Darkangelhome

KAT-TUN – Run For You


KAT-TUN sabırsızlıkla beklenen 16. sıngleını piyasaya çıkardı. Singleda toplamda beş parça bulunuyor. Üç versiyona değişik olarak dağıtılmış.Üç farklı versiyonda piyasaya sürülen single ilk günde 63.575 adet satarak bir numaraya oturdu. Bir hafta sonunda toplamda 151.782 adet satarak bir önceki singleları olan ” Whıte ” ın satışını biraz olsun geçmeyi başardılar. Çok değil ama bu da birşeydir. En azından Jin’in gidişinden sonra meydana gelen kayıpların artık durduruğunu söyleyebiliriz sanırım. Bundan sonra kazanıma geçmeleri gerek. Ayrıca bir haftalık satışta 1 numarada kalmayı başararak kuruluşlarından itibaren devam eden başarılarını sürdürdüler. Böylelikle singleları ilk hafta hep 1 numarada kalmayı başaran ikinci grup (Bir numara Kinki Kids – 30 single) olmayı da devam ettirdiler. Kendi oluşturduğum listeyle şimdiye dek piyasaya çıkmış singleların satış grafiği. Göreceksiniz ki zaten Jin gitmeden çok önce satışlarda düşüş başlamıştı ama Jin’in gidişiyle ciddi bir darbe aldıkları da ortada. Ne yazık ki ilk üç singleın günlük satışlarını bulamadım toplamlarla idare edin artık 🙂

KAT-TUN un en büyük eleştri alan durumu şu anda elektronik şarrkılara yönelmiş olması ve Rock tarzından uzaklaşmış olması. Ancak şu anda Japonya’da bu tarz şarkılar moda olduğu için KAT-TUN da bu şarkıları deniyor. Yine de hayranları onlardan hala rock yapmalarını istiyorlar. İlginç moda bile olsa KAT-TUN modayı değil tarzını takip etmesini istemeleri benim ilgimi çekiyor açıkçası. Oysa ki KAT-TUN kurulduğu andan beri çok değişik tarzları deneyen ve bundan asla vazgeçmeyen bir grup olmuş ve bu yüzden benim de sevgimi kazanmışlardır. Hayranlarının onları illa rock yapmaya zorlamalarını da pek onaylamıyorum açıkçası. İçlerine sinen şarkıları yapmaları benim tercihim. Elbette KAT-TUN un rockish tarzını hepsinden çok seviyorum ve bir Lips, bir Don’t U Ever Stop, bir Hell No daha yapsınlar isterim. Ama bu Six Senses, Love Yourself, Le Ciel gibi parçalarına haksızlık olur. Bakalım bir sonraki singlelarında rocka yönelecekler mi? O zaman satışlar nasıl olacak merak ediyorum.

1. “Run For You” Sean-D Good Cop,
2. “Cosmic Child” Sean-D, Joker
3. “Diamond” Sean-D King of slick
4. ” Now & Forever” Laika Leon
5. “Sweet Chain” miwa, Joker

RUN FOR YOU: Şarkı olarak gerçekten güzel bir parça bu ben on dinleyişten sonra nakaratı ezberledim. 🙂 Hareketli ve insanı yormayan bir parça. Singleda çıkış parçası olarak seçilebilecek tek parça da bu olabilirdi zaten.

DIAMOND: Singleın ikinci en güzel parçası. Diğer şarkılardan önce tanındığı için olsa gerek gerçekten seviyorum parçayı. Spor konulu bile olsa ben beğendim. Özellikle elektro gitarın baskın oluşu bu şarkıya ayrı bir güzellik katmış. Eğer Run For You çıkış parçası olmasaydı kesinlikle bu parça seçilirdi. Kame’ye ve programına da yakışıyor. Üstelik şimdiden hemen her beysbol maçında çalındığı raporları da gelmeye başladı. Klasik spor parçalarından biri olursa bu singleın geleceği için çok iyi olur diye düşünüyorum. Bu tarz hitler her zaman satar. 😉

KAT-TUN – DIAMOND

COSMİC CHİLD: KAT-TUN un rock ezgilerine yaklaşan bir parça, beğendim ama bunun nedeni sanırım biraz da singledaki en sert parça olması. Diğer parçalar oldukça yumuşak oldukları için Cosmic Child farklılığıyla aralarından sıyrılıyor. Özellikle de özellikle Kame’nin sesinin çok planda kullanılmış olması da parçayı sevmemde tkili oldu ehehe 🙂

KAT-TUN – COSMIC CHILD

NOW & FOREVER: Gerçekten güzel bir parça dinlemesi de güzel, sözleri de çok anlamlı. Nedense ben çıkış parçalarından çok bu arka planda kalan gizli, değerli parçaları her zaman daha çok seviyorum.

Translate

KAT-TUN – NOW & FOREVER

SWEET CHAIN : Bu singleda en çok beğendiğim üçüncü parça bu oldu. Tıpkı sözleri gibi öyle tatlı ki bayıldım! KAT-TUN u neden sevdiğimi bir kere daha anlamamı sağladı ve üstelik rock bile değil! Ama seslerini öyle güzel kullanmışlar ki o incecik notalar bile sizi etkilemeyi başlarıyor.

Translate

KAT-TUN – SWEET CHAIN

RUN FOR YOU PV: Bu PV nin önemini anlamak için sanırım KAT-TUN un bundan önceki PV lerini seyretmeniz gerek. İlk başta dikkat çeken şey elbette dans ağırlıklı bir kliple karşı karşıya olduğumuz. KAT-TUN kurulduğu andan beri dans eden ama bunu bir grup olarak uygulamak yerine her üyenin kendi telinden çaldığı bir tarzda yapan bir gruptu. Ortak hareketlerle yaptıkları danslarda bile senkronize hareket etmezler üstelik bunu kafaya da takmazlardı. Mesela Signal PV sinde bol bol dans ediyorlar ama senkronize değiller zaten bu o kadar da göze batmıyor. Rescue’de de dans ediyorlar ama neyse ki teke tek dans uygulaması yaptıkları için bu klip kendi çapında ayrıca başarılı.

Herkesler ayrı telde 🙂

Yıllar sonra hala aynılar 🙂

Ve şimdi!

Şimdi Run For You klibini seyrettiğimde artık KAT-TUN un çağın grup özelliklerini yakalamaya başladığını gördüm. KPOP un dünyada yükselen trendi JPOP gruplarını da etkisi altına almaya başladı. Hem klipler açısından hem de danslar açısından. Jin gruptan ayrıldığı sıralarda KPOP japonya’daki ağırlığını arttırmaya başlamıştı. Jin gruptan ayrıldıktan sonra KAT-TUN un karşısına çıkan ve mücadele ettiği gruplar da JPOP grupları değil KPOP grupları olmaya başladığında KAT-TUN da uzun zamandır uygulaması gereken revizyon konusunda uyandı.

Öncelikle dans konusunda kendilerini geliştirmeye başladılar. Zaten bireysel dans konusunda çok başarılılar ama grup olarak senkronize dans konusunda oldukça zayıflardı. Jin ayrıldıkltan sonraki çıkış parçalarına bakıldığında, özellikle de canlı performansları izlendiğinde Change UR World, Ultimate Wheels, White, Perfect giderek daha iyi olmaya başladıklarını göreceksiniz. Ancak Run For You bu konuda zirve yaptıkları parçaları olmuş diyebilirim.

PV yi seyrettiğimde grup olarak ne kadar bütünleştiklerini, dans konusunda artık birbirlerini tamamlamaya başladıklarını, Kame her ne kadar merkezde yer alsa da bütün grup üyelerinin onun kadar ön planda olduklarını, kareografilerin giderek daha güzel ve onlara yakışır hal almaya başladığını gördüm. Artık grup olarak ” dans edebiliyorlar. ” 😀 Ueda ve Koki dışında, her nedense ikisi daha tam olarak adabte olamadı hala performanslar esnasında yerlerini unutuyorlar veya karıştırıyorlar. KPOP gruplarının etkisi bunlarla da sınırlı kalmamış, klip yayınlandığı andan itibaren herkesin ortak fikri Junno’nun tam bir Kore’liye benzemiş olduğuydu. Music Station’da bir kere dağılan ve daha sonra ikili olarak müzik yaşamlarına devam eden eski DBSK üyeleriyle yan yana geldiklerinde millet birden Junno’nun Changmin’e ne kadar benzediğini fark etti. Yukarı bir bakın! İnanılmaz gerçekten mimikleri bile çok benziyor yahu! Bu benzetmeden sonra Junno birden Kore’li tarza bürünüverdi. Üstelik bu saç şekli ona gerçekten de yakışmış.

Junno ile birlikte dikkat çeken Kame’nin de yeni saç stiliydi. Gerçi sadece klip için uygulamış olsa bile bu saç stili ona feciiiiiiii yakışmıştı. Kame GOİNG! programına başladığından beri saçında değişiklik yapmıyor ve bunun büyük nedeni de programın buna izin vermemesi. Birkaç kere saçlarını toplamıştı ama bunun haricinde daha erkeksi bir tarzda görünmesi için saçlarını ense hizasının aşağısına uzatamıyor ve şeklinde fazla oynama yapamıyor. Şimdi istese de istemese de yapmak zorunda zira Dream Boys için saçlarının uzun olması gerek. Zaten dikkat ederseniz saçları ense hizasnı geçip omuzlarına ulaşmaya başladı bile, çok çabuk uzuyor saçları ya hastasıyımmmm. Ancak bu uzun saçları kabarttığında hem kendisine yakışmıyor, hem de onu olduğundan daha kilolu gösteriyor. Daha düz bir tarzda yaptığında ise yüzüne çok yakışıyor. Run For You PV sinde dağınık ve dalgalı saçlarıyla öyle cool ve yakışıklı görünüyor ki herkeslere bir kere daha parmak ısırttı ve KAT-TUN un baştan çıkarıcı KAME sinin sadece kendini tuttuğunu göstermiş oldu. Renk seçimi, üyelerin kıyafetleri, saçları, dansları kısacası klibin kendisi benden 10 numara almayı hak ediyor.

KAT-TUN – RUN FOR YOU PV

ALTERNATİF LİNK

Bir de bunların perde arkası var. Artık KAT-TUN Making bölümü bir klasik halini aldı. Son birkaç Makingde buldukları veya kendilerinin icat ettikleri oyunları oynayarak eğleniyorlardı. Bu kez de değişiklik yok. Bir sepete top atıp tahminlerde bulunmaya çalışıyorlar. Ama öyle komikler ki o mimiklerini seyretmekten oyunu anlamadım vallahi. Ueda’nın yaramaz bir çocuk gibi mızırdanması, ona buna engel olmaya çalışması, Maru’nun kural koyucu havasında dolanması, Junno’nun her zamanki gibi kendini oyuna kaptırması, Kame’nin topu kaçırdığında dudaklarını büküp sevimli bir tospicik halinde kuyruğa girmesi, Koki’nin her zamanki çılgın neşesi sırf bu makingleri izlemek için klip çeksinler istiyorum ben yahu!

Diğer kısımlarda güzel özellikle de koro halinde şarkı söyledikleri yer ve klibin çekimini tamamladıklarında birbirlerini tebrik ettikleri yerleri çok sevdim. Giderek biz artık daha çok kaynaştık, daha çok birbirimizi anlıyoruz havasına bürünüyorlar. Bir de Ultimate Wheels makingde Kame’nin Maru’ya çektiği numarayı tekrar edişini izlemek de süperdi. Maru Kame öpücük atıp dudaklarına yaklaşırken böyle put gibi duruyor ya kopuyorum vallahi! Kame’nin yüzünden ne kadar eğlendiği açıkça belli oluyor. Çok seviyor Maru’yla böyle oynamayı! Hadi bakalım Kame Allah’ın hakkı üçtür bir sonrakinde alırsın belki öpücüğü hahaha 😀

KAT-TUN – RUN FOR YOU MAKİNG

KAT-TUN MUSIC LOVERS SPECİAL PERFORMS: Uzun zamandır ilk kez KAT-TUN tamamen canlı olan ve artık grup dans konusunda ne kadar ileri gittiklerini gösterebilecekleri bir programa katıldı. Önce Real Face, sonra Maru’ya tekme sallayarak milleti kopardıkları müthiş grup dans gösterisi, her üyenin kendi özelliklerini sergilediği solo performansları ve sonunda da Run For You performasıyla gerçekten harikalardı. KAT-TUN un japon grupları içinde neden bu kadar ön planda olduğunu ve iyi oldğunu bir kere daha kanıtladılar. Not düşeyim KAME BTR konser serisinden sonra o çok sevilen kimono + yelpazeyle yaptığı danstan yaptı ve ehemmmm sanırım şu hislerime tercüman olabilir KYAAAAAAA!

Sohbet bölümünde geçenlerde bahsi geçen Arashi’nin Ohno’sunun Kame için yaptığı tablodan bahsedildi. Kame sunuculardan birinin taklidini yapınca millet koptu 😀 Adam ” Ne yapıyorsun? ” deyince Koki hemen daha önce Hey Hey Hey de yaptığı gibi kolunu Kame’nin önüne geçirerek onu korudu. 😀

KAT-TUN – Music Lovers Performas

ALTERNATİF LİNK PART 1

PART 2

GOING KAT-TUN DIAMOND PERFORM: Kame’nin hem yapımcı hem de sunucularından olduğu GOING programına ilk kez KAT-TUN grup olarak katıldı ama bunun özel bir nedeni var. Daha önceki postlarımda DIAMOND un Kame’nin özel sunucularından olduğu Dramatic Games ‘in resmi parçası olduğundan bahsetmiştim. DIAMOND gerçekten de tam spor programlarında fonda kullanılabilecek iyi bir parça. Sözleri falan da çok güzel. Ancak daha önce hiç performans olarak izlememiştik.

Kame’nin deprem bölgesine yaptığı ziyareti ve ilgilendiği çocukları hatırlıyorsunuzdur. İşte o çocuklar koçlarını bu felakette kaybetmişler ve onun anısı için maç kazanmaya söz vermişler. GOING programı da bu maçı çekmeye gitmiş. Çocuklar çok çabalamasına rağmen maçı kazanamadılar ve öyle çok ağladılar ki ben bile ekran başında ağladım. Koşun eşi de maçı seyretmeye gelmişti ve hepsi çok üzüldü. Daha sonra koçun hayatını kaybettiği noktada saygı duruşunda bulunup sözlerini tutamadıkları için özür dilediler ve bir kere daha ağladılar. Oldukça duygusal bir programdı. Kame’nin DIAMOND u performans olarak sunmak istemesinin nedenini bunları izleyince daha iyi anlayacaksınız diye düşünüyorum. KAT-TUN performansta çok iyiydi hele Kame o takım elbisesi içinde mükemmeldi. Daha sonra takımın kaptanı olan çocuktan gelen teşekkür maili de onu çok mutlu etti. Şarkıdaki gibi bu söz ” ELMAS SÖZ ” bozulmaz, kırılmaz ve asla yok olmaz…

KAT-TUN – GOING DIAMOND PERFORM

COMING SOON KAT-TUN RUN FOR YOU PERFORM: Smap’ın Nakai’sinin sunduğu, yakında piyasaya çıkacak şarkıların seslendirildiği program olan Coming Soon’a ilk defa bir örnek giydikleri Run For You’ya özel kıyafetlerinden arınmış halde çıktılar. Yine hepsi siyahlar içindeydi ama bir örnek değillerdi. Kame saçlarını toplamıştı ve arrgghh bu adam beni kelimesiz bırakıyor yaaaaa 😀 Performansa başlamadan önce yine grup bütünleyici hareketi yaptılar, bunu her yapışlarında daha çok hoşuma gidiyor. Canlı performansta her zaman çok daha iyiler bence.

COMING SOON RUN FOR YOU PERFM

ALTERNATİF LİNK

MUSIC STATION KAT-TUN RUN FOR YOU PERFORM: Bir örnek kıyafetleriyle programa katıldılar ve uzun zamandır ilk kez talk partta sadece Koki konuştu. Kame konuştuğunda milleti güldürüp eğlendiriyor ama hep o konuşunca da millet şikayet ediyor. 😛 Beysbolcu miniklerin Kame sevgisi de görülmeye değer bu arada, Kame’nin çok hoşuna gitti söyledikleri. Sonda Kame’nin Junno’nnu söylediklerini yanlış anlaması ve özür dilemesi çok komikti ama. Koki’yle ikisi yine Dozou çektiler 😀

MUSIC STATION – KAT-TUN

PS: VİDEOLAR KISA SÜREDE KAPANACAKTIR. BU DURUMDA AYNI ADLA DEĞİŞİK VİDE SİTELERİNDEN ARATIP İZLEYEBİLİRSİNİZ.

Reklamlar

4 Yorum

 1. ellerine sağlık özlüyorum uzakdoğu postasını.
  single gerçekten çok güzel, parçalardan hiçbiri yormuyor insanı. çok da rahat dinleniyor. bazen bir şarkıyı unutuyorum 10 kere falan çalıyor kulağımda farkında olmadan. 😀
  elektronik müzik yapmalarına karşı değilim ama yerinde tuttukları sürece. her şarkıda olması sıkar. hele junno’nun sesine o kadar yakışıyor ki (run for you nun en sevdiğim kısmı junnonun elektronik sesi :D)
  bu singleda en büyük değiimi geçiren junno sanırım ha. saçlarını bende çok sevdim kore tarzı bile olsa yakışmış yüzüne gitmiş. daha bir şirin olmuş
  dans meselesinde onları her türlü seviyorum. eminim en başından da senkronize dans edebilirlerdi ama ordu gibi moda mod hareket etmeleri çok önemli değil benim için. onların canları istediği gibi takıldıkları dansları daha eğlenceli bence. 😀 şimdi uyumu yakalayalım derken çok tedirgin dans ediyorlar. * sağda solda kat-tun dans edemiyor yok kpopçular şöyle japonlar böyle diye okudukça sinirlenmiyor da değilim*

  kamenin saçlarından özenle bahsettiğin dikkatimden kaçmadı. 😀 bu adama her türlü yakışıyor * toplu hali kalp durduruyor tabi o ayrı * 😀 iç çekmek kalıyor bize sadece…

  neyse postunu sonra bir daha okuyup unuttuğum birşey varsa devamına eklerim.. çok unutkanım bu aralar…

  • Açıkçası ben de ordu gibi dans etmelerini istemem ama biraz daha senkronize görünmeleri de hoşuma gidiyor. 🙂 Ben bütün şarkıları attım ipduma seve seve dinliyorum, dinledikçe daha çok seviyorum vallahi. Hele Cosmic Childe’ın temposu, Dimaond’un şahane elektro gitar fonu, Sweet Chain’in tatlı akıcılığı her seferinde beni daha fazla etkiliyor.

 2. coming soon performansını önce izlemiştim ama yeniden görünce aklıma geldi. ueda gerçekten o-hime sama gibi görünüyor. çok şirin küçük prenses…

 3. bu arada kamenin dizisi doğrulanmış. hayranları istemese bile kabul etmiş. eylülde çekimleri başlıyormuş. merak ettim sen garip demisin ya bi izlemek lazım animeyi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: