Darkangelhome

Moon Lovers – Scarlet Heart Ryeo – 1000 Yıllık Aşk


Dizinin Adı : Moon Lovers – Scarlet Heart Ryeo
Senarist : Jo Yoon-young
Yönetmen : Kim Kyu-tae
Ülke : Güney Kore
Dil : Korece
Bölüm Sayısı : 20
Yayınlandığı Yıl : 2016

OYUNCULAR

Lee Joon Ki – 4. Prens Wang So
IU – Hae-soo
Kang Ha Neul – 8. Prens Wang Wook
Hong Jong Hyun – 3. Prens Wang Yo
Byun Baekhyun – 10. Prens Wang Eun
Nam Joo Hyuk – 13. Prens Wang Wook (Baek Ah)
Ji Soo – 14. Prens Wang Jung
Yoon Sun-woo – 9. Prens Wang Won

KONU : Hikâye, Goryeo rejiminin ilk hükümdarının hakimiyetinde olduğu dönemde geçmektedir. Modern çağda yaşayan 25 yaşındaki makyaj ve güzellik uzmanı Hae Soo (IU) tam güneş tutulması yaşandığı sırada küçük bir çocuğu kurtarmak isterken boğulur. Ancak ölmek yerine zamanda geri gitmek suretiyle kendini Goryeo devrinde bulur. Ruhu onunla aynı anda boğulan başka bir kızın bedenindedir artık ve bu yüzden çevresindeki her şey ona çok yabancıdır. Hafızası yerinde olmasına rağmen içinde bulunduğu durumdan kurtulma şansının olmadığını fark eder ve mecburen yaşadığı döneme ayak uydurmaya çalışır. Yavaş yavaş bağlı olduğu soylu aile sayesinde kraliyet ailesiyle yakınlaşır, Wang Hanesi’nin prensleri arasındaki çatışmalar ve mücadeleler arasında kapana kısılır. Onunla aynı anda ülkesine geri dönen Kurt Köpek lakaplı, yüzünde taşıdığı yarayı bir maskeyle gizleyen, diğer insanların korkudan titremesine sebep olan Wang So ile sevgi/nefret ilişkisi yaşamaya başlar. Oysa kader Wang So için hiç de iyi şeyler hazırlamamıştır. Tarihte neler olacağını bilen Hae Soo bütün sevgisiyle çaresizce onun kaderini değiştirmeye çalışır.

Dizi Tong Hua‘nın Bu Bu Jing Xin (Moon Lovers) adlı Çince romanından uyarlanmıştır. Aynı adla daha önceden 2 sezon olarak yayınlanmış Çin versiyonu da bulunduğu için Kore versiyonu ismine eklenti yaparak iki diziyi farklılaştırmaya çalışmıştır. Kendi ülkesinde en düşük 7.4% , en yüksek ise final bölümünde elde ettiği 11.3% reytingle ortalamanın altında reytingler alarak yapımcılarını hayal kırıklığına uğratmıştır. Oysa dizinin toplam bütçesi 13 milyon dolar civarındaymış. O.o Neyse ki kendi ülkesi dışında neredeyse bütün Asya’da ve dünya çapındaki Kdrama izleyicileri arasında fazlasıyla popüler olan dizi ülke dışı satışlarıyla zararını kapatmayı başarabildi. Çin’de yayınlandığı video kanalı Youkou da 2.4 milyon izleyiciyle ulaşarak bir rekor kırdı. Dizi Çin dışında Hong Kong, Malezya, Singapur, Endonezya, Vietnam, Japonya, Tayland ve Amerika da Los Angeles yerel kanallarından birinde alt yazılı olarak yayınlandı.

 

2018 edit : Dizi ” Aşka Yolculuk ” adıyla ülkemizde Kanal 7 de Türkçe seslendirilmiş olarak yayınlanmıştır.

KİŞİSEL YORUM : 2016 yılı içinde yayınlanmış tarihi Kore dizileri içindeki kuşkusuz en iyi diziydi Moon Lovers. Bir ara fazlasıyla polisiye dizi arayışına girdiğim dönemde araya bir tarihi dizi alayım diye düşünerek başladım ama tek kelimeyle bayıldım. Dizinin konusu aslında oldukça fantastik kızın biri güneş tutulması sayesinde geçmişe gidiyor. 😀 Ama geleceğe dönmek için yeterince mücadele ettiğini de düşünmüyorum açıkçası hatta hiç araştırma falan yapmadı desem yeridir. Kaderine razı olup orada yaşamaya çalıştı. Günümüz geleceğinden gelmiş biri olarak dolayısıyla sınıf farklılıklarına yabancı, geçmişteki alfabeyi bilmeyen, diğer kadınların aksine dobra, ağzına geleni patır patır sayan yapısıyla hemen çevresindeki birbirinden yakışıklı prenslerin ilgisini çekiyor. Prensler de prens hani, her biri farklı karakterde ve yakışıklılıkta.

Dizinin baş rolünde tarihi dizilerin vazgeçilmek oyuncularından biri olan Lee Joon Ki var. Daha önce defalarca kez tarihi dizide rol almış birinin deneyimini göründüğü her sahnede hissedebilirsiniz. Iljimae dizisinde de maskeli bir kahramanı canlandırmıştı. Ona bu konuda soru geldiğinde Joon Ki ” Evet maskeli karakterleri canlandırmayı seviyorum. Maske karakterlere derinlik, gizem ve güç katıyor.” diye cevap verdi. Yüzünün yarısı kapalıyken görünen tek gözüyle gösterdiği oyunculuk performansını izleyen herkes bence ona hak verecektir. Goryeo tarihinde zalim bir kral olarak anılan Wang So’ya hayat veriyor. Wang So tarihe geçen bir hükümdar olmuş çünkü yaptığı önemli reformlar var. Tahta geçtiğinde okuduğu kitaplardan yola çıkarak kendisine bir yönetim şekli çizen Wnag So ilk olarak karşısında duran ve onu kontrol etmek isteyen güçlü soylu aileleri zayıflatmak için köleleri serbest bırakıyor. Özel kölelerini kaybeden aileler güçten düşüyorlar.

Bu adım ekonominin de iyileşmesini de sağlıyor çünkü kurtulan köleler normal vatandaş oldukları için artık çalışmaya ve vergi vermeye başlıyorlar. Ardından sadece soyluların katılabileceği devlet memuru sınavlarına sıradan halkın da katılmasına izin vererek soylulara bir darbe daha vuruyor. Orduyu yeniden düzenleyerek soylu ailelerin en az bir oğullarının kendi özel ordusunda yer almasını sağlıyor. İlk kez kendi devrine isim veriyor ve ” Gwangjong “ adını alıyor. Ona karşı çıkan herkesi soylu olup olmalarına aldırmadan ya hapsediyor ya da öldürüyor. Kardeşleri ve yeğenlerini yolundan çekiyor. O dönemde saltanat kanını korumak için yapılan evliliklere uyarak ilk prensin kızıyla ve yarı kız kardeşi (onlarda aynı rahimden doğmadığın sürece yarı kardeş sayılıyor) ile evlendi. Babasının aksine onlarca evlilik yapmaktan kaçınmıştır ve iki eşinden bir oğul (ikinci oğlu bebekken ölmüş) ve dört kızı olmuş.

Wang So’nun gerçek hayat hikayesini bilince dizide verdiği kararları ve yaptığı şeyleri daha iyi anlayabiliyorsunuz. Tabii dizide bunların nedeni olarak Hae Soo gösteriliyor. Onun köleliğe karşı duruşu, hizmetçisini kardeşi gibi sevmesi, aralarındaki farklılıklara rağmen Wang So’ya destek olması geleceğin kralını şekillendiren şeyler oluyor. Dizide Wang So’ya bir yara izi eklemişler ama bu gerçek kralda bulunmayan bir şey. Ayrıca sanırım uyarlandığı kitapta da bulunmuyor çünkü Çin versiyonundaki Wang So da böyle bir şey yoktu. Kore versiyonunda karaktere farklılık katmak için böyle bir şey yaptıklarını düşünüyorum. Çin versiyonda kız aceyip absürd bir trafik kazasıyla (araba çarpıp onu 54135480368 metre havaya fırlatıyor ve yapıştığı tabelada da elektrik çarpıyor XD) geçmişe gitmişti, en azından buradaki daha kabullenebilir olmuş.

Güzelliğe bakar mısınız arkadaş… Off~

Le Joon Ki karşı konulmaz derecedeki güzel ses tonuyla beni benden aldı. Bir erkeğin güzel ses tonuna sahip olmasına bayılıyorum ama bu adam konuştukça insanın göğsü titriyor yeminle. ♥ Kısa saçlarıyla oynadığı dizileri de izledim ama bence gerçekten ona uzun saç çok yakışıyor. Bunda o kocaman, uydu kulaklarını saçlarla gizleyebilmesinin de etkisi var tabe ki 😀 Dizi için fazlasıyla kilo vermiş, bunu ilk bölüm ve son bölüm yüzünün görünüşünden dahi anlayabiliyorsunuz. Hafif tombul yanaklar bence ona yakışıyor ama dizide yüzünde maske taşımasından dolayı çene kıvrımlarının vurgulanabilmesi için kilo verdirmişler adamcaaaza :/ Zaten yüzündeki maskeye o kadar alışıyorsunuz ki maske takmadığı dönemler geldiğinde gözünüz maskeyi arıyor.^^ Tam bir aksiyon adamı olduğunu da dizideki birkaç aksiyon sahnesinde göstermiş. Joon Ki tekvando ve dövüş sanatlarında kara kuşak sahibi olduğu için bu sahnelerde çok rahat ve kendine güveniyor. Çok gerekli olmadığı sürece de dublör kullanmıyor, bu da her aksiyon sahnesinde gerçekten onun olduğunu bilerek izleyen izleyiciyi daha fazla etkiliyor. Özellikle annesiyle yüzleştiği sahnede tek kelimeyle devleşmiş. Yanak kaslarının titremesine kadar ağlaması o kadar gerçekçi ki insanı hayretler içerisinde bırakıyor. Kuşkusuz Kore’nin en iyi ağlayan erkek oyuncuların başında geliyor.

Joon Ki’nin aksine IU rolünde vasat bir performans sergiliyor. Joon Ki ile aralarındaki kimyayı sevsem de, bazı sahnelerdeki oyunculuğunu da gerçekten çok beğensem de dizi boyunca yüzünde hakim olan O.O ifadesi çok irrite edici. Gözlerini açabildiği kadar açıp boş boş bakınıp durarak oyunculuk yaptığını sanıyor. Zaten dizinin Kore de izlenmemesinin nedeni de IU, neden bilmiyorum ama halk şarkıcılığını seviyor olsa da oyunculuğunu sevmediği ve çok itici olduğunu düşündüğü için IU nun yer aldığı dizileri izlemiyorlar. Joon Ki istediği kadar oyunculuk paralasın, ana kadın karakter IU olduğu için dizi baştan kaybetmişti zaten. O bakışların olmadığı sahnelerde ise çok iyi, Joon Ki’yle kimya yakalayabilmek o kadar kolay değildir (kendisi de çooook güzel bir adam olduğu için) ama IU ile olan kimyalarına bayıldım.

IU dışında kadroda olması ve oyunculuğu çok eleştirilen bir diğer kişi de EXO grubunun yıldızlarından Byun Baekhyun oldu. Bence Baekhyun kendisine biçilmiş olan çocuksu prens rolünde gayet başarılıydı. Bazen mimiklerini abarttığını kabul ediyorum ama ilk oyunculuk deneyimi olduğunu düşünürsek iyi iş çıkarmış bence. İkinci adam konumundaki sekizinci prense hayat veren Kang Ha Neul oldukça iyi bir performans göstermiş. IU ile aralarındaki kimya da güzeldi, belki de bu yüzden 8. prens ve Hae Soo’nun birlikte olmasını isteyenler de oldu. Dizinin başında ağır bir şekilde hissedilen aşklarını düşününce şaşırtıcı değil. Çin versiyonda da olaylar benzer şekilde gelişiyordu. Hatta orada kızın 8. prensten uzaklaşmasının nedeni taht konusundaki hırsı, 4. prensle yakınlaşmasının nedeni de taht konusunda hiç isteğinin olmamasıydı. Kore versiyonda da olayları bu şekilde işleyebilmek için 8. prense adım adım yanlış kararlar aldırdılar, taht konusunda hırslanmasını işlediler, sonra Wang So’nun yalnızlığı ve çektiği acının Hae Soo tarafından fark edilmesi sağlanarak yakınlaşmalarını sağladılar. Aynı olayları farklı ama yine de aynı şekilde anlatabilmek de başarıdır.^^

Dizide benim bir diğer favori karakterim Nam Joo Hyuk tarafından canlandırılan 13. Prens. Bu genç adamı bu dizi sayesinde keşfettiğime seviniyorum. Çok tatlı bir yüz ifadesi var ve çok güzel ağlıyor. Bütün prensler içinde sözde en küçüklerinden biri olmasına rağmen en uzun boylu da buydu zaten pfghgfphgf XD Naif, içten ve kırılgan bir yapıya sahip 13. prensi başarıyla canlandırmış. Hikayesine çok üzülsem de aslında kızın ona tanıştıkları ilk andan beri yalan söylemeyi bir an bile bırakmadığını düşününce belki böylesi daha iyi oldu diyorum. Baek-ah’a hiç güvenmedi ve hiçbir zaman aklından geçenleri onunla paylaşmadı. Sırlarıyla geldi ve sırlarıyla gitti. Gerçi onun ölümü Wang So ve onun çok değer verdiği kardeşi Baek-ah’ın arasını açtı. :/ Sürmeli gözlü prens olarak ünlenen Hong Jong Hyun aslında tarihi dizilere yabancı değil. Daha önce de Warrior Baek Dong So da veliath prensi canlandırmıştı. Bir kere da prens rolünde ama bu kez daha karizmatikti. Şahsen karakterini çok sevdim. Annesinin onu da Wang So gibi gözden çıkaracağından ölümüne korkması ve kardeşini öldürmenin vicdan azabı da eklenince delirmesi biraz fazla zorlamaydı sanki ama gerçekte de zaten tahtta fazla kalmamış bir kralmış.^^ Gerçek hayatta Nam Joo Hyuk ile çok yakın arkadaş olan ve dizide fazla ağırlıklı bir rolü olmasa da 9. prensi canlandıran Ji Soo gayet başarılıydı. Özellikle Hae Soo’ya olan sessiz aşkını fark edebilen sadece tek bir kişinin olması içimi acıttı. Hae Soo da neredeyse saraydaki prenslerin yarısını kendine aşık etmiş yani XD

Prenslerimizin birlikte eğlendikleri zamanlardan 😀

Görüp görebileceğiniz en güzel dizi manzarası ♥

Kore kadro vs Çin kadro

Dizinin negatif yönlerinin başında insanların yüzlerine odaklanılarak yapılan çekimler geliyor bence. O kadar yakın çekim yapıyorlar ki oyuncuların göz merceklerinde ışık tabelalarını ve onları tutanların yansımasını görebiliyorsunuz. Bu da ister istemez seyircinin sahneden kopmasına ve oyuncunun sergilediği performansın samimiyetini yitirmesine neden oluyor. Bir diğer eleştirim de Hae Soo gök bilimci ile ilk karşılaştığında onu evsiz barksız biri olarak gördükten sonra geleceğe geri döndüğünde adamın tarih profesörü kıvamında görünmesi. Oysa adam geleceğe gidip dönüşünün çocukluğunda gerçekleştiğini söylemişti. Buradaki tutarsızlıklar açıkçası can sıkıcıydı. Bazı sahnelerde oyuncuların üzerinde modern zaman kıyafetleri vardı. Mesela selamlamak için yere kapandıklarında ayaklarında spor ayakkabıların olması gibi^^ Fazla dikkat çekmeyecek ufak detaylar ama insan bir kere fark edince diğer sahnelerde de dikkat ediyor.^^

Pozitif yanlarına gelirsek dizinin uyarlandığı kitap, daha önceden yayınlanmış ve çok sevilmiş bir versiyonu olmasına rağmen cesur bir girişimle aynı hikayeyi güzel bir şekilde yeniden anlatabilmiş olması. Harika ötesi, muhteşem ve 2016 yılının kesinlikle en iyi dizi soundtrack listesine sahip olması. Her biri birbirinden muhteşem, dinlemeye doyamayacağınız harika şarkılar var. Lee Joon Ki’nin 4. Prens Wang So rolünde gösterdiği yüksek performansla koca diziyi sırtlayarak taşıması. Eğer kamera arkalarını seyrederseniz onun Baekhyun veya diğer oyunculara sahnelerinde yardımcı olmaya çalıştığını göreceksiniz. 😉 IU gibi mimiksiz, ifade özürlü bir oyuncu karşısında bile kimya yakalayabilmiş olmasına girmiyorum bile. Görüntü kalitesi, masraftan kaçınılmadığını kanıtlıyor zaten.

Kırmızı başlıklı Kız ve Kurt göndermesini hala anlamamış olan?

 

*DİKKAT SPOİLER!*

 

Çin versiyonuyla aralarındaki en önemli farklar, Çin versiyonunda Hae Soo karakteri bebeğini düşürüyordu. Kore versiyonunda ise kızı dünyaya geldi ve yaşadı. Çin versiyonu sonunda kız ve 4. prens gelecekte yeniden karşılaşıyorlardı. Kore versiyonunda ise bu sahne ya kesildi ya da daha romantik olduğu düşünülerek karşılaşmamalarına karar verildi. Çünkü IU’nun sosyal medya hesaplarından paylaştığı bazı resimlerde ona mendil uzatan biri görünüyordu. Bazen keşke karşılaşsalardı diyorum ama Çin versiyonunda kız ve adam karşılaştıklarında adam kızı tanımayarak müzeden ayrılmıştı. İkinci sezon ihtimali olmadığına göre böyle biteceğine açık kapı bırakan bir sonu tercih ederim. Çin versiyonunda yeniden aşık olmalarını işleyen modern zamanda geçen 2. sezon var. Eğer dizinin reytingleri yüksek olsaydı kuşkusuz o kesilen sahne yer alacak ve 2. sezon için de anlaşılacaktı.:/

 

*DİKKAT SPOİLER!*

 

10/8 Neden? IU’ya rağmen başarılı bir dizi olduğu, sonunun şimdiye kadarki tarihi dizilerden farklı, hem hüzünlü hem de umut vaad edecek şekilde bağlanabilmiş olması.

 

Diziyi Türkçe alt yazılı olarak BURADAN veya BURADAN izleyebilirsiniz.

 

Dizinin traileri

Soundtrackın en sevdiğin şarkılarından biri ama ne yazık ki sadece iki kere falan kullandılar. :/

For You – Baekhyun, Chen, Xiumin

Diziyi izledikten sonra bu şarkıyı her dinlediğinizde ağlamak isteyeceksiniz… Im Sun Hae – ‘Will Be Back

En güzel düetlerden biri ♥ Epik High ft. Lee Hi ‘Can You Hear My Heart’

14 Yorum

 1. Ahhh ahhh bu dizi var ya bu dizi beni Jun Ki fanı eden dizidir^^ Önceden iyi oyuncu olarak görür ve adamı güzel bulurdum bunda teee fi tarihinde izlediğim my girl dizisinin etkisi olabilir:D ama bu diziyle benim için bambaşka boyuta geçti. Bir kere adamın mükemmel bir ses tonu olduğunu keşfettim. Bağırması, sakin konuşması, sen benimsin bana aitsin derken ki ses tonu, vurguları hepsi şahaneydi. Ses tonundan sonra gözlere gelecek olursak 😀 Ahh o gözler ❤ Göz şeklinin harika olmasını geçtim adam bakışlarıyla konuşuyordu yahu! Çok güzel bakıyor, çok güzel ağlıyordu:( Diziyi başından sonuna kadar ne çektin be Wang So diye izledim. Kimse Wang So'ya hak ettiği değeri vermedi. Adamcağız onlar için dünyanın fedakarlığını yaptı kimseye yaranamadı. Hiçbir suçu olmdığı halde her şeyde o suçlandı ve terk edildi ah gel de deli olma. Hele o Hae soo malı. Wang So'nun aşkını bir gün bile hak etmedi. En ufak zorlukta kaçtı, kaçtı da ne oldu günlerini huzurla mı geçirdin angut. Hem kendine çektirdi hem Wang Socuğuma. 8. prense verdiği değerin 10da birini Wang So'ya göstermedi. Bütün kötülükleri 8 yapmasına rağmen! 8. prens hakkında konuşmaya gerek yok zamanında az küfürümü yemedi:D Baek Ah'a da kızgınım yapmayacaktı, öyle. Onun Wang So için ne kadar değerli olduğunu bile bile yapmayacaktı dediğim gibi kimse Wang Somuzun kıymetini bilmedi:( Bu arada Baek Ah'ın sevdiği kız niye kendini öldürdü halen anlamadım:D Finali de güzeldi ilk günler laaağğnnn diye celallendim ama şimdi sindirince beğendiğim bir final oldu benim de. Aşırı entrika yoktu, harika bir şekilde seven Wang So vardı, saray bomboştu ya bizimkilerden başka dolanan yoktu:D Ost mükemmeldi tek kelimeyle halen dinliyorum çoğu şarkıyı. En sevdiğim sahneler yağmurda kızın yanında durduğu sahne ve finalde seni bulacağım Hae Soo dediği, benim tek kraliçem sensin dediği ve Wang So'nun kanlı bir şekilde annesinin odasına gelip ağladığı sahnelerdi. Hele o ağlama sahnesinde helal be ne güzel oynamışsın koçum bile dedim:D IU'nun pörtlek gözleri hariç güzel bir diziydi oynayan diğer bütün oyuncular çok iyi iş çıkarmıştı. Bir de ne gerek vardı Jun Ki'nin o kadar kilo vermesine:( Alçak yönetmen nasıl baskı yapmışsa Jun Ki'ye kendini obez gibi hissettirdiğini düşünüyorum yoksa halen uçacakmış gibi zayıf olmaasının bir açıklaması olamaz:( Güzelim, sıkılmalık yanaklar yok artık ve ben bu duruma çok üzülüyorum:( Ahh aklıma gelmişken Jun Ki'nin muhteşem çene kemiği ve dudakları da ayrı bir paragraf konusu ama yorumuma son veriyorum:D Harika bir yazı için teşekkür ederim:) Keşke 2. sezon olsaaa biz bir kez daha Wang So ve Jun Ki mükemmelini izlesek harika olur ama zalim yapımcılar umarım sesimizi duyarlar.

  • İkinci sezon için hiç umutlu değilim çünkü eğer gerçekten 2. sezon ihtimali olsaydı yapımcılar o mendil uzatma sahnesine mutlaka yer verirlerdi. Çünkü o sahneyle birlikte dizi ikinci sezona bağlanıyor. Büyük ihtimalle o sahnenin çekimi falan yapıldı her ihtimale karşılık ama reytingler düşük gelince 2. sezon ihtimalini tamamen kapatmak için kestiler o sahneyi. :/

   Wang So’nun uğradığı adaletsizlikleri say say bitiremeyiz zaten. Dizi boyunca hem annesi hem de Hae So yüzünden çok acı çekti. İki kadın sevmişti ikisi de ona hiç güvenmedi. İkisi de onun kötülüğü getireceğine inandı. Hiçbir şey yapmadığı halde hem de. Ne yapsaydı bu adam bilemiyorum. Bütün eziklenmelere rağmen dimdik durduğu için bile takdir edilmesi gerekirken kardeşleri, annesi, sevdiği kadın ona ihanet edip durdular. Bu yüzden tarihi dizi karakterleri içinde en sevdiklerimden biri oldu Wang So.

   Le Joon Ki’nin gerçekten inanılmaz bir ses tonu var. Sadece konuşsun sahneyi taşır. Diğer Kore’li aktörlerin göz kapağı ameliyatları olup gözlerini yuvarlaklaştırdıklarını düşünürsek onun gözlerinin ceylan şekli o kadar güzel geliyor ki bana. Bu özelliğiyle bile diğerleri arasından sıyrılıyor bence. Aşırı zayıf adamları sevmiyorum. Aşırı kaslı adamları da sevmiyorum. Bu açıdan Kore’li oyuncular içinde az kişi favorilerim arasında girebiliyor. XD Dizinin ilk yarısında hafifçe doluydu yanakları ve çoooook tatlıydı. Keşke öyle kalsaydı dediğin gibi. :/

   Joon Ki’nin yeni projesi başladı bu arada. Kısa web dramada oynuyor. Haberin olsun 😉

 2. Şimal Dikici

  Bu diziyi izledim fakat 2.sezonunun YouTube da baya videosunu izledim ama hiç biryerde bulamadım acaba daha Kore dedemi oynamadı yoksa çevirisini yapıldı ve Kore dede daha başlamadıysa tarih hakkında bilgisi olan varmı cidden kafayı yiycem hiçbir yerde bulamadım :(((

  • Kore versiyonunun 2. sezonu yok zaten. Çekilmedi ve yayınlanmadı. Çin versiyonunun 2. versiyonu var. 😉

 3. Bilgesu

  Ya bence ikinci sezon gelicek çünkü dizi bütün dünyada çok fazla izlendi ve bence dizinin o sahnesinin kesilmesinin nedeni daha çok yankı uyandırmaktı ki uyandırdı bi ton kampanya yapılıyor bunlar boşuna olmamalı bence benim hala umudum var umarım ikinci sezon olur..🤞🏻

  • Umarım 2. sezon gelir özellikle Kore ve Japonya çok seviyor zaten aradan uzun zaman geçtikten sonra dizilere yeni sezon eklemeyi. Umudumuzu kaybetmeyelim.^^

 4. lololo

  her konu da haklısın ancak en küçük prens 14. prens jung’du kızımızla evlenip çocuğuna sahip çıkan yakışıklı. bir de 9. prens aşık mıydı ? yani ben fark edemedim galiba ama çoğu kişi hayır dedi . cevabını merak ediyorum.

  • A evet orada 9. yazmışım, bu kadar çok prens olunca pgdfgdfg XD Bence 9. Prince Wang Won hizmetli kıza sevgi duyuyordu ama aşk diyebilir miyim bilemiyorum. İnsan sevdiği kadın öldükten sonra onun davrandığı gibi davranmazdı sanırım. Onun ki sevgi ve sempatinin birleşmiş hali ama duygularının aşka kaymasına izin vermemiş gibi sanki.

   • wang so

    ya neresi sevgi resmen dalga geçmiş kızla

 5. wang so

  Arkadaşlar DUYURU!!
  Moon Lovers 2 sezon çekimleri yapılıyor 2 sezon fragmanı youtube var
  4. Prens Wang So geleceğe gidiyor ay tutulmasında bütün prensler ve wang so ile hae soo nun kızı da finalde çocukları ile mutlu mesut yaşıyorlar mutlu sonla bitiyor 2 sezon

  • Fidel

   Harbi mi!?!

  • Kaynak alabilir miyiz? Çünkü bildiğim kadarıyla Lee Jun Ki şu anda Criminal Minds isimli dizisini çekiyor. Dizinin 2. sezonuyla ilgili de hiçbir duyuru yapılmadı. Belki fan yapımı bir video izlediniz diye düşünüyorum.

 6. Minjiya47

  Sarayın ismini bilen var mı arkadaşlar?..

Trackbacks

 1. Moonlight Drawn by Clouds – Bir Tutam Aşk | Darkangelhome

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: