Darkangelhome

Doğum Günün Kutlu Olsun Turtle-Chan!


Geleneksel doğum günü postlarımdan birinde daha birlikteyiz 🙂 Kamenashi Kazuya -aka benim hayatımın ışığı :)- bugün 27 yaşına girdi. 🙂 Otuzuna merdiven dayamış olsa bile o hala benim bebeğim. 🙂 Diğer doğum günü postlarında yaptığım gibi yine Kame’nin bir özelliğini derinlemesine sizlere aktaracağım. Bundan önceki postları merak edenler de linklere göz atabilirler 😉

Happy Birthday Benim Küçük Tospim!

HAPPY BIRTHDAY MY TURTLE-CHAN!!!

Kame’nin bu kez hangi özelliğini işleyeceğimi düşündüm ve bu seneye damgasını vurmuş olan, onun için de çok önemli bir gelişme olan Home Run projesinden ve beysbolun Kame’nin hayatındaki öneminden bahsetmek istedim. Kamenashi Kazuya tam bir beysbol manyağıdır. Henüz çok küçük olduğu zamanlardan itibaren bu spora merak salmış ve hayatı boyunca da severek oynamıştır. Babasını televizyon karşısında beysbol seyrederken izlediği küçük yaşlarında spora ilgisi başlamıştır. Sonra bundan gerçekten zevk aldığını fark ettiğinde ise okulunun beysbol takımına girmiştir. Belki de Kame’nin beysbol oyuncusu olması ve bu kadar çok sevmesi kaderinde vardı. Çünkü ailesi bir kız çocuk beklerken Kame erkek olarak dünyaya geldiğinde onları hazırlıksız yakalamış, babası da o zamanlar çok popüler olan, baş kahramanı ” Kazuya ” adında bir beysbol oyuncusu olan ” Touch ” isimli mangadan esinlenerek adını ” Kazuya ” koymuştur. 🙂 Kame formalarında 23 sayısını kullanır çünküüüüü tahmin edeceğiniz üzere onun Doğum Günü’dür. 😉

Kame ve adını aldığı manga karakteri

Küçük profesyonel 🙂

Kame’nin oyundaki pozisyonu atıcıdır. O kadar yeteneklidir ki Dünya Beysbol Şampiyonasında Çocuklar kategorisinde ülkesini temsil eden takımda yer almıştır. Gerçi takımları elenmiştir ama bu bile onun bu oyunda ne kadar yetenekli ve ciddi düşündüğünü göstermekte sanırım. Kame genellikle küçük yaşlarından itibaren yeteneği yüzünden yalnız bırakılan biri olmuştur. Mahallesinde çocuklar onu oyunlarına çağırmazlarmış çünkü o çok fazla yetenekliymiş. O da topu duvara atıp tutarak kendi kendine çalışırmış. KAT-TUN grubu içinde de pek çok kez profesyonel baskıcılığı ve başarısı yüzünden yıllar boyunca yalnız kaldığı zaman dilimleri olduğunu bizzat yine Kame’den öğrendik (bkz Nobuta Wo Produce, Dream Boys ect…)

2003 ten 2010 a kadar Kame ve beysbol 🙂

Ama elbette yalnız kalmak veya dışlanmak Kame’yi sevdiği bir şeyi yapmaktan asla yıldırmamış. Profesyonel olmayı düşündüğünü söylediğinde koçu dahil herkesin çok ufak tefek olması yüzünden bunun pek mümkün olmadığını söylemelerine hiç aldırmamış. Diğer arkadaşlarından on kat daha fazla çalışmış, fiziksel eksikliğini becerisiyle kapatmayı başarmış. Sonra Johnny’s Ent’e katıldığında hem beysbolu hem de idollüğü bir arada yürütemeyeceğini fark ederek çok sevdiği beysbolu bırakmak zorunda kalmıştır. Ancak hobi olarak her zaman bu sporun içinde olmaya, taraftar olarak sıkı bir takipçi olmaya devam etmiştir.

Kame’nin beysbola dönüşü sporcu kimliğini idol hayatında bile başarıyla taşıması sayesinde aldığı GOING! spor programının sunuculuğu olmuştur. Kame yardımcı yapımcı ve sunucu olarak programın kısa sürede ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. O kadar ki sonunda topladığı ilgi ona 2012 de stadyumda naklen maç sunuculuğu yapma görevinin verilmesini sağlamıştır. Üstlendiği projeler sadece yetişkinlerin değil genç beysbol oyuncularının, çocuklarının ileride bu sporu yapmalarını isteyen ailelerin ilgi odağı olmaya başlamıştır. Kame bu programda Beysbol hakkında bilinen bilinmeyen her türlü konuya eğilmiştir. Sahaların çatı ışıklandırmalarından tutun da kumlarının, çimlerinin nasıl düzenlendiğine, saha çizgilerinin nasıl çizildiğine, formaların nasıl yıkandığına kadar bir sürü projeyle seyircileri ekran başına toplamıştır.

Daha güçlü vuruşlar yapabilmek için kas yapmaya çalışan Kame ♥

Kame bir keresinde özel beysbol sopası üreten bir fabrikaya gitmiş, kendisine bir sopa yaptırmak istediğinde şirket sahibinin ” sadece profesyonel ” sporculara sopa yaptıklarını söylemesiyle büyük hayal kırıklığına uğramıştır. Ancak buna rağmen fabrikayı gezmiş, sopaların yapım aşamasını büyük bir merak ve ilgiyle izlemiş hatta bazı aşamaları bizzat yapmıştır. Onu uzaktan takip eden ve ilgisine bizzat şahit olan şirket sahibi amca en sonunda Kame’ye sadece onun için bir sopa yapmaya karar verdiğini söylemiştir. Anlayın bizim biciriğin yaydığı pozitif enerjiyi 🙂 Kame sopasına büyük bir mutlulukla kavuşmuş, Home Run projesinde her daim bu sopayı kullanmıştır. Programın videolarını da vereyim 😉

PART 1

PART 2

Önceleri Kame’ye sadece meraklı bir idol gözüyle bakan ve onu pek önemsemeyen, arkasından kıkırdayan oyuncular da tıpkı o amca gibi kısa sürede bu ön yargılardan kurtulmuş onun yakın arkadaşları haline gelmişlerdir. Kame açık sözlülüğü, bu oyuna duyduğu saf sevgi ve insanlara gösterdiği ilgiyle bir süre sonra koçlardan menajerlere, takım oyuncularından yöneticilerine kadar herkesin saygı ve sevgisini kazanmıştır. Ama Kame’nin bu programda zirveye varmasını sağlayan ” Home Run ” projesi olmuştur.

Home Run nedir önce bunu kısaca anlatayım, Beysbolda oyuncunun başarılı bir vuruş sonrasında bütün sahayı dolaşarak tekrar atış yaptığı noktaya gelmesiyle kapanan puan demek oluyor. Genellikle oyuncular zaten noktalarda yer aldıkları için güzel bir vuruş sonrası bunu başarmak kolaydır. Ancak tek bir oyuncunun bunu başarabilmesi için iki yol vardır ya bütün noktaları koşup puanı kapatacak ya da topu tribünlere atarak rakibin yakalayıp geri atmasını imkansız kılarak elini kolunu sallayarak turunu tamamlayacaktır. İşte genellikle vurucuların yapmaya çalıştığı şey de topu tribünlere atarak Home Run yapmaktır.

Kame bir atıcı olarak zaten çok başarılıydı, zaman zaman bazı maçların açılış atışlarına çıkıyor, seyircilerin sevgi dolu tezerruhatlarıyla karşılanıyor ve profesyonel oyuncuları atışlarıyla oyun dışı bırakıyordu. Ama vurucu olarak daha zayıf olduğunu keşfettiğinde Hume Run atışı yapmayı öğrenmeye karar verdi. Bu Kame için gerçekten zor bir durumdu çünkü vücut hacmi olarak o devasa oyuncuların üçte biri gibi kalıyordu. Kas yapısı zayıftı, idol olduğu için de fazla kilo alamazdı. Ama Kame yılmadı, ilk sene vücuduna One Poud Gospel zamanlarındaki gibi kas yapısı sağlarken fazla göze batmayacak kadar da kilo aldı. Ancaaaaak…

Home Run projesi sonrasında Kame’nin ellerinin ne hale geldiği

Kame’nin ilk denemesi büyük bir hüsranla sonuçlandı. 100 atıştan hiç birini stadın dışına atmayı başaramamıştı, çok yaklaşmıştı ama olmamıştı. Çok üzülmüştü. Kendisiyle dalga geçen Ueda Shinya’ya karşı da mahcup oldu. Üstelik diğer oyuncuların ” Kame bunu ASLA başaramaz. ” düşüncesi de pekişti. Ama o yılmadı. Çünkü Kame için kaybetmeyi, başarısız olmayı kabullenmek o kadar kolay değil, o asla kolayca pes eden biri olmadı. Bunu KAT-TUN u dibe vurduğunda bütün gücüyle omuzlayıp ayakta tutmasıyla zaten herkese göstermişti ama bu durumun sadece idol hayatında değil Kame’nin kendi kişiliğinde olan bir özellik olduğunu herkese gösterdi. Kame bir savaşçı, son ana kadar başarılı olmayı deneyen biri. Pes etmek onun kitabında yok.

Bu yıl yeniden denemeye karar verdiğinde Ueda Shinya dahil herkes yine onunla alay etmeye başladılar. Elbette kimse Kame’nin bu konuda ne kadar kararlı olduğunu bilmiyordu. İki film çekimi, bir konser serisi, iki single ve bir albüm tanıtımından kalan zamanlarında Home Run çalıştı. Bu uğurda dalga geçilmeyi göze alarak kilo aldı, kas yapısını arttırdı, imajını sabitledi. Elleri, avuçları, parmakları patlayana kadar çalıştı. Sonunda o büyük gün geldiğinde hiç kimse ondan böyle büyük bir başarı beklemiyordu. Çünkü ondan önceki sene 100 atıştan hiçbirini saha dışına atamayan adam bu kez 3. denemesinde HOME RUN atmayı başardı.


GOING Kame’nin projesinin sonuçlarının yayınlandığı saat dilimlerinde bir spor programının aldığı en yüksek reytingleri alırken resmi internet sitesi de yağan tebrik mesajlarıyla doldu taştı. Sadece oraya değil KAT-TUN un Johnny’s resmi hayran sitesine, Kame’nin radyo programı Hang Out’a, sosyal medyaya binlerce tebrik mesajı yağdı. Kame ve Home Run’u Twitterde 1 numara oldu. Kame hayatı boyunca asla bu bir haftada aldığı kadar çok tebrik mesajı almadığını söyledi. Hang Out programında bir çiftin gönderdiği mesajda iki oğullarının da beysbol oynadıklarını, onlara GOING i ve Kamenashi-kun’un projelerini her zaman seyrettirdiklerini çünkü onun yılmayan, çabalayan karakterinin onlara örnek olmasını istediklerini söyleyen mesajı Kame’yi çok mutlu etti.

Kame’yle alay eden Ueda Shinya’yı yere diz çöktüren, asla başaramaz diyen oyuncuların başlarını eğdiren bu genç adamdaki nezaket ve tevazuyu keşke onlar da gösterebilseydi zamanında. Ama olsun onların küçümsemeleri sayesinde Kame bu başarıyı gösterebildi.

Bundan sonra herkes Kame’nin GOING deki projelerini merak ediyor. Kame zoru sever. Bundan sonraki projelerini ben de merakla takip edeceğim. Kame sporcu bir karaktere sahip ve beysbolu da çok seviyor. Onun sayesinde ben de daha önce kurallarını dahi bilmediğim ve baştan sonra bir maç seyretmediğim beysbola ilgi duyar oldum 🙂 Bu sporcu bıcırığın bizlere daha ne sürprizleri olacak kim bilir?

Söz konusu Kame olduğunda ortaya böyle komik ve sevimli çizimlerin çıkması kaçınılmaz elbette 😀

Şimdide Kame ve beysbol konulu birkaç video paylaşarak doğum günü postumu noktalamak istiyorum. Kame o kadar renkli ve karakterinde bir çok yön barından bir insan ki her doğum günü postunda ne yazsam diye düşünmeme gerek kalmıyor. 🙂 Doğrum günün kutlu olsun benim minik tospim. Bu sene de biz hayranların seni gurur ve sevgiyle izlemeye devam edeceğiz. Kendisiyle gurur duyabilecek bir adam olduğun ve hayranlarının da biz işte böyle bir bu adamın hayranıyız düşüncesiyle kendileriyle gurur duymalarını sağladığın için sağol 😉

GOING programının them parçası olarak yapılmış ve KAT-TUN tarafından seslendirilmiş Diamond

KAT-TUN – DIAMOND

Kame’nin değişik oyuncularla açılış atışı yaptığı maçlardan birkaçının fancamları

Burada Kame seyircilerin atış yaptığı oyuncuya tezerruhat yapmnalarına rağmen oyuncuyu eliyor 🙂

Bu videoda aslında Kame atış hakkını doldurmasına ve kaybetmesine rağmen oyuncu Kame’yi çok sevdiği için ona ekstra atış hakları veriyor ve elbette Kame bunları değerlendirip oyuncuyu eliyor 🙂 Seyircilerin çok eğlendiklerini ve ” Yasashiiii neeee ” çok nazikçe, kibarca anlamında ikisinin birbirlerine olan davranışlarını övdüklerini duyabilirsiniz.

Burada oyuncu topuna vurmasına rağmen saha dışına atamadığı için Kame kazanıyor.

Teaa 2005 yılından bir video. Sıskacık Kame yine yıldız beysbolcuları yenme peşinde 🙂

Bu da heyecandan atışını yapamadığı tek maçı sanırım çünkü karşısında bir Amerikan takımının oyuncusu var. Gösteri maçı için Japonya’ya gelen bir takımın Japon takımlarından biriyle yapacağı maçta açılış atışını yaptı ama heyecandan beceremedi. Kendisi de üzüldü zaten 🙂

Goingden derleme görüntülerle sevimliliğine doyamayacağınız Kamenashi Kazuya

Reklamlar

2 Yorum

  1. nami

    yazın harika olmuş ellerine sağlık. emeği için teşekkürler
    açıkçası beyzbolun salakça bir oyun olduğunu düşünürdüm ta ki Kame nin beyzbolu ne kadar sevdiğini öğreninceye kadar.. artık ben de Kame ile birlikte beyzbol oynamak istiyorum. ben atim o yakalasın o atsın ben yakalim vurim falan… videoların eng. sub. olmadığı için anlayamıyordum tam olarak. ama senin sayenden alt yazılıymış gibi izliyorum. bir de videolar yayından kalkmasa çok iyi olacak Kamenin junyırlıktan günümüze kadar olan resmi de harika. kilo alması iyi olmuş eskiden ne kadar zayıfmış yaa.nobuta da darbuka sesi arka fonda vardı. atış yaptığı videoların ilkinde sanırım hani oyuncuyu eledğinde sahada mehter marşı mı çalıyodu yoksa bana mı öyle geldi. tekrar dinledim bana gerçekten mehter marşı gibi geldi. gerçekten öyle mi biliyo musun?

    • Teşekkürler yazıyı beğenmene sevindim 🙂 Hayır arka planda çalan mehter marşı değil elbette, takımın kendi marşı çalıyor ve seyirciler de buna eşlik ediyorlar 😉 Videolar maalesef telif hakkı nedeniyle kısa süre içinde siliniyor. Keşke KAT-TUN un Official bir youtube kanalı olsaydı da PV lerini vs doya doya seyredebilseydik 😦

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: