Darkangelhome

Türk TV Tarihine Damgasını Vurmuş Pembe Diziler Bonus 2


Orijinal Adı : Carrusel

Türkçe Adı : Atlı Karınca

Yönetmen : Pedro Damián – Juan Carlos Múñoz – Víctor Hugo Saldierna

Yaratıcı : Abel Santa Cruz

Them Parçası : José Antonio “Potro” Farías

Açılış Parçası :
Carrusel de niños – Astrid Morales, Jessica Morales and the cast’s children

Ülke : Meksika

Dil : İspanyolca

Yayınlandığı Yıl : 1989 – 1990

Toplam Bölüm Sayısı : 358

Ülkemizde Yayınlayan Kanal : TRT

OYUNCULAR

Gabriela Rivero – Teacher Ximena Fernández

Ludwika Paleta – María Joaquina Villaseñor
Pedro Javier Vivero – Cirilo Rivera
Johan Sierra – Pedro Simishikis
Joseph Birch – David Ravinovich
Gabriel Castañón – Mario Ayala
Hilda Chávez – Laura Quiñones
Manuel Fernández – Adrián García
Rosario Zúñiga – Marcelina Guerra
Flor Edwarda Gurrola – Carmen Carrillo
Silvia Guzmán – Alicia Guzmán
Jorge Granillo – Jaime Palillo
Kristel Klitbo – Valeria Ferrer
Ramón Valdez Urtiz – Abelardo Cruz
Mauricio Armando – Pablo Guerra
Karin Nisembaum – Bibi Smith
Abraham Pons – Daniel Zapata
Yoshiki Takiguchi – Kokimoto Mishima
Rafael Omar – Jorge del Salto
Erika Garza – Clementina Suárez

KONU : Meksika’da bir ilk okulda öğrenciler ile idealist ve karizmatik öğretmenleri Ximena arasında gerçekleşen günlük maceralardan oluşmaktadır. Gerçek hayat, sevgi, güven ve arkadaşlık üzerine bir çok konu üzerinde duran dizinin ana çifti de fakir bir siyahi çocuk olan Cirilo ve zengin mi zengin, üstüne üstlük bir de kibrinden geçilmeyen Maria Joaquina Villaseñor arasındaki romanstır. Bu çift üzerinden dizi Meksika’daki sınıf farklılıklarını işlemektedir. Çocuklar da olabildiğince farklı karakterlerde ve ırklarda seçilmiştir, şakacı, yaramaz, romantik, iyi çocuk, hassas çocuk, iyi öğrenci, dağınık, kibirli gibi değişik kişiliklere sahiplerdir. Ximena öğrencilerine karşı her zaman arkadaşça ve yeri geldiğinde bir anne gibi yaklaşarak onların sevgilerini kazanmıştır.


Dizi 1990 yılında 8. TVyNovelas Ödüllerinde Ludwika Paleta‘ya ” Best Actress Child “ ve Jorge Granillo‘ya ” Best Actor Child “ ödüllerini kazandırmıştır. 20 den fazla ülkede gösterilen dizi özellikle Güney Kore ve Brezilya’da çok popüler olmuştur. Brezilya’da yayınlandığı dönemde bir bölümü 20 Milyon izleyici toplayan dizinin baş rolündeki öğretmeni canlandıran Gabriela Rivero ülkede oldukça popüler biri haline gelmiştir. 2012 yılında Brezilya dizinin yeniden yapımlarından birine imza atmıştır. Güney Kore de ise dizi ” Harmony of Angels “ adıyla gösterilmiş ve tüm ülkede oldukça popüler olmuş, bir sene arayla ikinci gösterimi yapılmıştır. Dizinin 1992 yılında ” Carrusel de las Américas “ adıyla yeniden çekimi yapılmış, 120 bölümlük dizide orijinal kadrodan sadece öğretmen rolüyle Gabriela Rivero yer almıştır.

Sevgili öğretmenimiz Bayan Kimera’nın şimdiki hali^^

Dizinin zengin kızı Maria Joaquina Villaseñor yani Ludwika Paleta gördüğünüz gibi hala çok güzel^^

Bizim kara oğlan da fena olmamış^^

İki yavuklu bir arada 😀

beeeeen buuuuurdayııııım ööööögretmeniiiiiim~

KİŞİSEL YORUM : Bu partta hatırlamamız gerektiğini düşündüğüm baş rollerinde çocukların bulunduğu pembe dizilere yer vermek istedim. Çünkü özellikle bu dizi benim de çocukluğumun bir parçası ♥ O kadar çok severdim ki anlatamam. Akıllardan asla silinmeyecek sahnesi Valeri’nin sesli harfleri uzatarak jenerikte ” beeeeen buuuuurdayııııım ööööögretmeniiiiiim~ ” demesidir sanırım. Bizdeki seslendirmesiyle öğretmenin adı Bayan Kimena olmuştu. O gıcık zengin kız ve fakir ama gönlü zengin çocuk arasındaki aşağılamalara o kadar sinir olurdum ki kızı elime geçirsem saçlarını yolardım kesin. Zaten dizinin sonunda Cirilo’nnu babasına lotodan ikramiye vuruyor ve babası onun her zaman çok istediği oyuncak arabayı alıyordu. Ne mutlu olmuştum be, sanki bana almışlardı o arabayı. 😀 Zamanında ekrandan kaldırılınca çocukların kampanya düzenleyerek tekrar yayınlanmasını istediği diziydi Carusel çünkü gerçekten çok güzeldi. Dizide sosyetik kız María Joaquina rolündeki aslen Pollanda’lı olan Ludwika Paleta diziden sonra ünlü olan tek çocuk oyuncuymuş. Henüz çocukken kavuştuğu ününü fazla projede yer almamasına rağmen 2. evliliğini eski başkanın oğluyla yaparak seneler boyunca korumayı başarmış.

Dizinin Açılışı

Karakterlerin büyümüş halleri 🙂

ADI : Luz Clarita

Yaratıcı : Abel Santa Cruz

Yönetmen :
Pedro Damián

İlk bölüm yayın tarihi:
30 Eylül 1996

Son bölüm yayın tarihi: 21 Şubat 1997

Ülke :
Meksika

Dil : İspanyolca

Ülkemizde Yayınlandığı Kanal : Kanal D

Bölüm Sayısı : 105

Açılış Parçası : Luz Clarita – Daniela Luján & Ximena Sariñana

OYUNCULAR

Daniela Luján – Luz Clara Gonzalo Vertis “Luz Clarita”

César Évora – Mariano de la Fuente
Verónica Merchant – Soledad Martínez/Rosario Vertis vda. de Gonzalo
Ximena Sariñana – Mariela de la Fuente
Aitor Iturrioz – José Mariano de la Fuente
Paty Díaz – Natalia
Frances Ondiviela – Bárbara Vda. de Lomelí
Alejandro Tommasi – Father Salvador Uribe
Sussan Taunton – Erika Lomelí
Miguel Pizarro – Roque
Lili Garza – Brígida

KONUSU : Luz Clarita adından yetimhane de büyümüş sevimli, pozitif bir kızı konu alıyor. Bir gün zengin bir aile kızlarına arkadaşlık etmesi için Luz Clarita’yı evlat ediniyor ama arkadaşlık edeceği kız cadı cadı mı cadı. Aslında kızı yönlendiren kısa saçlı despot bir özel öğretmeni. Mariela de la Fuente’yi doldurup doldurup Luz Clarita’nın üzerine salar onu üzerlerdi. Yetimhanedeyken Luz Clarita’ya iyi davranan genç bir rahibe de aslında onun gerçek annesiydi. Daha sonradan bu rahibe ve Mariela’nın babası tanışıp aşık olmuşlardı.

1982 yapımı olan Chispita isimli başka bir dizinin yeniden çevrimidir. 1997 Yılında düzenlenen 15. TVyNovelas Ödüllerinde Verónica Merchant ” Best Young Lead Actress ” ödülünü, Daniela Luján ve Eleazar Gómez de ” Best Child Performance “ ödülünü kazanmıştır. Dizi 35 ten fazla ülkede yayınlanmıştır. Dizinin açılış parçasını seslendiren Daniela Luján ve Ximena Sariñana aynı zamanda dizinin de baş rollerini oynayan ufaklıklardır. Her ikisi de diziden sonra şarkıcılık kariyerine devam etmiş, Luz Clarita’yı canlandıran Daniela Luján ara ara dizilerde rol almaya devam etse de genel olarak dizilere soundtrack yaparken Ximena Sariñana ülke çapında ünlü bir şarkıcı olmuş hatta çıkış albümü Mediocre albümü ile ” Best Latin Rock or Alternative Album “ dalında Grammy‘e aday bile olmuştur. Diğer yandan da oyunculuk kariyerine de ara vermeden devam etmektedir. Yapımcı ve yönetmen bir baba, senarist bir anneye sahip olmasının da etkisiyle yeteneklerini daha kolay geliştirme ve ilerletme fırsatı bulmuştur. Meksika’da yayınlanan America’s Got Talent’in Meksika versiyonunda jüri olarak yer almıştır.

Daniela Luján nerden nereyeeee~ Bir insan 7 sinde neyse 70 inde de aynı arkadaş.^^


Şok bir diyetle birden zayıflayıp kökten imaj yenileyerek saçlarını da kızıla boyatınca herkesi şaşkına çevirdiği zaman

Gıcık kızımızı canlandıran Ximena SariñanaSaçlara bakın yahu ♥

KİŞİSEL YORUM : Bu dizi rahmetli annemin de pek sevdiği dizilerden biriydi. Akıllardan seneler geçse de silinmeyen açılış parçasıyla da gönlümüzde ayrı bir yere sahip.^^ Luz Clariiiiitaa-aa-aa, Luz Clariitaa-aa-aaa diye kendini tekrar eden nakaratı unutulur mu? Baş rollerdeki beyefendinin yaşı biraz fazla olgun olduğundan olsa gerek bir de yan çift olarak genç hizmetçinin vurgun olduğu genç bey olayına da yer vermişlerdi. Hiç unutmuyorum o hizmetçi kızın saçlarına hastaydım ve bendeki bu saç takıntısının en büyük nedenlerinden biri bu kadındır. 😀 Böyle pasparlak, dümdüz, bele kadar uzanan siyah saçları vardı, benim tiftik gibi elektiriklenen saçlarım aklıma geldikçe hala delleniyorum. 😀 Ufaklıkların diziden sonraki kariyerlerini araştırdığımda Mariela’yı canlandıran itici kızın Luz Clarita’yı canlandıran sevimlilik abidesinden daha meşhur olduğunu öğrenince açıkçası şaşırdım. Ama bunda biraz Daniela Luján yaptığı yanlış tercihler ve kendi bedeni üzerindeki olumsuz deneylerinin de etkisi var diye düşünüyorum. Oysa Ximena Sariñana son derece inek göründüğü pozlari bile fanlarıyla paylaşabilecek kadar açık bir genç kadın haline gelmiş.

Luz Clarita açılış

Daha net şarkısı

Ximena Sariñana ve çıkış parçası Mediocre

ADI : Soy Tu Duena

Türkçe Adı : Kalbimin Sahibi

Yaratıcı : Inés Rodena

Yönetmen : Salvador Garcini

Açılış Parçası : Golondrinas viajeras – Lucero and Joan Sebastian

Kapanış Parçası : Dueña de tu amor – Lucero

Yayınlanma Yılı : 2010

Ülkemizde Yayınlandığı Kanal : Star TV (2011 – 2012)

Ülke : Meksika

Dil : İspanyolca

Bölüm Sayısı :
146

OYUNCULAR

Lucero – Valentina Villalba Rangel de Montesinos
Fernando Colunga – Jose Miguel Montesinos
Gabriela Spanic – Ivana Dorantes Rangel
Eduardo Capetillo – Horacio Acosta
Sergio Goyri – Rosendo Gavilán
Silvia Pinal – Isabel Rangel Vda. de Dorantes
David Zepeda – Alonso Peñalvert
Ana Martín – Benita Garrido
Jacqueline Andere – Leonor Montesinos
Eric del Castillo – Federico Montesinos

KONUSU : Valentina Villabla, aileden varlıklı, Meksika’da teyzesi Isabel, dadısı Benita ve kıskanç kuzeni Ivana ile birlikte, hayatı yaşamayı seven güzel bir kadındır. Nişanlısı Alonso ile evlenip çok mutlu olacağını düşünmektedir. Oysaki Alonso sadece para meraklısı bir insandır ve Valentina’nın kuzeni Ivana ile gizli bir aşk yaşamaktadır. Ivana ve Alonso, Valentina’nın servetini ele geçirip birlikte ülkeden kaçmak için planlar yaparlar ama Alonso, Ivana’yı da yarı yolda bırakır.

Gerçekleri öğrenen Valentina’nın hoşgörülü, mantıklı, sağduyulu halinden eser kalmaz. Bambaşka bir kadın haline gelmiştir artık. Kibirli, hoşgörüsüz ve soğuk…

Valentina, tüm olaylardan sonra her şeyi geride bırakıp Las Cascabels’de arazi içinde bir malikane satın alır. Bundan sonra hayatına girecek Jose Miguel ile de burada tanışır. Jose yan evde annesi Leonar ve babası Federico ile birlikte yaşamaktadır. Çevredeki insanlar zamanla Valentina’dan nefret etmeye başlarlar. Çünkü herkes malikanenin zalim kahyası, insanlar tarafından hiç sevilmeyen Rosendo’yu Valentina’nın yönlendirdiğini düşünmektedir.

Valentina ve Jose her ne kadar farklı karakterler olsa da, Ivana ve Rosendo’nun kötülüklerine rağmen aralarında bir yakınlaşma olması kaçınılmazdır.1995 yılında yayınlanan La Dueña isimli dizinin yeniden çevrimidir. 26 dan fazla ülkede yayınlanmıştır. 2011 yılında düzenlenen 29. TVyNovelas Ödüllerinde Fernando Colunga ” Best Lead Actor “ ödülünü kazanmıştır. Star Tv de birer yıl arayla iki kere gösterilmiştir.

KİŞİSEL YORUM : Açıkçası dizi benim izlediğim dizilerden biri değil sizlerden gelen isteklerden biriydi. Pembe dizisi serimde yayınlanan en yeni pembe dizilerden biri olmuş. Severim ama böyle kovboylu dizileri hem de bunda baskın karakter kadın görünüyor, bu daha da güzel. Medyalarından gördüğüm kadarıyla bol dekolteli kıyafetleriyle at üzerinde arzı endam eden bu sert görünüşlü güzel hanımın yan çiftlikteki kovboyu etkilemiş olması hiç de şaşırtıcı değil. 😀 Üstelik Gabriela Spanic ve eskilerden sevdiğimiz Eduardo Capetillo bu dizide kötü rolündeymiş. Gerçekten izlemek isterdim. Bakarsınız Star bir kere daha yayınlar daha önceden izleyemeyenler için^^

Umarım bu iki ek parttan memnun kalmışsınızdır. Eğer sizin de hatırlamak istediğiniz bir dizi varsa yorumlarda paylaşın, birlikte merak edip araştıralım ve bulalım.^^

Dizinin Açılışı

Açılıştaki muhteşem parça Golondrinas viajeras – Lucero and Joan Sebastian

Kapanış Parçası yine başrol oyuncusu tarafından seslendirilmiş Dueña de tu amor – Lucero

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: