Darkangelhome

Yukan Club – Zenginin rahatı bi tarafına batınca…


Adı: Yukan Club
Bilinen adı: Leisure Club
Tür: Okul,komedi
Bölüm sayısı: 10
Yayınlandığı kanal : NTV
Yıl: 2007

Oyuncular ve Rolleri:

# Akanishi Jin as Shochikubai Miroku
# Yokoyama Yu as Kikumasamune Seishiro
# Taguchi Junnosuke as Bido Granmarie
# Minami as Kenbishi Yuri
# Kashii Yu as Hakushika Noriko
# Suzuki Emi as Kizakura Karen
# Kaga Takeshi as Shochikubai Tokimune
# Kataoka Tsurutaro as Kenbishi Mansaku
# Kato Kazuko as Kenbishi Yuriko
# Shirakawa Yumi as the School Director
# Hasegawa Hatsunori as Principal Kurata
# Hankai Kazuaki as Head Teacher Murakami

Konusu:

Shochikubai Miroku’nun (Akanishi Jin) babası bir polis komiseri ve annesi ise durmadan iş seyahatine çıkan bir gezginin oğludur. Babası ve kendisinin girişkenliği sayesinde oldukça iyi bağlantıları vardır. Aynı zamanda pek göstermese de iyi dövüşür. Motorsikletlere, her türlü elektrik alete ilgisi vardır. Ayrıca drama boyunca ağzından lolippu eksik olmamıştır. Yanlız Miroku’nun tek bir zayıf noktası vardır o da çok duygusal olmasıdır. Yüreğine dokunan azıcık dramatik bir sahnede hemen ağlamaya başlar 😀

Kikumasamune Seishiro (Yokoyuma Yu) büyük bir hastanenin sahibinin oğludur, aslında ailesinde pek çok kişi doktordur. Grup içinde en dövüşçü olduğu konusunda kendisine güvenir. Hatta dövüş sanatları konusunda eğitim almıştır. Bilgisayardan ve programlardan anlar ve çok zekidir. Noriko’nun çocukluk arkadaşıdır.

Bido Granmarie (Taguchi Junnosuke) İsveç büyük elçisinin oğludur. Ancak annesi bir japon olduğu için melezdir. Feci bir playboydur, aynı anda onlarca kızla çıkabilir. Ancak o bir kız gibi güzel olduğu için dünyanın onu kıskandığına inanmaktadır.

Kenbishi Yuri (Minami), tüm dünyaya satış yapan bir tarım şirketinin veliahtıdır. Dolayısıyla kendisi yemek yemeye bayılır, adeta doymak bilmez. Eğlence ve macera arayan bir kızdır. Ayrıca o da iyi dövüşür, ama asla Seishiroyu yenememiştir. Haraketleri daha çok güce dayandığı için kontrolünü onun gibi odaklayamamaktadır. Ah unutmadan evet o çok güçlüdür.

Hakushika Noriko (Kashii Yu) ünlü bir ressamın kızıdır. Annesininse çay şirketi vardır. Erkeklerden nefret eder ve istemediği birisi ona dokunduğunda şalterleri hemen atar, kendini tamamen kaybeder ve tek bir tokatla karşısındakini yere serebilir. İstatistik hakkında çok bilgiye sahiptir, çalışkan bir kızdır. Ayrıca çok düzgün konuşur, kibardır bu yüzden kendinden büyük erkekleri bile afallatabilir.

Kizakura Karen (Suzuki Emi), annesi uluslararası bir mücevher şirkeyite sahip olan güzel bir kızdır. Hergün kendisine onlarca kişiden aşk mektubu gelmektedir. Ancak erkeklerden nefret ettiği ve devamlı onları ret ettiği halde çuvalla aşk mektubu alan Noriko’yu hiç geçememiştir. Hayali görünüşünü kullanarak zengin bir adamla evlenmektir.

Bu süper zengin ve oldukça da boş vakti olan altı öğrenci okudukları okulda kurdukları Yukan Club’ın üyeleridir. Her bölümde farklı bir maceraya atılır, farklı bir olayı çözerler. Derslere pek girmezler ama bütün öğrencilerin idolleridirler. Okulun müdür yardımcısı ve onun çırağı bunları kovmak için devamlı fırsat kollar. Sloganları, ” İmkansızı gerçeğe dönüştürmek Yukan Club’un işidir” dir.

KİŞİSEL YORUM : Bu dizi için söyleyebileceğim tek şey sanırım eğlenceli bir dizi olduğu. Çünkü ciddiye alınabilecek bir konuya sahip değil gördüğünüz gibi. Aşırı zengin birkaç veledin sırf can sıkıntısından kurtulmak için maceraya atıldıklarını ve iyi şeyler yapmaya çalıştıklarını görüyoruz. Karakterler birbirinden eğlenceli olunca dizi zaten kendini izlettiriyor.

Başrollerde KAT-TUN grubunun iki elemanı Akanishi Jin ve Junnosuke Taguchi var. Ayrıca bir de Kanjani8 in elemanı Yokoyama Yu olunca dizi şarkıların boy gösterdiği bir gösteri alanına dönüşmüş. Yine de iyi kotarıyorlar diyebilirim. Bizim Bakanishi kendisine uyan bakalıklar yaptığında, kekeleye kekeleye konuştuğunda, en duygusal anlarda gözyaşlarını tutamadığında süper sevimli biri olup çıkıveriyor. Hele bir sahnede babasına şarkı söylemesi var ki tam kopmalık.

– Oyajii ( Baba demek oluyor) sana bir şarkı söylemek istiyorum sniff *burnunu çeker çünkü bu arada ağlıyordur* Oyajiiiiii… Seviyorum… Ben Oyajiimi seviyorum… Bitti. 😀

Diziye 10/7 Neden? Çünkü vaadettiği potansiyeli veriyor. Bu kadroyla çekilebilecek en iyi dizi çekilmiş. Sıkılmadan izleyebilirsiniz.

Dizinin jenerik parçasını dizinin başrollerinde oynayan Jin ve Junno’nun grubu KAT-TUN seslendiriyor.

Şarkının klibi

KAT-TUN – KEEP THE FAİTH

Bu da canlı performanstan ama 30. saniyeye dikkat edin Kame sözlerini unutunca sallıyor ve bu tür durumlarda kendisine hakim olmayı beceremeyen Jin hemen gülüyor tabi. Resmen şarkı boyunca bitse de gülsek diye Kame’ye bakışıp duruyorlar, bitince de birbirlerine bakıp gülüyorlar. Jin de bu arada Kame’ye birşey fısıldıyor ama bu hala bir gizem 😀

KAT-TUN – KEEP THE FAİTH

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: