Darkangelhome

Türk Tv Tarihine Damgasını Vurmuş Pembe Diziler Part 2


Alcanzar – Yıldızlara Ulaşmak

Tam Adı : Alcanzar una Estrella
Yönetmen : Marco Flavio Cruz
Ülke : Mexico
Dil : İspanyolca
Yayınlandığı Kanal : Ülkemizde TRT4 te yayınlanmıştır.
Açılış Parçaları : Quiero Estar Contigo – La mujer que no soñé – Contra Tu Cuerpo

OYUNCULAR

Eduardo Capetillo – Eduardo Casablanca
Mariana Garza – Lorena Gaitán/Melissa
Angélica Ruvalcaba – Aurora Rueda
Enrique Lizalde – Mariano Casablanca
Kenia Gazcon – Déborah Lavalle/Guadalupe Quirino
Oscar Traven – Roque Escamilla

KONU : Lorena içine kapanık, kalın gözlük camları, diş telleri ve karman çorman saçlarıyla sıradan bir kızdır. En büyük hayali yakışıklı şarkıcı Eduardo Casablanca’ya ulaşabilmektir. Ona isimsiz mektuplar yazar ve onun için şarkı bile besteler. En yakın arkadaşı da kendisi gibi aşırı kiloları yüzünden dışlanmıştır. Dizi Lorena’nın da ünlü bir şarkıcı olarak hayallerine ve aşkına uzanmasını konu edinir.

Ülkemizde Yıldızlara Ulaşmak gibi güzel bir adla gösterilmiş dizi aynı zamanda Eduardo Capetillo’nun bir fan kitlesi edinmesini sağlamıştı. Lorena güzelleştikten? sonra bile oldukça sıradan bir genç kızdır aslında. Dizi yayınlandığı dönemde çok ilgi görmüş ve hemen akabinde ikinci serisi çekilmiştir. Ancak baş rollerinde saçları omuzlarında dans eden ve minicik bir kot şortla dolaşan Ricky Martin oynamasına rağmen ilki kadar tutmamıştır. Pembe diziler içerinde en güzel soundtracklardan birine sahip olduğunu da belirtmem gerekir. Pek çok kişi zamanında meşhur parçasının kasetini! almıştır. XD


KİŞİSEL YORUM : Bu dizinin yayınlandığı zamanda hatırlıyorum sadece ev hanımları değil onlarla birlikte diziyi seyreden kız çocukları da diziye hayran olmuşlar, baş rol oyuncusu Eduardo’ya aşık olmuşlardı. Alcanzar bir gazetenin posterlerini verdiği ilk dizidir, ülkemizde o derece büyük bir Eduardo hayranlığı vardı zamanında. Ha adam yakışıklı değil ama Burak Kut tarzı bir sempatikliği vardı. İlginçtir ben kendisini hiç beğenmemiştim o zamanlar, hala da beğenmiyorum. XD Özellikle de çirkin kızın güzelleşerek meşhur olduğu ve istediği erkeği elde ettiği bu dizi pek sevilip hayaller kurulmasına neden olmuştu.

Dizinin Açılışı

Alcanzar una estrella – La mujer que no soñé

Alcanzar una estrella – Quiero estar contigo

 

Marimar

Yaratıcı : Inés Rodena
Senaryo : Carlos Romero – Valeria Phillips
Yönetmen : Beatriz Sherida
Ülke : Mexico
Dil : İspanyolca
İlk bölüm yayın tarihi: 31 Ocak 1994
Açılış teması : Marimar – Thalia

OYUNCULAR

Thalía – Marimar Pérez María del Mar Aldama Bella Aldama (Seslendirme: Birtanem Coşkun Candaner)
Eduardo Capetillo – Sergio Santibáñez (Seslendirme: Ahmet Taşar)
Miguel Palmer – Gustavo Aldama
Alfonso Iturralde – Renato Santibáñez
René Muñoz – Padre Porras
Chantal Andere – Angélica de SantibáñeZ

KONU : Marimar büyük anne ve büyük babasıyla San Martín de la Costa sahilindeki bir kulübede yaşayan yoksul, temiz kalpli bir kızdır. Varlıklı, toprak sahibi bir ailenin oğlu, futbolcu Sergio’ya aşık olur. Babasının ve genç üvey annesinin tüm redlerine karşın Sergio Marimar’la evlenir.

Sergio’nun üvey annesi, Angélica, yoksul ve saf oluşu yüzünden Marimar’ı küçümsemektedir. Onu diğer insanların yanında acımasızca aşağılar, sürekli eziyet eder. Hatta ağzıyla çamurdan bilezik çıkarttığı bile vardır. Sergio para kazanmak ve ailesinin evinden ayrılmak için şehirden ayrılır. Sergio’nun ayrılmasıyla Marimar tekrar ailesinin yanında, kulübedeki yaşamına geri döner. Angélica’ysa Marimar’ın bileziğini çaldığı iftirasını atar. Marimar hapse attırır.

Marimar, gene Televisa kanalında 1977 yılında yayınlanmış, Helena Rojo ve Enrique Lizalde’nin başrolde oynadığı ” La venganza ” adlı dizinin yeniden çekimidir. Marimar 20 den fazla ülkede yayınlanmış ve yayınlandığı her ülkede hanımları ekranın başına kilitlemiştir.

KİŞİSEL YORUM : Diziyi izlerken o muhteşem sahillere hayran kalmamak imkansızdır. Thalia’da gencecik ve gayet güzeldir. Ama dizinin ikinci yarısında takındığı saç şekliyle bir kadında saç şeklinin ne kadar önemli olduğunu gencecik bana öğretmiştir. Çok iğrençti o saç şekli ya hatırlayan varsa böyle alnından geriye doğru bir kabartısı vardı 😛 Bu dizi sayesinde Eduardo aşkı yeniden hortlamış ancak bu kez orta okul kızları üzerinde fazla etkili olamamıştı nedense.

Thalia tarafından seslendirilen Marimar

O Clon (El Clon) – Aşkın Peşinde

Yönetmen : Jayme Monjardim
Senaryo : Glória Perez (orijinal hikaye)
Ülke : Colombia / Amerika / Brezilya
Dil : İspanyolca
Yayınlanma Senesi : 2001 Ülkemizde ise Star TV de iki kere tekrar yayın yapan bir dizidir.
Açılış Parçası : “Sob o Sol” Sagrado Coração da Terra

OYUNCULAR

Giovanna Antonelli : Jade Rachid
Murilo Benício : Lucas Ferraz / Diego Ferraz / Edvaldo Leandro “Léo” Moura da Silva
Vera Fischer : Yvete Simas Ferraz
Reginaldo Faria : Leônidas Ferraz (Leãozinho)
Juca de Oliveira : Augusto Albieri
Adriana Lessa : Deusa da Silva
Dalton Vigh : Said Rachid
Daniela Escobar : Maysa Ferraz
Stênio Garcia : Ali El Adib
Eliane Giardini : Nazira Rachid
Letícia Sabatella : Latiffa El Adib Rachid
Antônio Calloni : Mohamed Rachid
Débora Falabella : Mel (Melissa Ferraz)

KONU : Lucas ve Diego birbirlerine çok benzeyen ikiz kardeşlerdir. Babaları Leonidas Ferraz Brezilya’nın en ünlü iş adamlarından biridir ve seyahat etmeyi çok sevmektedir. O yaz Lucas ve Diego’yu alıp Fas’taki arkadaşı Ali’yi ziyaretine giderler. Ancak aşkın ateşindeki Diego iki gün sonra Brezilya’ya geri döner.

Jade, annesiyle birlikte Brezilya’nın kenar mahallelerinde oturmuş, annesinin bütün baskılarına rağmen adetlerini tam bilmeyen bir genç kızdır. Annesinin ölümü üzerine amcası Ali onu yanına alır. Kuzeni Latifa ve evin yardımcısı Zoraide ile birlikte Fas’taki yeni yaşamına ayak uydurmaya çalışır.

Lucas Jade’ yi görür ve ikilinin arasında çok büyük ama bir o kadarda imkansız bir aşk doğar. İkili Brezilya’ya kaçmak için plan yaparlar. Yoksa Jade hiç görmediği biri olan Said ile evlenmekk zorunda kalacaktır. Bütün hazırlıklar tamamdır ancak Diego’ nun geçirdiği uçak kazasında ölmesi üzerine lucas gitmek zorunda kaldığı için Jade mecburen Said ile evlenir.

Ünlü bilim adamı ve Lucas ile Diego’nun vaftiz babası olan Albieri Diego’nun ölümünü hazmedememiş ve çılgınca bir karar vererek Lucas’tan aldığı DNA örneklerini, kocasından ayrılmış ama hayatta tek istediği bir çocuk sahibi olmak olan Deusa’nın örnekleriyle birleştirir. Artık bunu bilen tek kişi odur. Diego yeniden doğacaktır. Yani aslında Leo Diego’nun klonudur.

Dizi fantastik yapısı nedeniyle oldukça ilgi görmüş zamanında. Çekimleri Brezilya ve Fas’ta yapılan dizi bu nedenle Arap ülkelerinde de ilgiyle takip edilmiş. Birçok ülkede gösterilen dizilerden biri olmuştur. Dizinin bir yeniden çevrimi mevcuttur ve ülkemizde yayınlanan versiyon orjinal olandır.

KİŞİSEL YORUM : Aslında ilk partta bu dizi ile ilgili bir istek gelmese ben hatırlamayabilirdim. Sonradan düşününce rahmetli anneciğimin çok severek takip ettiği bir dizi olduğu aklıma geldi. Hiç unutmadığım bir sahnesi bir karakterin eşini eğlendirmek için dansöz kıyafetleri içinde raks etmesiydi. XD Dizinin 2010 yılında başlayan yeniden çevrimi halen devam etmektedir ve ülkemizde yayınlanmamıştır. Belki de ülkemizde yayınlanan en son pembe dizidir denilebilir.

İlginç ötesi açılışı

Açılış parçası “Sob o Sol” Sagrado Coração da Terra

Maria Mercedes

Yönetmen : Valentín Pimstein
üLKE : Mexico
Dil : İspanyolca
Tema şarkısı: María Mercedes / Thalia
İlk bölüm yayın tarihi: 1992 Ülkemizde ilk önce TRT1 de sonra da ATV de tekrarı yayınlanmıştır.

OYUNCULAR

Thalía: María Mercedes Muñoz
Arturo Peniche: Jorge Luis del Olmo
Laura Zapata: Malvina del Olmo
Fernando Colunga: Chicho
Carmen Salinas: Doña Filogonia
Gabriela Goldsmith: Magnolia
Luis Gimeno: Sebastián
Roberto Ballesteros: Cordelio Cordero Manso
Roberto Guzmán: Teo ‘El Jarocho’ (as Roberto ‘Flaco’ Guzmán)
Aurora Molina: Natalia
Virginia Gutiérrez: Blanca

KONU : María Mercedes şehrin kenar mahallesinde yaşayan, annesi evi terk ettiği ve babası alkolik olduğu için üç kardeşine bakmak için mücadele veren genç ve güzel bir kızdır. Evin geçimi için çeşitli işler yapmaktadır. Palyaçoluk yaptığı günlerden birinde zengin ailenin yakışıklı oğlu Jorge Luis’le tanışır, ilk görüşte aşık olur. Jorge Luis annesi Malvina, kız kardeşi Digna ve kuzen Santiago’nun himayesi altında yaşamaktadır. Jorge Loise geçmişte evleneceği kadını trajik bir olay neticesinde kaybettiğinden kimseyi bir daha sevemeyeceğini düşünmektedir. Ailenin servetinin sahibi olan Santiago diğer akrabaları mal varlığına konmasın diye gizli bir anlaşmayla Maria Mercedes ile evlenir ve öldüğünde tüm servet ona kalır. Jorge Lois’in annesi de intikamları için oğlunun kızı baştan çıkarmasını ve serveti yeniden elde etmesini sağlamaya çalışır. Ancak hesaba katmadığı oğlunun gerçekten Maria’ya aşık olabileceğidir.

KİŞİSEL YORUM : Thalia’nın Marimar 1-2 gibi sıralamalar yapılarak yayınlanan dizilerinden biriydi Maria Mercedes ama diğer iki dizisine kıyasla en az ilgi görenlerden biriydi diyebilirim. Bunda baş roldeki oyuncunun yanında fazla olgun kaçması mıydı neden bilemiyorum. Ama yine de ev hanımlarını ekran başına toplamayı başarmış son pembe dizilerden birisidir. Benimse aklımda Thalia’nın kahkülleri kalmış XD

Thalia – Maria Mercedes Açılışı

Reklamlar

17 Yorum

 1. Nilay

  Evet ya Aşkın Peşinde! Hatırlamak için neler yaptım bir bilseniz. Çok teşekkür ederim . Umarım bu diziyi nette bulup izleyebilirim. <Konu değil ama ilgimi çeken hep kostümler ve dekor olmuştu. Tekrar elinize sağlık vakit harcayıp böyle güzel araştırmalar sunuyorsunuz.

  • Önemli değil^^ Rahmetli anneciğim de seyrettiği için hatırlayabildim. Yoksa son dönem pembe dizileri izlememiştim işten güçten dolayı. 🙂 Özellikle Arap kültüründen izler taşıyan bir pembe dizi görmek oldukça ilginçti. Konusunun geçtiği yerler bakımından aşmış olmasından bahsetmiyorum bile. Yani Müslüman bir ülkede klonlanmış bir adamın aşkını işlemek O_O Umarım bulup izleyebilirsiniz, şimdiden iyi seyirler^^

 2. kadika

  Bide sevgi bağları vardı yine trt zamanlarında hatırlayan yok mu acaba ALEX vardı esir mi ne düşüyor başına bir şey geliyordu yerine bi başkası geçiyordu bir de Fettan güzelimiz vardı Eva

  • Sevgi Bağları’nı gerçekten çok az hatırlıyorum. Ya ben çok küçüktüm ya da gerçekten hafızamda kalmamış, üzgünüm 🙂

 3. nurten

  aşkın peşinde yeniden yayınlansa keşke yeni çekilen fox tv yeniden yayınlarmı acaba

  • Bence TV kanallarına istek mailleri atmakta hiçbir sakınca yok. Onlar zaten gündüz kuşağını dolduracak her türlü fikre açıklar. Yeniden izlemek istediğiniz diziler hakkında istek mailleri atmak konusunda kendinizi kısıtlamayın 😉 Ağlamayan bebeye meme yok derler 😉

 4. FATİH

  ROSALİNDA YOK MU?

  • Rosalinda da serilerimden birinde mevcut eğer hepsini okuduysanız 😉

 5. defne öz

  Aşkın Peşinde efsane diziler sıralamasında ilk sırayı zorlar. Etkileyici bir aşk hikayesini, uzun bölümler süresince bize izletmeyi başaran türünün nadide örneğidir.https://www.youtube.com/watch?v=9C1LSxNvkqs

  • Aşkın Peşinde hem çok bilimsel bir yanı hem de arap dünyasında geçmesi nedeniyle ilgi toplamış bir dizi. Düşünsene arap ülkesinde klona aşık olan bir kızın hikayesi işleniyor, devrim gibi.^^ Zaten okuyuculardan da dizi hakkında çok istek gelince listeme eklemiştim, popülaritesi belli. 😉

 6. Ceren

  Merhaba
  Askin pesinde dizisinin ilk versiyonunu bulamiyorum. Dizinin orjinali 2001 yilinda cekilen sizinde bahsettiginiz versiyonudur fakat izlemek icin internette aradigimda ikinci versiyonu olan sanirim 2008 yilinda cekilmis ve fox tv de yayinlanmis olan versiyonu cikiyor. Lutfen yardimci olabilirmisiniz? Ilk versiyonunu izlemek istiyorum. Cok tesekkurler 😊

  • DramaFever de İngilizce alt yazılı olarak mevcut ancak Türkçe sitelere dublajlı veya alt yazılı versiyonları ne yazık ki yüklenmemiş. :/ 15 yıllık eski bir dizi olduğu için olabilir, kanallara istek mailleri atmanız daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Özellikle bu tarz pembe diziler yayınlayan Kanal 7, Star veya Kanal D gibi kanallara atarsanız daha iyi olur. 😉

   • Ceren

    Cok tesekkurler 😊

 7. Ersan

  O clone (Askin Pesinde) Fas`ta gecen bir ask hikayesi, Fas`in kendise has mimarisi dar sokaklari ve insanlari, Diger arab ulkelerinden tamamen farkli olan Fas`i bizzat bu diziyi izledikten sonra ziyaret etme sansi buldum. Filmin cekildigi bircok kenti ziyaret ettim Fes, Meknes, Marakech, Al Jadida, gercekten cok farkli bir ulke, Endulus mimarisinin butun ozellikleri daha cok eski sehir sokaklarinda devam ediyor, zamanda yolculuk yapmiscasina gunumuzun modern kentlerinden SIKICI ve bogucu atmosferinden uzaklasmak isteyenlere unutulmayacak bir yolculuk sunan berberi ve arab kulturunun ulkesi Magrib Fas`i mutlaka ziyaret edin.

  • Teşekkürler yorumunuz için^^ Belki oraları ziyaret etmek isteyen ama tereddütte olan ziyaretçilerimiz için değerli bir yorum olmuş.

 8. Esra kilic

  Başrolde sarısın uzun boylu yalnız topal bır kız oynuyordu ailesı olunce Zengın amcasının evıne gelıyordu basroldekı Ada’mın ablasına bu Zengın evın oğlu tecavuz etmıs Ada’mda bu Zengın aıleden ıntıkam alıyordu hatta topal kızı kullanıyordu bıde doktor vardı kızın bacağını tedavı edıyordu Koza’da asıktı bide tecavuze uğrayan kadının bır kızı vardı rahıbe asıktı kanal d de oynamıstı ismini hatırlayamıyorum ismini bilen varsa lütfen yazsın

  • Ben hatırlayamadım ama hatırlayan arkadaşlar olursa yardımcı olur belki^^

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: