Darkangelhome

Uzakdoğu Postası – 17


Haberlerimize önce alttaki haberimizle bağlantılı olan haberleri vererek başlamak istiyorum. Yamapi ve Ryo NEWS grubundan ayrılışlarını açıkladıkları duyurularındaki soğukluk, duygusuzluk ve özür dilememiş olmaları nedeniyle bir sürü eleştiri almışlardı. Geçtiğimiz hafta boyunca doğru düzgün ortalıklarda gözükmediler, sadece Ryo Kanjani8 le birlikte katıldığı bir programda NEWS hayranlarından özür diledi. Ayrıca Jwebinden bir önceki sözlerinin adeta fotokopisi olan açıklamalarla ayrışına kılıf uydurmaya devam etti.

Yamapi’nin Jwebi ise şöyleydi,

To all the fans who supported NEWS. I’m sorry if I caused sad thoughts with my decision. It was a decision that I took after lot of thinking and worrying. In the end we took two slighty different paths but I want NEWS members and my fans to feel good, I want them to stay hopeful, my feeling haven’t changed. I think that from now on I’ll experience difficulties I’ve never felt before, I want to cherish the experiences I had with NEWS activities and do my best.The rail is different but I want us to be nice rivals and be a stimulus to each others. Then, I want to give to all my fans the best of times, I will pile up and do my very best at each work. Thank you for following me. Then, I’m thankful to the members who understood my decision.

Ancak Yamapi yukarıdaki açıklamasıyla yine insanlara yaranamadı. Nedeni de doğru düzgün özür dilememiş olması. Dikkat ederseniz hayranlarım ve NEWS üyeleri diyor ama NEWS in kendine has fanlarından özür dilemiyor. Bu hayranları çok kızdırdı. Yamapi kariyerinin en berbat günlerini geçiriyor diyebiliriz. O kadar ki kızgın hayranlar kız kardeşi Rina’yı yakaladıkları yerde sataşıyorlarmış, soru yağmuruna tutuyorlarmış. En sonunda Rina kendi blogundan bir açıklama yayınlamak zorunda kaldı. Ağabeyinin işi konusunda kendisiyle neredeyse hiç konuşmadığını, verdiği kararlardan haberdar olmadığını ama üzgün hayranların duygularını anladığını söyleyerek içtenlikle özür dilemiş. Ne acı değil mi? Yamapi’nin özürlerini artık başkaları üstleniyor.

Tabii ki Jin de olduğu gibi tepki alan idollerine sahip çıkıp onu aşırı desteklemeye başlayan hayranlar da var. Zaten Yamapi’nin belirli bir hayran kitlesi mevcut. Çıkardığı her single veya albüm 150 binden az satmaz. Yani Amerika’da tutunamasa da aç kalacağını hiç sanmıyorum. O hala Japonya’nın altın çocuğu. Bütün bunlar olurken herkes Yamapi’nin en iyi arkadaşı olan Jin’den twitterinde falan bir şeyler yazmasını, ona destek olmasını bekledi ancak Jin’den hala ses seda yok. Ama biri açıklama yaptı, Kamenashi Kazuya. Yeni dizisi “Youkai Ningen Bemu” nun basın toplantısında Kame’ye Yamapi ve Ryo’nun ayrılışıyla ilgili neler düşündüğünü soruldu. Kame’nin cevabı,

” During work, he would say things like, ‘I have to do things this way’, so I’m not really surprised about this outcome. My feelings are half-and-half. If it’s what the members decide themselves, I think that’s fine.

It’s not my own group, so I can’t really say anything… but they’ve been active for many years, so they should have a bond that you can’t see. If everyone sincerely believed each other, then I think that would be the answer. I don’t feel like we’re the ones left behind, nor do I think it’s right or wrong. We each have a life of our own.”

Bu cevabıyla NEWS hayranlarından takdir toplayan Kame’ye basın toplantısında sorulan bir soruya verdiği yanıtta hem kendi grubunun hayranlarını hem de cevabını duyanları memnun etti. Yamapi ve Ryo’nun ayrılışıyla Johnnys içindeki en popüler üyelerin teker teker solo çalışmalar yapmak üzere gruplarından ayrılacakları söylentisi hızla yayılmıştı. Tabii bunlardan biri de hiç kuşkusuz Kame. Basın mensuplarından biri de kalkıp ” KAT-TUN dan ayrılıp solo çalışmaya yöneleceğiniz söylentileri doğru mu? ” diye sorunca Kame sadece tek bir kelimeyle cevap verdi.

” Not at all. “

KAT-TUN hayranları muallak olmayan, kesin ve net bir cevap alabildikleri için gerçekten sevindiler. Bu ” Elimden geleni yapacağım, gelecek neleri gösterir bilinmez, no comment ” gibi laflardan çok daha iyi bir cevap sizce de öyle değil mi? 😀

Madem Kame’yle başladık onunla devam edip bu kez KAT-TUN’la ilgili haberleri önce vereyim. Kame Aoki reklamlarının yüzü olmaya devam ediyor. Aynı zamanda da Panasonic kendisiyle sadece traş makinesi reklamlarının değil birçok ürünün de reklam yüzü olması konusunda anlaştı. Haberlerimizin sonunda Kame’nin yepisyeni reklam afişlerinden örnekler vererek postu kapatacağım zaten ehehe 😀 Kame’nin yeni Aoki reklamı da yayınlandı. Yine yürekleri yaktığını söylememe gerek yok sanırım.

AOKİ CM + Making

Kame’nin yeni dizisi bu hafta başlıyor. Herkes merakla beklemekte elbette. Özellikle de KAT-TUN ve Kame açısından önemli bir dizi olacak. KAT-TUN un çıkardığı dizi themlerini içeren singleları genellikle iyi satmıştır. Ancak şimdi ilk kez Jin’siz bir them singleı çıkaracaklar. Üstelik aynı gün hem DBSK nın japonya ayağı ikilinin ballad olan yeni yıl singleları hem de AKB48 in sub gruplarından birinin içinde handshake toplantı biletleri bulunan singleıyla aynı gün çıkacak. Bakalım KAT-TUN bundan önce bir kere alt etmeyi başardığı DBSK yı bir kere daha alt edebilecek mi? Üstelik KAT-TUN un çıkış parçası olacak olan Birth bir jazz/rock parçaymış. Bu şarkı için dünyaca dünlü müzisyenlerle çalışmışlar. Şöyle ki,

Drums: Dave Weckl (ex-Paul Simon/Chick Corea)
Bass: Nathan East (ex-Eric Clapton/Phil Collins)
Percussion: Giovanni Hidalgo (ex-Tito Puente/Dizzy Gillespie)

KAT-TUN Jazz nasıl söyler diye merak ediyorsanız sizi ŞURAYA alalım mest olun efem. Daha önce de QTP albümünde yer alan bir jazz parçaları vardı, Shot. Şahsen gerçekten severim. Bu videoda da belirtmeden geçemeyeceğim Kame inanılmaz güzeldir. Hele de Jin gözlerini bir türlü Kame’den sökemez, performans boyunca devamlı ona bakar, eh haksız da sayılmaz hani. Bakalım Jazz/Rock bir parçayla DBSK ile mücadele edebilecekler mi göreceğiz? 🙂

Diziye gelince aslında onunla ilgili yorumlarımı dizi yayınlanıp bittikten sonra dizinin tanıtım yazısı sırasında yapmak istiyorum. Ama dizinin reytingleri, ekipçe katıldıkları programlar, diziyle ilgili önemli gelişmeleri haberlerde vermeye devam edeceğim. Mesela dizide Kame’yle başrolü paylaşan Anna Watanabe ve Suzuki Fuku Kame’nin sunucularından olduğu Dramatic Games programına konuk oldular. Tam bir aile tablosu çizmeleri nedeniyle şimdiden Kame’yle Anna’yı yakıştıranlar oluyor. Ama kadın Kame’den en az on santim uzun yahu 😀 Üstelik orjinal animede Kame’nin karekteri en uzun kişi olmalıydı. 😀 Bunu yandan yandan çekim teknikleriyle örtbas etmeye çalışmışlar. Ama ufaklık var ya dünyalar tatlısı. Çok tatlı ya böyle yanaklarını sıkmak istiyor insan seyrederken. Zaten çekim arkalarının şebeği. Yani daha 7 yaşında çocuk ne bekliyorsunuz ki di mi? Kendi kendine eğlenmesi falan çok komik 😀 Hele Kame’nin aksiyon sahnelerini hayranlık ve şaşkınlıkla seyredip alkış tutmasına bittim.

Interwiew 1

Interwiew 2

Interwiew 3

Geniş trailer

Basın Toplantısından

Bu video çok şeker ama bundan önceki yazılarımda Kame’nin Zoom Sata adlı programın özel sanatçılarından biri olduğundan bahsetmiştim. Onu her çalışmasında takip edip özel programlar yaparlar. Kame’de programın sunucularını epey sever. Özellikle de Mocchi isimli bayan sunucunun Kame’ye özel bir hayranlığı olduğu bilinmekte. Kame’de bunun epeyce farkında olduğu için ciddi bir basın toplantısında kadın soru sorarken ikisi de ciddi olamıyorlar maalesef 😀 Kadın gülüyor zaten Kame de gülmemek için çabalasa da başarılı olamıyor sırıtıyor. Diğer basın üyeleri de eğlenerek izliyorlar bunları.

Kame Zoom Sata Mocchi

Bu arada güzel bir detay da 1968 de yayınlanmış animenin orjinal them parçasını Kame, Anna ve Fuku birlikte yeniden seslendirmişler. Yukarıdaki interwiewlerde bundan bahsediliyor. Şarkının temposu hızlandırılmış. Ama herkesi şaşırtan bu değil şarkıyı orjinalindeki gibi söyleyebilmek için Kame’nin sesini kalın bir tonda kullanmış olmadı. Dinleyen herkes şoke oldu resmen. Bu Kame olamaz diye iddia edenler oldu ama benim gibi uzun zamandır Kame’nin radyo programı Kase by Kase i takip edenler hemen sesini tanıdılar. Onun aslında konuşma sesi oldukça kalındır, şarkıya da çok yakışmış bence. Yetenekli biciriğim benim.

Kame Arashi grubunun tv programına konun olarak katıldı. Yeni dizisinde rol alan oyunculardan birinin de katıldığı program oldukça eğlenceliydi. Kame ve Arashi dostluğu pekişmiş oldu. Arashi grubunun Kame’ye ve KAT-TUN a Jin’in ayrılışından sonra verdikleri desteklerden bahsetmiştim. Kame üyelerle özellikle Matsujun, Nino ve Ohno’yle çok iyi anlaşıyor. Bu programdan önce Kame Matsujun’un kendi radyo programı Jun Style’a mesaj gönderek onu öğle yemeğine davet etmesi üzerine, Tv programına da katılacağı ilan edildiğinde Kame’nin biten radyo programının yerine başlayan yeni programı ” Hang Out ” Arashi hayranlarından bir çok mail aldı. Onun Arashi üyeleriyle iyi geçinmesi Arashi’nin hayranlarını da memnun ediyor. İzlemek isteyenler için,

KAME X Arashi

Kame’yi korsan kılığında gören hayranları elbette çıldırdılar. Bi insan evladı bu kadar mı şeker olur? Afiş ahanda şöyle olsa ben giderim la bu filme!

KAT-TUN un yeni tv programını start aldı. KAT-TUN no Zettai Manetaku Naru TV konsept olarak iş tulumlarını giyip görevlere gitmeleri, sonra görevlerindeki başarılarına, seçimlerine vs gibi şeylere oy verilip cezalandırılma veya başarılı bulunma gibi konu üzerinden ilerliyor program. Açıkçası ben Cartoon KAT-TUN programının sıkı bir hayranı olarak bu programdan şu an için tam anlamıyla hoşnut değilim. Hele maymunlu maskotu hiç sevmedim. Cartton KAT-TUN un masketo aslandı. Ama daha ilk program bakalım ilerleyen programlar neyi gösterecek. İlk programa gelince Nakamaru’cuğumuzu bir oyun parkına götürüyorlar ve bütün hızlı trenlere binerek resim çektirmesini istiyorlar. Çekilen resimlere göre oy alacak. Ah garibimmm göreceksiniz nasıl da çığır çığır bağırıyor. 😀 Zaten eleman iki metreden aşağı bakamayan bi insan evladı başka ne yapabilir ki hızlı trene binince. 😀 Yanlız cezalarına bayıldığımı belirtmeden geçemeyeceğim hahaha 😀

İkinci görev Kame’nin ama onu dışarı göndermiyorlar. Lezzet testine tabii tutuyorlar. Anladığım kadarıyla üyelerin zayıf noktalarının üzerine gitme gibi bir stratejileri var. Bilmeyenler için söylim Kame’nin berbat bir tad alma duyusu vardır. 😀 Yani en sert ve yakıcı içkiyi su gibi içebilir gram etkilenmez, ağza alınmayacak denli kötü bir tadı olan bitkiyi çiğner çiğner sadece yavan birşey der geçer. 😀 Burada da değişik aromalarla yapılmış pilavlar içinde en beğendiğini seçenek olarak sunuyor. Bakalım beğeniliyor mu? İzlemek isteyenler için kochi kochi

KAT-TUN TV PROGRAM

Maru’nun popülaritesi her geçen gün yükseliyor. Geçenlerde bir başka şarkıcı Afra ile bir program için düet yaptılar. Nakamaru hayranları için işte BURADA Bu arada Ueda’nın hem Marchin J videosunda hem de bu yeni tv programlarında perukla sahne alması herkesi şaşırttı. Kelsin abi, herkes zaten saçlarını kazıttığını biliyor ne diye böyle perukla falan dolanıyorsun ki? Üstelik herkes traşlı halini bu kadar beğenip merak etmişken… Garibime gitti.

Şimdi de sıra yukarıda adı bol bol geçen Akanishi Jin’e geldiiii. Jin tarafından ard arda çok güzel haberler geliyor. Öncelikle Amerika’daki satış stratejilerini baz alarak ilk singleın digital ortamda satışa çıkacağı duyuruldu. 8 Kasım da yayınlanacak ” Test Drive ” singleında zaten sadece bu parça bulunacak. Şarkıyı ve Jin’in popülerliğini de radyolara gelen istekler ve İtunes’tan yapılacak indirilme sayısı belirleyecek. Mini albüm olarak da kabul edilen ikinci single ise ondan bir ay sonra 7 Aralıkta yayınlanacak. Single kapağını çok beğendim, tam Jin’e göre bir kapak olmuş, ayrıca ona üç boy büyük gelen kıyafetler içinde olmadığı için de sevindim. Şapkası duruyor ama ona katlanabilirim en azından. İçeriğinde bulunacaklar şöyle,

US single「TEST DRIVE featuring JASON DERULO」
Releasing on Nov.8th, 2011
1.TEST DRIVE featuring JASON DERULO (7th Heaven Mix)
2.TEST DRIVE featuring JASON DERULO (Main Mix)
3.TEST DRIVE featuring JASON DERULO (Funky Stepz Mix)
4.TEST DRIVE featuring JASON DERULO (Static Revenger Dub)
※Only in digital version, ie. no actual copy.

Limited Edition [CD+DVD] – Mini Albüm 07.12/2011
[CD]
01 TEST DRIVE featuring JASON DERULO(7th Heaven Mix)
02 TEST DRIVE featuring JASON DERULO(Main Mix)
03 TEST DRIVE featuring JASON DERULO(Funky Stepz Mix)
04 MY MP3
05 PAPARATS
[DVD]
「TEST DRIVE featuring JASON DERULO」(MUSIC VIDEO)
「TEST DRIVE featuring JASON DERULO」(MAKING OF THE MUSIC VIDEO)

Regular Edition [CD]
[CD]
01 TEST DRIVE featuring JASON DERULO(7th Heaven Mix)
02 TEST DRIVE featuring JASON DERULO(Main Mix)
03 TEST DRIVE featuring JASON DERULO(Static Revenger Mix Show Edit)
04 MY MP3
05 PAPARATS
06 TIPSY LOVE

Şimdi itune olayı biraz garip olsa da ben şahsen Jin’in hayranlarına bu konuda güveniyorum. Eminim hatırı sayılır bir indirme sayısına ulaşacaklardır. Ancak bu digital single tam olarak Jin’i yansıtamayacak. İkinci single asıl Jin’in gücünü göstereceği single olacak bence. Zira satış rakamı olarak ” toplam ” alınacağı için hem japonya hem US satış toplamının rahatlıkla 300-400 binler civarını bulacağını düşünüyorum. Bu da Jin’in aradığı çıkış için yeterli bir rakam olacaktır. Ayrıca US de bilinen bir parçayla çıkış araması, tanınmış biriyle düet yapmış olması adından söz ettirmesi için de yeterli olacaktır. Ayrıca interneti çok iyi kullanması onun avantajına. Özellikle de Justin Bieber gibi bazı ünlülerle videolarının yayınlanması şeker gibi bir reklam olacaktır onun için. Bieber mi? dediğinizi duyar gibiyim. Sanırım bir araya gelmişler Jin’le, aynı zamanda Sean Kingston’la da biraraya gelmiş.

TRAILER BURADA

Pozitif etkenleri verdik. Şimdi negatiflere gelecek olursak, ilk olarak neden orjinal bir şarkıyı değil de zaten US listelerinde daha önce 1 numaraya oturmuş, üstelik bunun üzerinden fazla da geçmemiş bir şarkıyı remixleme ihtiyacı duydular ki anlamıyorum yani? Tamam şarkı tam Jin’in havai tarzına uygun, saçmasalak sözlere sahip olsa da kışkırtıcı, ilk versiyondan bence çok daha iyi de ama neden orjinal bir parça değil? Kişisel olarak Jin’in çok iyi bir söz yazarı olduğunu düşünüyorum. Gönül isterdi ki bu düet Jin’in kendi şarkılarından birine yapılsın. Ama sanırım marketing olayı yüzünden singleın dikkat çekmesini istedikleri için bu yolu tercih ettiler.

İkinci olarak klip… Ya hani bazı popçularımız ve pop/arabesk söyleyen şarkıcılarımız kızları erkekleri etraflarına alıp klip çekerler ya ahanda aynen böyle bir klip geliyor şarkıya. Ha eminim ki Jin çok seksi olacaktır, kızlar ona sarılıp dans ederken cool görünecektir de ama sevmiyorum ben bu tarz klipleri yahu, bir kere izledim mi bir daha hayatta açıp tekrar seyretmem. Umarım sadece Jin’in göründüğü sahneler çok fazladır da gözümüz gönlümüz açılır.

Üçüncü olarak singlelar ve albüm arasındaki zaman uçurumu sizin de dikkatinizi çekti mi? Yani uzun zamandır albümün 47 Ronin’in gösterime girmesini bekleyeceği söylentisi vardı ama ben ihtimal vermek istemiyordum. Ancak görünen o ki gerçekten öyle olacak. Anladığım kadarıyla iki single sonrası Kış/İlkbahar gibi Jin japonya’da bir single çıkararak aradaki boşluğu kapatmaya ve zaman kazanmaya çalışacak. Albümü bu yaz planladığı gibi doğum gününde de piyasaya sürebilir ama kulislere göre gelecek senenin kışına kalacakmış. Umarım öyle bir şey olmaz. Eğer Jin gerçek bir çıkış arıyorsa bu kadar zaman mesafesi bırakmamalı bana göre. Yavaş yavaş yükseleceğim diyor ama neredeyse 28 yaşına geldi. İşleri daha yavaşa almasa iyi olur ne dersiniz?

(Arka plandaki otuzikidiş kim demeyin ehehhehe 😀 )

Gelelim dedikodularaaaaaa Bazı dedikodu kazanlarına göre Jin için bu senenin sonunda düğün çanları çalacakmış. Amerikalı sevgilisi Lizzy ile dünya evine gireceği söylentisi var bir de bu kişinin sıkı fıkı olduğu BOA olduğunu iddia edenler var. Ama bence bunlar dedikodudan öteye geçmeyecek şeyler. Neden derseniz Amerika’da çıkış arayan bir adam olarak Jin’in bekar kalması gerekiyor, evli bir idol olursa çıkış felan hayal olur ahanda buraya yazdım.

(Ayyyh vallahi böyle bir adamı sokakta görsem dönüp ikinci kez bakmam. Bilinçli olarak mi böyle felaket giydiriyorlar bu çocuğu bilmem ki? Hayır onlar eline veriyor, senin gözlerin kör mü be JinJin? Bu kıyafet tek kelimeyle öğğh 😀 )


İkinci ama çok önemli dedikodu da aşağıdaki postta bahsettiğim Çin forumlarında fırlayıveren bir söylenti. Nerden çıktığı bilinmemekle birlikte sızdırıldığı iddia edilen söylentiye göre Jin’in You & Jin konser turuna davet edilen müzik firması sadece Worner değilmiş. Birçok müzik firması Jin’i izlemeye çağrılmış ancak büyük firmaların çoğu onu yetersiz buldukları için teklif getirmemişler. Birkaç küçük firmanınkini de Jin istememiş. Sadece Worner Jin’e ciddi bir teklifle gelen tek firma olmuş ancak onlarında çok önemli şartları varmış.

Jin’in kontratına bile dahil edildiği söylenen maddelerin başında bundan sonra Jin’in ” daha erkeksi ” görünmesini istemeleri geliyormuş. Yani Jin belirli bir seksilik potansiyeline sahip ama ” güzel ” görünmesini kesinlikle istemiyorlarmış. Jin gruptan ayrılmadan önce verdiği pozlar ve ayrıldıktan sonra verdikleri yan yana koyulduğunda sanırım neden bahsettiğimi çok daha iyi anlayacaksınız.


Bu dedikoduyu neredeyse dikkate almayacaktım ancak tam da o zamanlarda Worner’in Jin’in singlelarıyla ilgili yayınladığı haber dökümanlarında şöyle bir ifadeye rastlayana kadar, ” Akanishi Jin 47 Ronin’de rol alıyor ve o artık çok daha erkeksi. ” WTF? diyebilirsiniz çünkü ben dedim. Bu ifadeyi görünce geri dönüp bütün iddiaları okudum ki bunlar gerçekten inanılmaz. Dediklerine göre Jin kesinlikle erkeklerle yakın temas halinde görülmeyecek (buna arkadaşı damgasıyla çoktandır yanında duran Pi, Ryo ve Yu gibiler dahil değil.) sahnede erkek dansçılarla oynaşmak yasak, el kol hareketlerine hakim olması gerekiyor, kızlarla ilgili dedikodular serbest hatta yüreklendiriliyor ama hakkında herhangi bir erkekle ilişki iddialarında bulunulmayacak, özellikle de adı anılmaması gereken bir kişiyle yan yana durması bile madde ihlali gibi görünüyor. Siz anladınız o kişinin kim olduğunu…

Hepsini şaşkınlık içinde okudum. Yani evet Jin’de özellikle son bir senedir erkeksi görünme gayreti olduğu açık zaten ama bunu ben yeni imajına bağlamıştım, zorlama bir şey olduğunu hiç düşünmemiştim. Kafam karıştı açıkçası. Bu adamcağız üzerinden ne çok oyun oynanıyor ya garipçiğimin böylesine zayıflaması şaşırtıcı değil. Son yayınlanan Marching J videosunda öyle zayıf görünüyordu ki inanamadım. Eskiden Kame ve Jin yan yana geldiklerinde Kame incecik, Jin kaslı gibi görünürdü. Şimdi kontratlar izin verir de yan yana gelirlerse durum tamamen tersine döndüğü belli olacak. Jin neredeyse Kame’nin Gokusen zamanlarındaki kadar zayıflamış durumda ve bunu ona kesinlikle yakıştırmıyorum. Ben seviyorum onun böyle mıncırılacak yanaklarını, tombicik vücudunu bu ne yaa… Hala çok sevimli ama erimiş gitmiş garibim.

Bir de Kame’ye efemine derler 😛

Ama hala sevimli 🙂

Parmaklara bakın ne kadar zayıfladığını anlayacaksınız :/

***** Popüler dizi İkemen Desu Ne’nin soundtrack albümü piyasaya çıktı. İlk hafta toplamda 149,818 adet satış yapan albüm bir rekor da kırmış oldu. Takimoto Miori, Tamamori Yuta (Kis-My-Ft2), Fujigaya Taisuke (Kis-My-Ft2) ve Yaotome Hikaru (Hey!Say!JUMP) nun dizideki karakterleri adıyla çıkardıkları bu albüm en çok satış yapan soundtrack albümü olmuş durumda. Şu andaki satış rakamı ise 178,502.

TV Series Soundtrack ranking:

1. A.N.JELL WITH TBS Kei Kinyou Dorama 「Ikemen desu ne」 MUSIC COLLECTION, 2011/10/05, TBS, position 1
2. Long Vacation, 1996/05/29, FujiTV (Long Vacation), position 2
3. 101 Kaime no Propose, 1991//08/07, FujiTV, position 3
4. Fuyu no Koi Uta Original Soundtrack Kanzen Ban -Kokunai Ban-, 2003/09/10, NHK (Fuyu no Sonata), position 3

***** Geçen haber postumda haberini verdiğim başrollerinde koreli aktrist Kim Tae-hee ve 2PM den Taecyeon’un oynadığı dizi ” 99 Days with a Star ” için protestolar düzenlenmiş. Nedeni de aktrist Kim’in bir anti-japan olduğu iddiaları. Çünkü aktris ve erkek kardeşi daha önce katıldıkları bir tv programında Japonya’yı kötüleyen tişörtler giymişler. Kadını bu yüzden anti-japan olarak niteleyen bir grup diziden ayrılması için Fujitv’nin önünde protesto yapmışlar.

***** J-Rockun önde gelen ve dünyaca tanınan gruplarından biri olan L’Arc~en~Ciel Dünya Turuna çıkmaya hazırlanıyor. Grubun konser vereceği şehirler şöyle,

L’Arc~en~Ciel WORLD TOUR 2012

March 3rd – Asia World EXPO Arena / Hong Kong
March 7th – IMPACT ARENA / Bangkok, Thailand
March 10th – MERCEDES-BENZ ARENA / Shanghai, China
March 17th – TWTC Nangang Exhibition / Taipei, Taiwan
March 23rd – The Theater at Madison Square Garden / New York, USA
April 11th – indigO2 / London, England
April 14th – Le Zenith / Paris, France

***** Ryo’nun bundan sonra sadece Kanjani8 in aktivitelerine katılacağı açıklandıktan hemen sonra grubun yeni albümünün de yakında piyasaya sürüleceği duyuruldu. 16 Kasım’da piyasada olacak albüm üç ayrı versiyonda olacak ve her üç versiyonda da ayrı birer photobook bulunacak. 48 er sayfalık photobookların yanı sıra bir versiyonda da pvlerin makinglerini içeren DVD bulunacak. Yani anlayacağınız albüm iyi satacak.

Ekim, Kasım ve Aralık aylarında Johnnys birçok single ve albümü piyasaya sürecek. Programa bakarsak KAT-TUN ve Jin’in singlelarının sadece 1 hafta arayla piyasaya sürülecekleri dikkatinizi çekecektir. Bu Johnny var ya iyice bunadı vallahi 😛

2 Kasım Arashi

8 Kasım Akanishi Jin

16 Kasım Kanjani8

30 Kasım KAT-TUN

7 Aralık Akanishi Jin

***** Kendisini Hana Kimi’den hatırlayacağınız, aynı zamanda da Akanishi Jin’in de en yakın arkilerinden biri olan Shirota Yu Backstreet Boys grubunun üyesi Howie D ile düet yapmış efem. ” If I Say feat. U ” isimli şarkı Howie D in solo albümünde yer alacakmış. Aynı zamanda da Jackie Chan’ın kariyerinin 100. filmi olan “1911” de de kullanılmış. Açık konuşayım mı bu düeti Jin&Derulo düetinden daha fazla beğendim.

Wuhahaha adam Yu’nun yanında minicik kalmış ya 😀

Howie D feat Yu

Şarkının tamamını dinlemek isteyenler BURAYA

***** Bu seneki Best Jeanist ödülleri sahiplerini buldu. Kamenashi Kazuya’nın 5 sene üst üste ödülü alarak eternal düzeye ulaşmasının ardından oylamadan çıkmasıyla birlikte her sene onun ardından ikinci olan Arashi üyesi Aiba Masaki bu sene birinciliğe oturdu. Aiba toplamda 11942 alırken ikinci olan JYJ sadece 3,052 adet oy alabilmiş.

***** Namie Amuro’nun yeni singleının adı belli oldu. ” Sit!Stay!Wait!Down!” aynı adlı parçanın adını taşıyacak. Diğer şarkının adı da ” Love Story ”

Epeyce haber birikmiş ha? Bundan sonra sanırım Jin’in singleının çıkışıyla birlikte yeni güncelleme yaparım kısmetse 😉 Haberlerimizi beenim biricik tospimle kapatıyorummm by-by-cyle!

7 Yorum

 1. Aşağıdaki Kame’nin ilk fotoğrafına bakınca aklıma ilk önce Jin geldi. Sonra iyice baktım… Kame’imiş. Oluyor ara sıra benim kafamda öyle şeyler…

  Jin’in Warner Brothers ile yapıldığı kontrat baya saçma… Neyse bakalım, bunun sonucunda ne çıkacak…..

  Yarın Cumartesi, yarın ilk bölüm!!! Yatta!!!!!

 2. Bir de bir şey soracaktım… Kame tad mı alamıyor??? Gerçekten mi???? Bu nereden çıktı? İlk defa duyuyorum…..

  • Kame ve Jin gerçekten de birbirlerini andırıyorlar. Bu konuda demeçte bulunan çok kişi oldu. Hayranlar da onları birbirine benzetiyor zaten. Kame tad alıyor ama bazı kötü tadları normalmiş gibi algılama sorunu var. 😀 Adama boşuna ” no reaction ” demiyorlar 😀

   • Video super!!! 😀

    Kame’nin gıdıklamaya karşı bir tepki yok.. Onu hatırlıyrum. Dİğerleri ise bana sürpriz oldu, tad alma hakkında. 😀 Paylaştığın için teşekkürler. 🙂

 3. jin öyle bir kontrat imzalamış olabilir mi?. saçma.. akame imajını mı silmeye çalışıyorlar.. ancak jini destekleyen pek çok hayranın akameci olduğunu gözden kaçırmışlar. evet kame haterslar da var jini destekleyen ama akameciler daha fazla… şimdi neden hatun cinsiyle bu kadar adı geçiyor anlaşılıyor… “test drive” benim çok hoşuma gitti. emin misin derulo’nun hit olan test drive parçasıyla aynı olduğuna… ah… buldum dinliyorum şimdi… aynı şarkıymış.. ama jin versiyonu daha kıpır kıpır olmuş. şarkı jinjin’in sesine çok yakışmış… bu versiyon baya bi slow…

  KAT-TUN ve Tohoshinki (DBSK) Homin albümleri aynı gün çıkacak. çok fazla Hyphen vaar ama bir o kadar da Bigeast var. bence kıyasıya bir rekabet olacak. çünkü Tohoshinkinin ayın 28 inde çıkan Tone albümü listelere 1 bumaradan girmişti. imdi hatırlamıyorum ama iyi bir satış rakamıyla uluslarası listelerde 4 numara olmuştu. yani gerek homin gerek JYJ japonyada çok büyük pay alıyor. JYJ nin geçen hafta deprem bölgesinde verdiği iki konsere 80 bin fan gitti örneğin. tamam birde Tohoshinki 5 kişiden oluşuyor biz ikisini de destekliyoruz diyenlerle JYJ ihanet etti homin’i destekleyelim diyenleri de düşünürsen Kat-tun’un çok sağlam bir rakibi var. AKB48 i saymıyorum bile ( bu arada bu kızlar 60 kişi olmuş neden hala 48 diyorlar hehe). neyse albüm alamayan konsere gidemeyen ancak bu iki grubu da destekleyen ben en iyi iki doğum günü hediyesini alacağım .:D

  Kat-tun tv showu dün izledim. çok da güldüm. Nakamarucugumun Green peace diye çığırmaları hala kulağımda.. hehe onun için çok zor olmuş olmalı. zaten ilk arabadan uyuklayarak inip nerede olduğunu anladığında verdiği tepki ömre bedeldi. 😀 kamenin kahveli pilavı ise ilginçti. öyle bir adamla evlenmek lazım. ne versen yer. 😀

  Bir de Kame’ye efemine derler diye başlayan resimlerin üçü de görünmüyor… kame resimlerinde ise ilk resim cidden jine çok benziyor. ayırt etmek zor…

  daha söylenecek çok şey var ama aklıma gelmiyor postu tekrar okuyup unuttuğum şeyleri eklerim tekrar. ellerine sağlık…

  • Ben de Test Drive’ın yeni versiyonunu daha fazla beğendim ama gönlüm orjinal bir Jin parçası olmasından yanaydı. Yine de kararları hayranları veremiyor maalesef. Kontrat konusunda ilk önce ben de inanmadım ta ki o demeci okuyup da Worner’in nedensizce Jin’in daha erkeksi olduğunu vurgulamasına şaşırana kadar. Ondan sonra şüphelerim arttı diyebilirim. Bir de bu dedikodunun Çin forumlarında patlak vermesi bile şüpheleri arttırmaya yetiyor. Daha önce Jin’in de Yamapi’nin de gruplarından ayrılacaklarını neredeyse aylar önce duyuran forumlar bunlar. Her yerden haber sızıyor forumlarına, çok manyak bir haberleşme ağları var. Hatırlarsanız daha Jin’in ayrılış haberi duyrulmadan iki ay önce bir Çin gazetesi ayrılık haberini kapak yapmıştı. Hayırlısı olsun diyelim 🙂

   Evet Homin’in son singleı Tune 240 binden fazla sattı. KAT-TUN un son singleı Run For You ise 174 binde kaldı. Bu yüzden hayranlar çok endişeli. İlk defa KAT-TUN un 1 numaradan giriş yapma şansı tehlikede. İnşallah böyle olmaz. KAT-TUN seven herkes en az 1 kopya alırsa bir şansları olabilir diye düşünüyorum. Ben kendi kopyamı sipariş verdim bile. Yesasiayı kullanmanızı öneririm çünkü bu siteden yapılan ön şiparişler ilk gün satışına ekleniyor. Diğerleri hafta sonu satışlarına ekleniyor 😉

   Resimleri editleyeceğim. Tinypic kapanmış, İmageshackte artık gif kullanılamıyor, twitpic devamlı böyle hata veriyor. Geriye bir tek photobucket kaldı. Onu kullanayım bare.

 4. Tebrikler çok güzel olmuş, devamını bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: