Darkangelhome

Türk TV Tarihine Damgasını Vuran Pembe Diziler Last Part 5


Yalan Rüzgarı – The Young and the Restless

Yönetmen: Sally McDonald
Yazarlar: Jim Houghton, Kay Alden, Jerry Birn, Sandra Weintraub
Programın yaratıcıları: William J. Bell, Lee Phillip Bell
ülke: Amerika
Dil: İngilizce
Tema şarkısı: Nadia’s Theme
Yayınlanan Sezon Sayısı: 41
Yayınlanan Bölüm Sayısı: 10.390~
Gösterim Tarihi: Amerika’da 1973 yılında yayınlanmaya başlamıştır. Ülkemizde en uzun süre yayınlanan pembe dizilerden biridir. 1990-1993 tarihleri arasında TRT1 de, 1994 de ATV de, 1995 de Star TV de ve 1998 yılında Show TV de gösterilmiştir. Amerika’da ise halen devam etmektedir.

OYUNCULAR

Eric Braeden – Victor Newman
Joshua Morrow – Nicholas Newman
Sharon Case – Sharon Newman
Michelle Stafford – Phyllis Summers Newman
Melody Thomas Scott – Nikki Newman
Heather Tom – Victoria Newman
Barbara Crampton – Leanna Love
Thad Luckinbill – J.T. Hellstrom
Shemar Moore – Malcolm Winters
Scott Reeves – Ryan McNeil
Laurallee Bell – Christine Blair
Doug Davidson – Paul Williams
Michael Damian – Danny Romalotti
Judith Chapman – Gloria Fisher Abbott
James Michael Mccauley – Evan Drake
Victoria Rowell – Drucilla Winters
Tracey E. Bregman – Lauren Fenmore Baldwin
J.Eddie Peck – Cole Howard
Lyndsy Fonseca – Colleen Carlton
Jeanne Cooper – Katherine Chancellor
Tricia Cast – Nina Webster
Peter Bergman – Jack Abbott
Jess Walton – Jill Foster Abbott
Eileen Davidson – Ashley Abbott Carlton
Jerry Douglas – John Abbott
Tonya Lee Williams – Dr. Olivia B. Winters
Kristoff St. John – Neil Winters
Brenda Dickson – Jill Foster Abbott
Michael Graziadei – Daniel Romalotti
Amelia Heinle – Victoria Newman


KONUSU : Yalan Rüzgarı iki ana aile üzerinden ilerleyen bir dizidir. Varlıklı Brook ailesi ve işçi sınıfı Foster ailesi. Yıllar içerisinde bu ailelere Abbott, William, Newman ve Winter gibi aileler katılmıştır.

Aslında dizinin adı Genç ve Huzursuz olarak çevrilebilecekken ülkemizde yayınlayan yapımcılar dizinin markası haline gelen baş harflerinden ” Yalan Rüzgarı ” ismini yaratmışlardır. Bu ad bence şimdiye dek uydurulmuş en iyi ve en isabetli pembe dizi ismidir. XD Yalan Rüzgarı Gündüz Dizileri EMMY‘lerinde 334 adaylık almış bunların 111 ini kazanmıştır. EMMY haricinde birçok farklı ödül organizasyonundan da bolca ödül alan dizinin gurur karnesi oldukça yüklüdür. Halen devam eden dizi şu an bile gündüz dizileri içinde en yüksek reytingli alan dizi konumundadır. Kontratı CBS tarafından 2017 kadar da uzatılmıştır. 1973’den bu yana süren aralıksız çekilebilen tek dizi unvanını elinde bulundurmaktadır. Bugüne kadar toplamda 3000’den fazla oyuncunun (arkalarda gezinen figüranlardan olmayan rolü ortalama 5 dakikadan uzun) cast listesinde yer aldığı dizidir. Otoritelere göre Yalan Rüzgarı uzunluğunda ve sadık hayran kitlesine sahip bir dizinin daha çekilmesi mümkün değilmiş.

Yalan Rüzgarı dizisinin yaratıcıları aynı zamanda bir diğer uzun soluklu sevilen pembe dizi olan Cesur ve Güzel’in de yaratıcılarıdır. Hem aynı kanalda (CBS) yayınlanmaları hem de yapımcılarının aynı olması dolayısıyla iki dizi arasında oyuncular konuk oyuncu olarak gidip gelişlerde bulunmuşlardır. Ancak bir karakter var ki pembe dizi dünyasına damgasını vurmuş ikonik bir karaktere dönüşen Sheila Carter her iki diziyi de birbirine katmayı başaran bir kötü olarak pembe dizi tarihinde bir ilke imza atmıştır. Onun kötülükleri ancak Dallas’ın J.R ı ile boy ölçüşebilecek vaziyettedir. Gelmiş geçmiş en iyi pembe dizi kötüsü olmaya adaydır diyebilirim. Zira reytingler de kanıtlamaktadır ki Sheila’nın ortalığın tozunu attırdığı dönemlerde her iki dizinin de reytingleri yükselmiştir. Yapımcı Bell ” Sheila sadece kötü bir kadın. O asla ölmez! ” diyerek karakterin defalarca öldü sanılıp geri dönmesine gönderme yapmıştır.Victor Newman karakterine hayat veren Eric Braeden Gündüz Dizisi Başrol Aktör Emmy ödülüne 7 kez aday olmuş 2 kez de kazanmıştır. 2009 yılında diziden ayrılmaya karar verse de sonradan her nedense daha az ücreti bile göze alarak anlaşmasını 3 yıl daha uzatan kontratı imzalamıştır. Ayrıca Eric Breaden 2006 yılında ünlü Hollywood yıldızları kaldırımında (Hall of Fame Inductee) bir yıldız edinmiştir. Bu kaldırımda 1960 tan sonra yıldız edinen ilk Almanya doğumlu oyuncudur. Dizinin pek çok oyuncusu halen başından beri kadroda yer almaktadır. Ancak Katherine Chancellor rolünü oynayan Jeanne Cooper Mayıs 2013 de vefat etmiştir. EMMY haricinde birçok farklı ödül organizasyonundan da bolca ödül alan dizinin gurur karnesi oldukça yüklüdür.

KİŞİSEL YORUM : Yalan Rüzgarı benim rahmetli anneannem tarafından büyük bir sevgiyle seyredilirdi. Hatırlıyorum da yaz tatillerinde veya 15 tatilde köye gittiğimiz zaman evde iki zaman çıt çıkmazdı biri Yalan Rüzgarı zamanında diğeri de TRT haber zamanında. Elimize alırız kaynamış mısırımızı Viktor bu bölüm neler karıştıracak, Sheila bakalım kimin annesinden emdiği sütü burnundan getirecek merakla seyrederdik. Kadıncağız bildiğin köylü kadını ama say deseniz bütün yabancı isimlerle dolu kadroyu sayardı. Ne severdi be rahmetli… Ne güzel zamanlardı be o zamanlar… Ne sıcaktı, ne güvenli, ne kadar da özeldi… Yalan Rüzgarı demek geçmişim demek sanki.

Yalan Rüzgarı Açılış Parçası

 

Cesur ve Güzel – The Bold and the Beautiful

Programın yaratıcıları: William J. Bell, Lee Phillip Bell
Ülke: Amerika
Dil: İngilizce
Tema şarkısı:“High Upon This Love” Jack Allocco ve David Kurtz
Yayınlanma Tarihleri : Dizi 1987 yılında Amerika’da yayınlanmaya başlamıştır. 1988 yılında TRT 1’de başladı. 1990 yılında Star TV’de yayınlandı. 1998 yılında Show TV’de yayınlanmaya başlandı. 2004 yılında Flash TV’de yayına devam eden dizi, 2007 yılında Kanal D’de yayınlarken, 2009 yılında son olarak Kanaltürk’te yayınlandı. Amerika’da ise halen devam etmektedir.

OYUNCULAR

Katherine Kelly Lang – Brooke Logan (1987-?)
Ronn Moss(1987-2012) – Thorsten Kaye(2013-?) Ridge Forrester
Susan Flannery – Stephanie Forrester (1987-2012)
John Mccook – Eric Forrester (1987-?)
Hunter Tylo – Dr. Taylor Hayes Forrester (1990-2013)
Clayton Norcross(1987–89) Jeff Trachta (1989–96) Winsor Harmon (1996–) Thorne Forrester
Adrienne Frantz – Amber Moore Forrester (1997-2005)
Ashley Jones (2004-2009) – Jennifer Finnigan (2000-2004) Bridget Forrester
Justin Torkildsen(1999-2006)- Kyle Lowder(2007-2009) Rick Forrester
Lesley-Anne Down – Jacqueline Payne Marone (2003-2009)
Darlene Conley – Sally Spectra (1989-2006)
Joseph Mascolo – Massimo Marone (2001-2006)
Clayton Norcross(1987-1989) – Jeff Trachta(1989-1996) Thorne Forrester
Schae Harrison – Darla Einstein (1989-2007)
Daniel Mcvicar – Clarke Garrison (1987-2009)
Maeve Quinlan – Megan Conley (1995-2006)
Lesli Kay – Felicia Forrester (2005-2009)
Joanna Johnson – Caroline Spencer (1987-2009)
Sarah Buxton – Morgan DeWitt (1987-2005)
Kimberlin Brown – Sheila Carter (1992-2003)

KONU : Cesur ve Güzel dizisi de iki moda devi olan Stephanie Forrester ve Sally Spectra’nın başı çektiği Sally tarafından bizzat yönetilen ve çoğu kez Forrester ailesinin dizaynlarını son anda çalarak kendisine kreasyon oluşturmasıyla kurtardığı şirketi, Rick Forrester ve oğulları Thorn ve Ridge’in de tasarımcı olarak görev aldıkları şirketleri arasındaki mücadeleyi konu edinir. Forrester şirketi acemi bir kimyager olarak şirkette işe başlayan ve sonradan kırışmayan keten kumaş icadı?! nın patentiyle birden şirketin %50 hissesine sahip olan Brook sayesinde her daim bir adım önce olmayı başarır. Dizinin ilk başladığı dönemde Ridge Caroline isimli rengin bir ailenin kızıyla evlenme hazırlıkları içindedir. Brooke ise onu görmüş, aşık olmuş ve ikisi yakınlaşmışlardır. Ridge Caroline ile evlenir ancak sonradan kadın kanserden ölür. Brooke ise Ridge’in babası Rick ile evlenmiştir. Brook’un Rick’ten iki çocuğu olur. Ridge ise bir psikiyatr olan Dr. Taylor ile evlenmiştir. Bu evlilikten üç çocuğu olur. Ancak bu evlilikler arasında Ridge ve Brooke pek çok kez evlenip boşanmış, birkaç kere evliliğin eşinden dönmüş ve bazen evlilikleri iptal olmuştur. Kısacası dizinin ana aşkı Brooke/Ridge/Taylor arasındaki mücadeleyi konu alır.

İlk Thorne, Ridge ve Caroline

İlk Ridge ve Brooke


Yeni Ridge ve Brooke (adamın kafa cidden devasa mı ne?)

Cesur ve Güzel şu ana dek 31 Emmy ödülü kazanmıştır. Ayrıca EMMY haricinde de pek çok farklı ödül organizasyonlarından da eli boş dönmemiştir. John McCook (Eric Forrester) ve Katherine Kelly Lang (Brooke Logan) dizinin başından beri kadrosunda olan tek oyuncularıdır. Sally Spectra rolünü oynayan oyuncu Darlene Conley kanserden hayatını kaybetmiştir. Cesur ve Güzel 50 den fazla ülkede gösterilmiştir. Dr. Taylor Hayes Forrester karakterini canlandıran oyuncu Hunter Tylo 2 kez People magazinin Dünyanın En Güzel 50 İnsanı listesine girmiştir. Ciddi anlamda çok güzel olan kadın bir çocuğunun ayrıldığı kocasının evindeki havuzda boğularak ölmesi, bir kızının ise nadir görülen göz kanserine yakalanarak gözlerinden birini kaybetmesi, erkek arkadaşlarından birinin ona ve çocuklarına şiddet uygulaması yüzünden geçirdiği depresyonlu zamanlar sonrasında güzelliğini büyük ölçüde kaybetmiş ve ciddi estetik operasyonlarla kendini toparlamaya çalışmıştır. Stephanie Forrester rolüyle hafızalarımıza kazınmış Brooke’un kötü kaynanası olarak bilinen oyuncu Susan Flannery ise 2012 yılında diziden ayrılmıştır. Karakteri Stephanie de dizide akciğer kanseri nedeniyle çok ilginçtir ki yıllar boyu kabul etmemek için direndiği kişi Brooke’un kollarında ölmüş, ölmeden önce ailesini de onun bakımına emanet etmiştir. Ülkemizde artık yayınlanmadığı için bu olayın nasıl gerçekleştiğini merak edenlere videosunu da koymak istiyorum. Dizinin yaratıcısına göre Stephanie ve Brooke arasındaki çekişme, düşman/dost sınırları arasında devam eden ilişkileri o kadar mükemmelmiş ki Stephanie ondan başkasının kollarında ölemezmiş.


Stephanie’nin Brooke’a ” You’ve got all my man ” dediği yerde onlarla birlikte güldüm 🙂 Brooke ona verdiği acılar dolayısıyla özür diledi. Stephanie de yüzüğünü ona hediye ederek aileyi bundan sonra onun bakımına bıraktı bir nevi bayrağı Brooke’a teslim etti denilebilir.

Güzeller güzeli olduğu zamanlarda Hunter Tylo

Estetik ameliyatları sonrası örnek gösterilen kötü bir estetik vakası haline gelmiş


Brooke genç ve 50 yaşından sonraki haliyle


KİŞİSEL YORUM : Cesur ve Güzel her zaman aklımda iki cephe savaşları olarak kalacak. Anneannem Ridge/Taylor çiftini tutarken biz annemle Brooke/Ridge çiftini tutardık. Zaten genel itibariyle Cesur ve Güzel’i ayakta tutan şey de bir türkü kavuşmak bilmeyen Brook ve Ridge’in hayat hikayesi değil midir? Anneannemin tabiriyle kevaşe Brooke yediği haltlar yüzünden Ridge’i hak etmiyormuş. XD Eee o da haklı neticede Brooke engin genetik bilimine bile pabucunu ters giydirecek ilişkiler yumağına girdi. XD Önce Eric ile evlendi ondan iki çocuk yaptı, sonra büyük oğlu Rich ile evlendi, ardından küçük oğlu Thorne ile evlendi. Bütün aileyi elden geçirdi anlayacağınız Stefhanie ona ” bütün erkeklerimi aldın ” dediğinde çok haklı XD Ama yine de en başından beri Brooke’un istediği kişi Ridge olmuştur. Hep başka faktörler (bkz Stephanie) yüzünden ondan koparılıp durmuş ve yine bumerang gibi ona dönmüş. Ridge de öyle her ne kadar Dr Taylor’u seviyorduysa da her zaman Brooke onun için özel oldu ve Taylor o yerini ne kadar uğraşırsa uğraşsın elde edemedi.

Sally Spectra vardı mesela rahmetli oyuncuyu pek severdim. Yaşlı başlı haliyle ona bir de çocuk doğurtturmuşlardı da oha olmuştuk zamanında XD. JC büyük ihtimalle Spectra şirketinin geleceği için doğurtuldu adeta ama yine de büyük olaydı. Jeneriğinde Cesur bölümünde Brooke’u Güzel bölümünde ise Taylor’u gösterirlerdi manidar bir şekilde. Neden bilmem ama Cesur ve Güzel’i her zaman Yalan Rüzgarı’ndan daha fazla sevmişimdir.

Brooke ve Ridge ilk kez karşılaştıklarında

Brooke ve Ridge’in geçmişine bir göz atalım 🙂

Brooke’un 1987-2000 arası birlikte olduğu erkeklere şöyle bir göz atalım 2000 den sonra listeye sanırım 4 yeni erkek daha eklendi XD

İlk Açılış

2013 yeni Ridge ile ilk açılış

 

Hayat Ağacı – Generations

Programın yaratıcısı: Sally Sussman Morina
Ülke : Amerika
Dil: İngilizce
İlk bölüm yayın tarihi: 27 Mart 1989
Son bölüm yayın tarihi: 25 Ocak 1991

OYUNCULAR

Kelly Rutherford (Stephanie “Sam” Whitmore)
Nancy Sorel (Monique McCallum)
Kristoff St. John (Adam Marshall)
Robert Torti (Teğmen Kyle Masters)
Joan Pringle (Ruth Marshall)
Gail Ramsey (Laura McCallum)
Barbara Rhoades/Linda Gibboney (Jessica Gardner)
Sharon Brown/Debbi Morgan (Chantal Marshall)
Patricia Crowley (Rebecca Whitmore)
George DelHoyo (Rob Donnelly)
Rick Fitts (Martin Jackson)
Lynn Hamilton (Vivian Potter)
Andrew Masset (Trevor McCallum)
Vivica A. Fox (Maya Reubens)
Anthony Addabbo (Jason Craig)
Jonelle Allen (Doreen Jackson)
Jack Betts (Hugh Gardner)
Taurean Blacque/James Reynolds (Henry Marshall)

KONU : Mary Hala erkek kardeşinin bütün mirasını oğluna bıraktığını öğrendiğinde bütün mücevherleri bir geyik kafasının içine saklar ve akıl hastanesinde yattığı iki yıl boyunca kimseye nerede olduklarını söylemez. Bu arada Jason arkadaşı polis dedektifi Kyle Masters ile birlikte kayıp mücevherleri aramaktadır. Ne yazık ki mücevherleri işe yaramaz diye arkadaşına hediye ettiği ve onun da itfaiye binasından bozma evinin duvarına astığı geyik başının içinde olduğunu bilmiyordur. Jason Moniqe ile çıkıyordur Moniqe ise evini Sam isimli kuzeniyle paylaşıyordur. Sam bir işte dikiş tutturamamış, havai, elde ettiği her şeyi güzelliği ile elde etmeye çalışan bir kızdır. Sonunda Sam dişini geçirmekte zorlandığı bir avla karşılaşır, Teğmen Kyle Masters.


Afro-Amerikan aile özelliğini göstererek yayınlatan ilk pembe dizi olarak çığır açmıştır. Kısa süren bir dizi olmasına rağmen 6 Emmy ödülü vardır. Söylentilere göre dizinin yayınlandığı kanal NBC-network bunu o zamanın en gözde dizisi olan CBS dizisi The Young and the Restless yani bildiğimiz Yalan Rüzgarına köstek olması için onunla aynı saatte yayınlamış ancak Yalan Rüzgarının sarsılmaz tahtı da bu diziyi ezivermiştir. Demem o ki Yalan Rüzgarı Hayat Ağacı’nın bitme sebebidir.


Amerika’da dizi tutmazken ülkemizde fırtına gibi esmiş sonunda bu rüzgar Sam’i ülkemize getirmiştir. O dönemde bu dizi ile çok popüler olan oyuncu Kelly Rutherford (Sam) Çeşme Festivali’nin davetlisi olarak ülkemize gelmiş, Ümit Aktan ile geceyi sunmuş, üstelik Parizyen Çoraplarının reklamlarında oynamıştır. Kelly Rutherford şu anda Gossip Girl dizisinde oynuyor ve Amerika’nın sevilen televizyon yıldızlarından biri haline geldi. Geç de olsa hak ettiği yeri alabildiğine sevindim açıkçası. Onun dışında dizideki hiçbir karakter bir şeylere tutunmayı başaramadı. Kyle Masters karakterini canlandıran Robert Torti müzikal yıldızı oldu mesela.

KİŞİSEL YORUM : İşte bütün ailecek bölünmeden bir bütün halinde heyecanla seyrettiğimiz dizi. Dizi yayınlandığı zamanlarda sokakta insan kalmaz, o gece ve ertesi gün bir sürü teoriler üretilirdi. İlk kez bir pembe dizi Türk halkına teori üretmiştir. Artık mücevherlerin geyik kafasının içinde olduğu gözümüze gözümüze sokulurken karakterlerin bulamaması bizlere saç baş yoldurmuştu zamanında. Ahh o Kyle yok mu Kyle ♥ Kyle bütün genç kızlarımızın Sam de erkeklerimizin kalbini çaldığı için izlenme oranı çok yüksek bir dizi olmuştu. Gerçi Sam’i biz kızlar da severdik çok şekerdi ama elbette bence bunda seslendirmenin çok büyük bir katkısı olduğunu düşünüyorum.

Mahalle aralarında ip atlarken veya oyunlar oynarken şöyle bir tekerleme bile söylenirdi,

Menekşe mor Sam Whittmore
Evde hırsız Kyle Masters..
Denizde kaya Adam ile Maya
Ağacta erik Jason’la Monik

Hahahaha XD Bu uyduruk maniyi kim ortaya atmış bilinmez, ama internetin yaygın olmadığı o zamanlarda nasıl bu kadar yayılabilmiş şaşırmamak imkansız. Belki yöresel olarak bazı kıtaları değişiktir ama ana hatlarıyla bu şekilde olması lazım.

Hayat Ağacı Açılış Jeneriği

Sam’in harika dublajını hatırlamak isteyen?

Reklamlar

16 Yorum

 1. tink

  Son parta da geldik demek 😦

  Yalan Rüzgarı ve Hayat Ağacı annemin izlediği dizilerdi.Ben de mecburen kıyısından köşesinden izlemek zorunda kalıyordum.Nedenini hala bilmiyorum ama Cesur ve Güzel’i izlemiyordu. Ben sonraları Cesur ve Güzel’i komşularda görüp izlemeye başlamıştım.Ben de anneannen gibi Taylor-Ridge destekçilerindendim.Brooke’u yediği naneler yüzünden hiç sevmezdim.Ridge’ı de sevmezdim aslında Thorne’u daha çok severdim.Ama Taylor’u sevdiğim için bu çifti destekleme ihtiyacı duymuşum demek ki, çocuk aklımla.Tabii bu diziyi düzenli takip etmedim ama sonraları çocuklarının büyüdüğü bölümleri de izledim.Şimdi onların bile çocukları olmuş, entrika çeviriyordur muhtemelen.
  -Stephanie, Hillary Clinton’a ne çok benziyor.
  -Taylor’u canlandıran oyuncu korkunç olmuş.Bu kadar abartmanın ne gereği varmış baksın Brook’a.Onunkiler dozunda olmuş.
  -Yeni Ridge de neymiş öyle…hiç olmamış…

  Yalan Rüzgarını çok sevmezdim.Hiç bitmeyen Victor muhabbetini de.Bir kere ben Jack Fostercıydım.Nikkiyle evlendikten sonraki değişimini sevmiştim adamın.Şimdi son hallerini ekleyince acaba o nasıldır diye aradım da.Aramaz olsaymışım.Yıllar çok acımasız.(Bizim de başımıza gelecek olmasına üzüldüm bu durumun) Bir de Christine ve Danny’i severdim tabii.Danny’i canlandıran oyuncu Pınar Aylin’le düet yapmıştı hatta.(Gereksiz bir bilgi,beynimde yer işgal ediyor maalesef)
  Bir de 41 yılı okuyunca ağzım açık kaldı.Yuhh diyorum.

  İki dizinin de jenereğini seviyordum.Hatta yalan rüzgarının jeneriği tuhaf bir biçimde etkileyici geliyor.

  Hayat Ağacı, annemin severek izlediği bir dizi olduğundan ben de izliyordum.Amcam Sam’e aşıktı.Ben de uzaktan uzaktan Kyle’ı çok yakışıklı bulurdum.Şimdi bakınca hiç de yakışıklı gelmemesi.Offf…Olayları tam olarak hatırlayamadığımdan bu dizi benim zihnimde hep geyik kafası ve Sam’in sesi olarak yer alacak.

  Ellerine sağlık. Böylesine güzel bir yazı dizisiyle beni yıllar öncesine götürdün.Artık yıllar öncesine dönmek tuhaf gelmeye başladı.Daha 30’umda böyle olması moralimi bozmaya başladı yavaştan.Tabii bu diziler, yıllar önce çok fazla dizi olmadığı için beynimize çiviyle çakılmış gibi. Artık o kadar dizi var ki hangisini aklımızda tutacağız da eskiden şunları izlerdik diye anlatacağız diye düşünmüyor değilim. Her şeyi o kadar çabuk tüketiyoruz ki hatırlayacak bir şeyimiz kalmayacak.

  Son defa,,,teşekkürler…

  • Teşekkürler eh bende otuzlarımın başındayım ama bunlar bana da eski geliyor sanırım gelecek nesiller de Muhteşem Yüzyıl’dan falan bahsedecek çünkü şu sıralarda hanımlarımızı sarıp sarmalayacak bir pembe dizi yok maalesef. TRT kore yapımlarıyla arayı kapatmaya çalışsa da eksikliği hissediliyor.

   O beş köşe Ridge nasıl millete yakışıklı diye yutturuluyordu gerçekten hayret ediyorum ama şöyle de bir gerçek var ki slip mayo ile arzı endam eden ilk pembe dizi karakteri olarak beynimin şok kutuları içinde yerini koruyor XD Herifte belki yüz yok ama sağlam vücut vardı eskiden. Yeni Ridge ise çok kötü ya bazi yüz hatları anımsatan birini seçselermiş 😛 Taylor’un yeni hali beni cidden şoke etti. Halbüki güzelliğine hayrandım ve dünyanın en güzel insanları arasında gösterilmesine de şaşırmadım. Kendi bedenine ne büyük zarar vermiş. 😦

   Kyle yakışıklıydı sanki biraz Ridge’i anımsatıyordu bana hep. Küpesiyle hatırlayacağım aşkısımı ♥

 2. Oyku

  Merhaba;

  Abrazame muy fuerte türkçe adıyla sarıl bana,
  Por un beso

  Bu dizileri de eklemek gerek bence çünkü türkiye’de ciddi bir hayran kitlesi vardı. Özellikle Sarıl Bana dizisinin hastasıydım ben.

  • Abrazame muy fuerte baş roldeki vatandaş genelde Talia ile oynadığından izlendi diye düşünüyorum ama çok efsane kategorisine girmediği için listeye almadım. 🙂 Ancak diziyi yeniden izlemek isterseniz birkaç forumun Türkçe alt yazıyla yayınladığını duymuştum Google’dan bulabilirsiniz 😉

  • çok güzel bir diziydi:)

 3. zeynep

  Ben bir pempe dizi ariyorim ama ismi aklima gelmiyor.zenciler var daha dogrusu kölelikle ilgili.zengin guzel bir kiz var kölelere yardim etmek istiyor.birgün bir adamla tanisir adamla bir türlü anlasamiyor ama adamin cekici bir tarafi var.bu adami kötü biliyor.adam geceleri maske takip zencileri kurtariyor

  • Üzgünüm ancak hatırlayamadım. Türkçe bir isimle mi yayınlanmıştı acaba? İsimini hatırlayabiliyor musunuz?

 4. Harika yazı diziniz için teşekkür ederim.Aynı jenerasyon insanı olduğumuz için anlattıklarınız çok tanıdık geldi. Anılarım tazelendi ,teşekkürler:)

  • Teşekkür ederim yorumunuz için^^ Yazı dizimi beğenmenize sevindim. Biraz nostalji biraz anıların tazelenmesi… Güzel günlerdi 🙂

 5. ebru

  bende bir dizi arıyorum ama adını hatırlayamadım zengin bir adam vardı genç güzel bir karısı vardı adam ölüp çiftçinin ruhuna giriodu hatırlıyomusunuz

 6. Tuncay

  Salvador

 7. Tuncay

  Budur aynen

  • Bulduğumuza sevindim^^ Umarım arayanlara yardımcı olur 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: