylememe gerek yok sanırım. Rezil ettiler çocuğu. Ah Jin ah grubunun yerini onlarla doldurmaya çalıştın, hepsine arkadaşın muamelesi yapıp sıcak davrandın işte böyle azıttılar. Bırak adı sanı duyulmamış bir adama bir pop idole bu yapılır mı? Sinirlerim attı yine…

Zaten yine bunlardan biriydi sahneye atılan peluş ” Kame ” yi alıp Jin’e öpsün diye uzatan. Jin önce çok şaşırmış sonra oyuncak hayvanı alıp sahnenin bir kenarına koymuş ve showu boyunca görmezden gelmiş. Sanırsam grubunda birkaç kişi Akameci oldu. 😀 Ancak sahneden ayrılmadan önce söylenenlere göre oyuncağın oradan alındığından emin olmak istercesine bir kaç kere dönüp kontrol amaçlı bakmış. JinJinnnn 😀

Ancak bu turun getirisi Jin için iyi oldu çünkü sonunda müziğini tüm dünyaya duyurabilecek. Akanishi Jin Warner Music Japan ile anlaştı. Warner kendisinin daha çok ingilizce söylediği şarkılarla ilgili albümlerin japonya ve dünya pazarını üstlenmiş durumda. Jin hala bir Johnnys üyesi. Ama Johnnys’in küresel anlamda Jin’i taşıyamayacağı da acı bir gerçek maalesef.

Bir de oraya buraya verdiği roplar sırasında öğrendik ki Jin’in tıpkı Beyonce’un sahnede geliştirdiği ikinci kişiliği biri bir ikinci kişiliği varmış. Efendim Jin’e göre Aquaneesha kendisinin sahnedeki ikinci kişiliğiymiş. Aslında ne kadar utangaç ve şapşal bir yapısı olduğu biliniyor. Jin sahneye çıktığında kumandayı Aquaneesha’ya devr ediyormuş ve böylece seksi ve kendine güvenli olabiliyormuş. Yanlız Aquaneesha size de kadınsı bir isim gibi geldi mi?

Dönüşünde de ilk konserini otuzbin kişilik bir stadyumda verecekmiş. Amerika’da 1500-2000 kişilik tiyatroları dolduramayan Jin-kun’dan daha iyi performans bekliyoruz.

Benim favori grubum KAT-TUN a gelince yeni yıl mesajlarında bu seneki dünya turlarına ilk bahar gibi başlamayı planladıklarını ama henüz tarihlerin net olmadığını söylediler. Bu tur onlar için önemli çünkü bu kez turlarına Hawaii’de eklenmiş durumda. Yani KAT-TUN Amerika’da konser veren ilk Johnnys (Katıldıkları bir festivalde konser veren Arashi haricinde) grubu olacak.

Grup üyelerinin solo çalışmaları konusunda sürpizleri olacağı da söyleniyor. Bu Kame’nin uzun zamandır beklenen ve deli gibi arzulanan solo konser serisi acaba bu sene mi olacak dedikodularına neden oldu ama ben hiç sanmıyorum. Kendisinin şu anda bir drama projesi olmasa da Şubat ayı itibariyle daha önce üç kere başrolünde yer aldığı Dream Boys müzikalinde dördüncü kez başrolde yer alacak. Bu yüzden bu iki ayı onun hazırlıklarında sonra da dünya turunun hazırlıklarında geçireceği için araya solo konserler sıkıştıracağını düşünmüyorum. Ama diğer üyelerden beklerim.

KAT-TUN cephesinde de dur durak yok. Yeni bir reklamda grupça rol aldılar. Suziki Solio’nun tanıtımını üstlenen grup bu reklamda yeni singlarının parçasını da kullanmışlar. Şubat ayında piyasada olacak iki şarkılık single ” Ultimate Wheels ” daha şimdiden heyecan yarattı çünkü çalan şarkı herkesin çok hoşuna gitmiş durumda. Rockish değil ama gerçekten KAT-TUN a uyan bir parça olmuş. Ben de çok beğendim daha bu kadarcık dinlemeden.

REKLAM VE BURADA

Reklamlar

2 Yorum

 1. mavi

  Yamapicik çok çok ünlü mü oluyor? Ama ben istemiyorum otursun aşşağı ne filmi ne kasedi yahu.
  maşallah bizimkilerdeki konser listelerine ama hiç Türkiye de var bu ülke de Amreikaya gidip rezil olmak var işin içinde gidelim şu garibanları sevindirelim diye düşünen yok.
  Piiii size.
  Ama Yamapi-can’daki coolluğa bak sen 😛 ah canım ben yahu. Kıyamam sana. Yolarım seni sıkıştıran çatlakları 😀

  • Yamapi zaten 13 yaşına girdiği günden beri ünlü hemen hemen tüm Asya’da. Ama böylesine büyük bir tur daha önce yapmamıştı özellikle de sadece solo olarak. Grupça pek çok yerde konser verdiler ama açıkçası Yamapi’nin ünü grubunun kat be kat üzerinde. Birkaç yıl önce Kore’ye gittiğinde de benzer görüntüler yaşanmış ve ezilme tehlikesi geçirmişti. Çok seviliyor çok artık kendi kanatlarıyla uçmaya başladı ve Jin’in aksine o bunu başarabilir bence. Keşke Türkiye’ye de gelseler vallahi çok isterim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: