Darkangelhome

Türk TV Tarihine Damgasını Vurmuş Pembe Diziler Bonus 1


Orijinal Adı : La Usurpadora

İngilizce Adı : Deceptions or Paulina

Ülkemizde Gösterilen Adı : Sahte Dünyalar

Yayınlandığı Kanal : TGRT

Yaratıcı ve Senarist : Ines Rodena

Yönetmen : Beatriz Sheridan – Nathalie Lartilleux

Açılış Parçası : La usurpadora – Pandora

Ülke : Meksika

Dil : İspanyolca

Yayınlandığı Tarih : 1998

Bölüm Sayısı : 102

OYUNCULAR

Gabriela Spanic – Paulina Martínez de Bracho / Paola Montaner de Bracho
Fernando Colunga – Carlos Daniel Bracho
Libertad Lamarque – Piedad Bracho
Chantal Andere – Estefania Bracho de Montero
Marcelo Buquet – Rodrigo Bracho
Dominika Paleta – Gema Durán Bracho
Mario Cimarro – Luciano Alcantara
Juan Pablo Gamboa – Guillermo ‘Willy’ Montero
Paty Díaz – Lalita Perez

KONU : Paola sıkıcı evliliğinden ve sorunlu çocuklarından bunalmış zengin bir kadındır. Mutsuzluğunu gidermek için kendine bir jigolo bulmuştur. Jigolosuyla tatildeyken yıllar önce kaybettiği ikiz kardeşi Paolina’ya rastlar. Paolina kaldığı otelde oda görevlisidir. Aklına gelen şeytani fikirle Paolina’yı hırsızlıkla suçlar. Sonrasında Paolina’yı yerine geçmesi için zorlar. Paolina artık Paola’nın yerine geçmiş, bir anda kendini aşık olacağı adamın ve şefkat besleyeceği çocukların arasında bulmuştur. Paola da bu sırada jigolosuyla ülke ülke gezmeye başlar.

Dizi La Intrusa isimli romandan uyarlanmıştır. Yayınlandığı tarihlerde Meksika’da 38.4 gibi yüksek oranlı bir reytingle büyük başarı elde eden dizi birçok ülkede gösterilmiştir. Diziye ” Reytinglerin Kraliçesi ” lakabı takılmıştır. Dizinin baş rolündeki Gabriela Spanic’in gerçek hayatta gerçekten bir ikiz kız kardeşi bulunmaktadır ve dizide iki kardeşin fiziksel kavgaya tutuştukları bir sahnede birlikte rol almışlardır. Dizi şimdiye kadar 125 ülkede gösterilmiş ve 25 farklı dilde dublajı yapılmıştır. Meksika’nın en çok gösterilen dizilerinden birisidir. Diziden 1 yıl sonra iki saatlik özel bir bölüm yayınlanmıştır. 2013 yılında ise diziye remake yapılmış ancak ilki kadar tutmamıştır.

KİŞİSEL YORUM : Bundan önce hazırladığım Pembe Dizi Yazı Dizisi oldukça sevildi ve bol bol da istek aldı. Bu zamana kadar bana sorulan ve istek alan dizilerden derlediğim özel ek bölümler yayınlamaya karar verdim. Böylelikle bir kere daha unuttuğumuz bu harika dizileri hatırlayabilir ve geçmişimizi keyifle anabiliriz.^^

İkiz kardeşlerin birbirinin yerine geçmesi çok orijinal bir konu değil ancak pembe dizide olduğunda işin entrika boyutu devreye giriyor ve olaylar dallanıp budaklanmaya başlıyor. Bu dizi sanırım ikizleri işleyen en güzel dizilerden biridir. Baş rolünde genellikle Thaila ile birlikte izlemeye alıştığımız ve hep iki isimli karakterlere hayat veren Fernando Colunga olduğu için izlememezlik edemeyiz tabe. XD Zamanında baş roldeki Gabriela Spanic’in güzelliğini Thalia ile kıyaslayanlar çok olmuştu. İkisinin şimdiki zamanlardaki hallerine baktığımızda ise Thalia’nın kendisine ne kadar iyi baktığı ortada. Oldukça eski sayılabilecek bu diziyi hatırlayanları yorumlara bekliyorum~

Dizinin Açılışı (Neredeyse bütün dizinin özetini geçmişler oha 😀 )

Orijinal Adı : Por Amor

Ülkemizde Gösterilen Adı : Herşey Sevgi İçin

Yayınlandığı Kanal : Kanal D

Yönetmen : Alexandre Avancini

Senaryo : Manoel Carlos , Manoel Carlos , Manoel Carlos

Yapımcı : Paulo Ubiratan

Yapımı : 1997

Ülke : Brezilya

Dili :
Portekizce

OYUNCULAR

Regina Duarte – Helena Viana Greco
Antônio Fagundes – Atílio Novelli
Gabriela Duarte – Maria Eduarda Greco
Fábio Assunção – Marcelo Mota
Vivianne Pasmanter – Laura Trajano
Carolina Dieckmann – Catarina Pereira
Odilon Wagner – Rafael Fontes
Murilo Benício – Leonardo Mota
Otávio Augusto – Pedro Viana
Marco Ricca – Nestor Pereira
Françoise Forton – Meg Trajano

KONU : Helena(Regina Duarte) ve Eduarda (Gabriela Duarte) anne-kızdır ve aynı anda hamile kalmışlardır. Her ikisi de birer erkek çocuk dünyaya getirir. Fakat kızının bebeği ölünce, anne kendi bebeğinin kızına verilmesini ister. Bu sır sadece anne, kız ve doktor arasında kalacaktır. Bu arada da çocuğu ölen Helena’nın kocası ise Laura isimli başka bir kadından ikiz çocuk sahibi olmuştur. Bu yüzden bu sırrın ortaya çıkmaması çok önemlidir.

Dizide anne ve kızı canlandıran Regina ve Gabriela Duarte adlarından da anlaşılacağı üzere gerçek hayatta da anne/kızdırlar.^^ Dizi şimdiye dek 70 den fazla ülkede yayınlanmıştır. Defalarca en iyi roman ödülünü kazanan uyarlandığı romanın tanıtım cümlesi ” Gerçek aşk için ne yapardın? “ imiş. Dizinin en büyük başarısı soundtrack albümünün büyük bir başarı elde ederek 1 milyon kopyadan fazla satması ve bazı şarkılarının haftalar boyunca hit listelerin en üstlerinde yer almasıdır. Hatta albüm uluslararası olarak da piyasaya sürülmüştür. Benim anılarımda çok silik bir yer bırakmış bu dizi ama yeniden hatırlamak için listemize dahil ettim. 🙂

BURADA albümü full olarak dinleyebilirsiniz.

Dizinin açılışı

Muhteşem şarkısı ♥

Orijinal Adı : Cara Sucia

Türkçe Adı : Kirli Yüz

Hikayenin Yaratıcısı : Inés Rodena

Yayınlanma Yılı : 1992

Açılış Parçası : “Antologia de Caricias” – Altamira Banda Show

Ülke : Venezuella

Dil : İspanyolca

Toplam Bölüm Sayısı : 167

Ülkemizde Yayınlandığı Kanal : TRT1 (1993)

OYUNCULAR

Sonya Smith – Estrella Montenegro Campuzano
Guillermo Dávila – Miguel Ángel González
Gigi Zanchetta – Santa Ortigosa
Humberto García – Horacio González
Adolfo Cubas – Antonio González
Eva Blanco – Candelaria Camacho
Chony Fuentes – Rebeca
Elio Rubens – Leonardo Montenegro

KONU : Estrellita gazete satarak para kazanmaya çalışan fakir bir kızdır. Miguel Angel ise oldukça zengin bir genç adamdır ve bir gün Estrellita’nın gazete sattığı köşe başında arabasıyla durduğunda göz göze gelip birbirlerine aşık olurlar. Estrellita bakımsız bir kızdır ve suratında devamlı kir pas yüzünden lekeler vardır. Ancak aslında bütün bu pisliklerden arındığında çok güzel bir kadın olduğu ortaya çıkar.

Dizi ülkemiz dahil 20 den fazla ülkede gösterilmiştir. En fazla remeake yapılan dizilerden biridir. 10 kadar yeniden çevrimi bulunmakta. Biraz araştırdım da baş roldeki Sonya Smith şu anda bile muhteşem güzelliğiyle göz dolduruyor.

Tipe gellll~ 😀


Estrellita’nın güzelleşmeden önceki hali ve sonrası… Bu işte bi terslik var ama 😀


Sonya Smith şu anda O.o

KİŞİSEL YORUM : Bir zamanlar akşam saati beş olduğu zaman herkesleri ekrana kilitleyen bir pembe diziydi Kirli Yüz. Ayy o kadar severdim ki^^ İzlediğim bütün pembe diziler içinde en çirkin jöne sahip dizi olarak aklımda kalmıştır. Hep bir avuç suya bakar diyordum kızın güzelleşmesi için ki zaten öyle de oldu. Seriyi yazarken bu dizi nasıl aklıma gelmemiş şaştım kaldım, halbuki favori dizilerimden biriydi. Estrellita adının söylenmesi çok hoşuma giderdi.

Dizinin açılışı

Orijinal Adı : Maria la del Barrio

Yaratıcı : Inés Rodena

Senaristler : Carlos Romero – Alberto Gómez – Vivian Pestalozzi – Rosario Velicia

Yönetmen : Beatriz Sheridan – Marta Luna

Yayınlandığı Kanal : Star TV (Marimar 2 adıyla) – ATV

Açılış Parçası : María la del barrio – Thalía

Ülke : Meksika

Dil : İspanyolca

Yayınlandığı yıl : 1995-1996

Bölüm Sayısı : 185

OYUNCULAR

Thalía : María Hernández (de la Vega)
Fernando Colunga : Luis Fernando de la Vega,
Itatí Cantoral : Soraya Montenegro de la Vega Montalban,
Ricardo Blume : Don Fernando de la Vega,
Irán Eory : Victoria de la Vega,
Ludwika Paleta : María de los Ángeles “Tita” de la Vega Hernández
Osvaldo Benavides : Fernando “Nandito” de la Vega Hernández

KONUSU : Marria, çöplüklerde yaşayan genç bir kızdır. Henüz 15 yaşındadır ve çöp satarak para kazanmaktadır. Bir gün zengin bir aile Maria’yı hizmetçi olarak alırlar ve zaman içinde evin genç oğlu Luis Fernando ile sevgili olup evlenirler. Ancak genç ve yakışıklı adama aşık biri daha vardır ve bu uğurda bir çok kötülüğü yapmayı göze almıştır, Soraya Montenegro. Ne yaparsa yapsın evlenmelerine engel olamayan Soraya aradan geçen yıllara rağmen intikamından vazgeçmez ve Maria ile Luis Fernando’nun oğullarını kafalayarak kendisine aşık eder.

En çok bilinen Meksika dizilerinden biri olan Maria la del Barrio 180 den fazla ülkede gösterilmiştir. Zenginler de Ağlar isimli pembe dizinin yeniden çevrimidir. Reyting rekorları kıran dizi gösterildiği bütün ülkelerde büyük ilgi görmüştür. 1996 yılında 14th TVyNovelas Ödülleri’nde Itatí Cantoral (Soraya) En İyi Kötü Kadın ödülünü, Ludwika Paleta ve Osvaldo Benavides En İyi Genç Oyuncular ödüllerini almışlardır. 1997 yılında ise TVyNovelas da Yılın En İyi Pembe Dizisi ödülünü kazanmıştır.

Gelmiş geçmiş en kötü kadın karakterlerden biri olan Soraya Montenegro‘ya hayat veren Itatí Cantoral dizi boyunca üstün bir performans göstererek zihinlerde yer edinmiştir. Soraya karakteri, Cesur ve Güzel/Yalan Rüzgarı dizilerini birbirine katan Sheila kadar kült bir kötü kadındır. Soraya’nın dizide sergilediği özellikle bir performansı inanılmaz meşhur olmuş, oyuncu bununla anılmaya başlanmış, sahne hakkında parodiler yapılmış, Facebook’ta sayfalar, adına siteler açılmış, Youtube üzerine tonla reaksiyon videosu hazırlanmıştır. ” Maldita lisiada! “ olarak adlandırılmış bu performansta bu Soraya’nın odaya girdiği anda söylediği ilk cümledir aslında. Itatí Cantoral şimdi bile katıldığı TV programlarında bu performansı nedeniyle övgüler almaktadır ve yeniden canlandırılmaların bir parçası olmaya adeta zorlanmaktadır. 😛 Türkçe seslendirmede özellikle Soraya gibi bağıra çağıra konuşan bir kadını son derece başarılı seslendirmiş olan sanatçıya da buradan bir kere daha tebriklerimizi iletelim.^^


” Maldita lisiada! ” hakkında yapılmış birkaç görsel 😀KİŞİSEL YORUM : Soraya unutulur mu be! Kötülükte benzeri pembe dizilerdeki kötü kadınların eline rahatlıkla verir. Hele kendini kaybedip parçalarcasına oynadığı rolünü seyrederken oynamıyor adeta yaşıyor diye düşünmeniz mümkün. Böyle bir kendini kaybediş yok. Dizinin en çok eleştirilen yanı araya giren 20 senelik zaman atlamasında dahi karakterlerin çok ufak tefek değişiklikler (Fernando’nun ince bıyığı pfhpfgphgfhf haricinde) olmadan aynen varlıklarını sürdürmesidir. İnsan biraz yaşlandırma makyajı falan yapar ama yok hepsi taş gibiler maşallah! Fazlasıyla mantıksız gelen olaylar silsilesi sırasında Soraya’nın yaptığı kötülükler katlanarak artar ve sonunda aklını kaçırarak kendi sonunu hazırlamasına neden olur. Ne inanılmaz finaldi be! Çekildiği dönem düşünüldüğünde ellerinden gelenin en iyisini yaptıkları ortada. Itatí Cantoral belki de ana karakterden daha fazla ilgi çekmeyi başararak gösterdiği büyük performansla bu dizinin unutulmazlar arasında girmesindeki en büyük etkendir kesinlikle.

Meşhuuuuur ” Maldita lisiada! ” sahnesi 😀 O ne bağırış, o ne kendini kaybediş, savrulan tokatlardır 😀

Her zamanki gibi dizinin komple özetini geçen Jeneriği 😀

 

Bu bölümde işlediğim diziler bunlar^^ Darkangelhome 400.000 ziyaretçisini ağırlamış bile, bu ekstra seri bunun kutlaması olsun. 🙂 Darısı 500binlerin başına diyelim. ♥

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: